Por

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

21. feb 2006 9:51

To, Veri, to sem čakala, paradižnik je zame zakon. Por potrebuje samo malce barve. Lp iz Mb! riba-ribica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. feb 2006 10:40

Jaz sem včeraj naredila osliča z zelenjavo - por, korenček in papriko sem narezala na rezance, najprej sem popekla osliča, nato dodala vso zelenjavo, začinila z nekaj zrnci sladkorja, žlico kisa in štirimi žlicami sojine omake, zalila in podušila. Za zraven a riž. In skleda solate. Recept sem priredila po enem, ki sem ga snela z mreže. Loni Makaroni

dolenjcek  

član od: 19.4.2005

sporočila: 54

22. feb 2006 15:55

Julya, Če te ne zanima por samo kot priloga, ampak morda tudi kot solata (pikantna, v zmernih količinah): steblo pora, predvsem beli del, jaz pa sežem tudi kar še v zelenega, narežeš na tanke kolute (1-2 mm), dodaš kislo smetano, sol in poper, dobro premešaš, serviraš na listu zelene solate k narezku ali kuhanim dimljenim klobasam - njam, tudi s kakim nastrganim hrenom na drugi strani narezka se ne tepe. dolenjcek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. feb 2006 16:05

Jaz tudi uporabljam veliko svežega pora v solatah: čisto tanko narezanega dodam tudi k radiču, pa zraven še naribano korenje in na drobno zrezano papriko, če dodam še odcejeno tunino je dietni obrok nared. Ali pa namesto tunine dodam natrgane kose kuhanega piščanca ali kuhane ribe (to pač smem jesti), sicer pa tudi kakšna okusna šunka ali pečeno meso ne more biti narobe, seveda če to smeš jesti. Pečenega ali kuhanega pora sploh ne maram, če ga že pripravljam na ta način, ga čisto drobno sesekljam, potem ga še spravim po grlu navzdol. Mamamia mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

22. feb 2006 17:01

Jaz sem zadnjic zmesala v krompir, nastrgan na listice za musako, se kaksno cetrtino na rezance narezanega pora; musaka je bila prav gurmanska, ceprav tudi sicer naredim dobro. Sicer ga pa uporabljam precej podobno kot mamamia, namesto cebule v raznih solatah, dobra je pa tudi porova pita, narejena po receptu za quiche lorraine. V planu imam tudi kanelone, polnjene s porom in mletim mesom in nato spanirane in ocvrte, mogoce pridejo na vrsto ze ta vikend. Vse to so pa bolj samostojne jedi. Kadar ga naredim kot prilogo, ga samo na zelo hitro zdusim na maslu, dodam sol, poper in malo sladke ali kisle smetane. Meni je vsec, ce je se cvrst, da se cuti pod zobmi. lp, proxima

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. feb 2006 22:11

Pri nas imamo najraje svežega. Uporabljam ga zs solate. Odličen je narezan na tanke kolute in pomešan s fižolom v zrnju. Začinite po okusu. Zelo je dober tudi v tortiljah v kombinaciji z drugo zelenjavo. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti