Rukola

neznan uporabnik
tema odprta - 20. okt 2001 15:13 | ogledi: 4.772 | odgovori: 6

Hojla!

Kako naj pripravim rukolo? Naredila sem že rukolo v solati, tačim jo v sendviče, potresam po njokih in špagetih, vmešam v skuto, česa drugega se pa ne spomnim. Rukola pa vedno bolj veselo uspeva v mojem vrtu in je ne bi rada vrgla proč....

Hvala za nasvete

LP, maja

neznan uporabnik

20. okt 2001 18:51

Zmrznete jo lahko in pozneje uporabite pri pripravi raznih omak. Ce jo pravilno zamrznete, zelo hitro, in jo pozneje pocasi odtalite v hladilniku, jo lahko uporabite tudi kot sestavino raznih solat. Pozdrav Henri

neznan uporabnik

20. okt 2001 23:39

Henri, hvala za nasvet. Zanima me, ali rukolo v omakah uporabim zgolj kot začimbo oziroma zelišče, ali obstaja tudi omaka iz rukole. Pa še nekaj: če prav razmem, rukolo zamrznem surovo, samo oprano in osušeno. Kuhanje oz. blanširanje najbrž ni priporočljivo... lp, maja

neznan uporabnik

21. okt 2001 22:54

Jaz imam rada pizzo z rukolo. Spečeš sirovo pizzo in jo pred serviranjem obložoš s pršutom in celimi listi rukole. Poskusi, mogoče ti bo všeč, čeprav se na ta način ne boš znebila veliko zalog iz vrta . Tina Z.

neznan uporabnik

22. okt 2001 10:33

Nekoč sem pri prijateljih jedla ocvrto rukolo. Kolegica je oprano in osušeno rukolo samo za nekaj sekund potopila v zelo vroče olje. Ven je prišel kot nekakšen hrustljav, zelo krhek zelen čips. Je pa porabila kar nekaj poizkusov, preden je ujela pravo temperaturo za cvrenje. Mi smo jo grickali kar tako, verjetno pa je tako pripravljena tudi uporabna za dekoracijo oz. prilogo k drugim jedem. Če se boste lotili cvrenja, pazite, da bo rukola res suha, da vas olje ne poškropi. Še ena varianta - rukolo operete in položite na krožnik. Nanjo položite na svedrce (zelo tanke rezinice)narezan parmezan - od kosa, ne nariban. Popoprajte in malce pokapljajte z acceto balzamico in dobrim olivnim oljem. Zraven gre bel kruh. LP tinca

neznan uporabnik

22. okt 2001 12:27

Rukola je zelo dobra tudi v rižoti.Riž prepražiš na čebuli, dodaš jušno kocko, malo paradižnikove mezge, zaliješ z vodo.Minuto pred koncem kuhanja dodaš rukolo in premešaš. Odlično!!!

neznan uporabnik

23. okt 2001 12:53

Vsem hvala za nasvete! Bom poskusila maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti