Kalčki

jardin  

član od: 29.1.2004

sporočila: 11

tema odprta - 16. feb 2006 11:21 | ogledi: 6.797 | odgovori: 3

Kalčkov v kuhinji nisem nikoli uporabljala, pa vas prosim za kakšne ideje na to temo. Kje oz. kako jih uporabljate (razen v solati in nakruhu). Prosila bi za kakšen recept.

Kaj pa sojini kalčki - preden jih zmešate v solato, jih malce zdušite ali daste kar surove?

Se priporočam,

Tina

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. feb 2006 11:45

sojine kalčke in kalček fižola mungo, ki jih pri nas prodajajo kot sojine kalčke, je treba toplotno obdelati. Za sojine ne vem, ampak mungo kalčki rabijo le 2-3 minute vrenja. mimika

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

16. feb 2006 11:57

Čao, jaz uporabljam "sojine" kalčke v zelenjavnih omakah, kot zelenjavo, dodam jih proti koncu kuhanja, tiste iz slanice pa dodam v solato direktno iz kozarca. Zelo dobri se mi zdijo tudi v vseh kitajskih jedeh. Pšenični kalčki oz. alfa alfa kalčki pa naj se ne bi tremično obdelovali, zato so primerni predvsem za solate, sendviče,... na koncu, "kot posip", jih lahko dodamo tudi kaki drugi jedi, recimo posujemo čez zrezke, kremno juho.... ko je že servirano. Lep pozdravček, S.

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

19. feb 2006 0:25

Kalčkov fižola mungo(zelena soja) in adzuki(rdeče soje) ni potrebno toplotno obdelati. Moraš pa vsekakor ovariti ali prepražiti sojine kalčke, kalčke graha ali fižola..... Drugače pa je kalčke najboljši uporabljati kot začimbo(tiste bolj pikantne) ali v solatah ali kot solate ter v juhah oz na njih.... LP juhica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti