Omaka za testenine

neznan uporabnik
tema odprta - 21. okt 2001 13:26 | ogledi: 6.098 | odgovori: 3

Lep pozdrav vsem skupaj!

Sem mlada kuharica in me zanima recept za zeliščno omako za testenine, ker ne maram smetanovih omak. Če ima kdo kakšen dober predlog bi ga bila zelo vesela.

Hvala

Tinka

neznan uporabnik

22. okt 2001 8:49

En zelo preprost (italijanski seveda) recept gre takole: nabereš in nasekljaš sveža zelišča (bazilika, peteršilj, timijan, origano, rožmarin...). V kozici ali ponvi segreješ nekaj žlic olivnega olja. Notri streseš zelišča, premešaš in takoj preliješ čez testenine. Vmes pa lahko zamešaš še kocke mocarele. Vendar bo povprečni okus dejal, da je to zelo pusta zadeva. Jaz osebno na olju popražim še česen, malenkost čilija, dodam zelišča, premešam s testeninami, na koncu pa potresem z veliko parmezana. Sicer pa, če ti niso všeč le smetanaste polivke, je še vedno na izbiro veliko polivk. Večinoma temeljijo na paradižniku, In vsa lahko vsebujejo veliko zelišč...

neznan uporabnik

22. okt 2001 10:27

Tinka - eden od še živih topicov je omaka Pesto za testenine, ki je najbrž nekaj takšnega, kar iščete. Poglejte še malo po forumu nazaj. Omako lahko kupite že pripravljeno v trgovinah oz. jo naredite sami. Naj vas neobičajno visoka cena ne moti, saj je ne porabite več kot žličko za vsako porcijo. LP Tinca

neznan uporabnik

22. okt 2001 18:58

Pa še moji nasveti! Preprost orehov preliv z baziliko brez kuhanja 2 žlici sesekljane čebule, 1 skodelica vode, 1/2 skodelice zmletih mandeljnov, 1/2 žličke soli, 1/8 žličke timijana, 1 žlička bazilike, 2 žlici limoninega soka, 6 oliv, 1 strok česna Vse sestavine zmešamo v mešalniku, prilijemo čez testenine ali krompir. Omaka iz začimb 1 žlica masla, 1 žlica moke, 1 dcl vode, 1 dcl vina, sol, timijan, bazilika, poper, origano Na maslu napravimo prežganje, zalijemo in dodamo začimbe. Kuhamo 15 minut. Nato skozi cito precedimo. Česnova omaka s kislo smetano 1 žlica masla, 10 strokov česna, 2 žlici kisle smetane sol Na maslu prepražimo sesekljan česen, solimo, primešamo kislo smetano, za trenutek prevremo in polijemo čez testenine. Maslena česnova omaka s peteršiljem 5 dkg masla, 10 strokov česna, 2 žlici sesekljanega peteršilja sol Na maslu prepražimo sesekljan česen, peteršilj, oboje solimo in še malo popečemo. Polijemo po testeninah ali pire krompirju. Lp, Beti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti