Sploh ni nujno - glej stran 4, 5, 6...

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. okt 2008 11:40

Še nekaj ne vem, mislim, da sem narobe napisala" Slovenščino" z veliko začetnico( čau Začetnica) pride z malo ne? Tudi to ne vem sem vedno v dvomu kdaj pride velika in mala začetnica, razen, ko pričneš stavek, ali ime recepta, prva črka se piše z veliko, nenazdnje naslovi v forumih.

Hvala, ker mi pomagate in predvsem, ker me razumete!

 

Čudovit dan vam želim!

Anamarija

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. okt 2008 11:41

Star trik moje mame, ko je bilo treba umiriti kakega živahnega učenca, je bil, da je moral sklanjati enega od naslednjih treh samostalnikov (v vseh številihi), ki veljajo kot posebnosti v ženskih sklanjatvah: - hči - mati - gospa. Želim vsem obilo zabave pri sklanjanju zadevnega. Tudi ni za odmet, da v prihajajočih počitnicah malo zaposlite svoje juniorje s tole nalogo) Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. okt 2008 14:58

http://o.abecednik.com/ozeti.html Tukaj sem ugotovila, da je oboje pravilno: če bučke ožamem ali jih ožmem. Pa Rimljanka je isto stvar razložila med mnenji pri tem receptu: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9797&offset=20 (kaj vse google najde ...) Vendelina, ko sem bila v kakem četrtem razredu, sem hodila iz šole s sosedo, ki je bila v šestem. Takrat so se ravno učili sklanjati gospa. Pa me je vprašala, če vem, jaz pa seveda z naglasom na prvem zlogu (po belokranjsko) gospa, gospe, gospi gospo o gospi, z gospo. Opozorila me je na napako in potem, ko smo mi prišli do tega sklanjanja, sem seveda v razredu blestela :) Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 24. okt 2008 15:01:36

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

24. okt 2008 16:58

Zaj vam pa dala eno nalogo. Včasik, ko smo še na čage hodili, smo nazdravljali tak: Oton Župančič - Žeja. Zanimle me, kdo je napiso Žejo, in če ma kera besedilo, lejpo prosim, naj gor prilimle. tumpika

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

25. okt 2008 20:09

Išete kaj po spominu mojo Žejo? Na interneti se nič nea najde. tumpika

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

25. okt 2008 21:58

Najtalepšeša hvala, a nobena ni tista, ku jo jaz mislim. tumpika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti