Sploh ni nujno - glej stran 4, 5, 6...

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. okt 2008 20:04

Anamarija, a to pomeni, da nas spet čaka en dober recept iz tvojih " dobro ožetih" bučk? Daj, pohiti, meni se jih že zdaj lušta! mamaF - Mojca Sporočilo je spremenil(a) mamaF dne 21. okt 2008 20:05:10

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

21. okt 2008 20:52

Anamarija, pa življenJskega pomena. Zdaj grem pa hitro ožemat bučke :) Atina

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. okt 2008 8:28

Atinaaaaaaa, kaj greš delat?Ožemat? No, ja, jaz pa jih 25 let ožemim in prav je ožmem morda vam je zadaj jasen moj dvom.

Ah, meni tudi sskj ne pomaga, vseeno še enkrat najlepša hvala za pomoč!

 

P.s. Življenskega pomena, ja, malo heca mora biti. Grem preveriti ali je že tak recept nato ga pošljem Mamaf

A, ja Dragička, si imela prav, potem mi je res prišlo

Hvala!

Anamarija

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

22. okt 2008 9:47

Jaz pa vztrajno, že celo življenje govorim, da " me nekaj čoha" ( namesto "srbi") lp, vanjatajnsek

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. okt 2008 10:45

Hehe, na tisti drugi j v življenjskega sem hotela opozoriti ... Hm, ti OŽEMAŠ bučke in ko jih OŽAMEŠ, so OŽETE. (Dovolj razumljivo?) No, jaz jih sicer dam kar na cedilo in počakam, da voda odteče, pa se izognem ročnemu ožemanju :) Bo Ežoj spet opazil, da se v slovnico vtikam Vanja, en moj znanec pa vsakič, če kdo reče, da ga srbi, reče "dobro, da te ne Hrvati" :) Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 23. okt 2008 00:02:41

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

22. okt 2008 10:53

Zanimivo je, da sem se šele v zadnjih letih navadila govorit, da grem na Ptuj. Če ne veš, kako se govori v posameznih krajih, včasih govoriš napačno. Velikokrat sem že slišala ljudi, da so govorili, da gredo v Vrhniko, kar je za moje uho povsem napačno. Nikoli tudi ne govorim, da gledam čez okno, saj vedno gledam skozi, ne grem čez vrata, ampak skozi vrata, pa tudi navadila sem se, da grem v banko in ne na banko. Je pa zanimivo, da še vedno rečem, da grem na pošto in ne v pošto. :) Vedno upoštevam, kar je napisala že Frina - kar gre noter (v), gre ven (iz), kar gre gor (na), gre tudi dol (z). Torej, ne iz Norveške, ampak vsekakor z Norveške. In tako naprej, seveda. S profesorji je pa tako ali tako en velik križ. Poznam dekle, ki je študiralo na pedagoški fakulteti, pa ni znalo sklanjat svojega lastnega priimka - punca danes uči v prvem razredu osnovne šole! Boljše, da o dvojini in drugem sklonu sploh ne načnemo teme! Ali pa o lektorjih knjig v slovenščini! Kozmeja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. okt 2008 11:11

Atina, na moji tipkovnici nimam j, res je, če je življenje, je življenjskega pomena.

Hvala, spet sem se nekaj "novega" naučila. Ampak ste me res nekaj naučile kar ne bom nikoli pozabila, da se beseda ne bi piše narazen ne pa skupaj. No, pa bom zdaj po novem bučke ožmela

Ta Kulinarika je zakon!

 

P.s. Ne upam več pisati, da ne bo napak...

Anamarija

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

22. okt 2008 12:51

Edino pravilo, ki ga sam uporabljam pri vprašanju ali postaviti "s" ali "z", je, da besedno zvezo hitro preberem. Če se jezik zatakne, je nekaj narobe. Jezik sam po sebi postavi pravi predlog; na primer "s pico" ali "z pico". Najbrž občutite razliko, če to hitro preberete. "Z" je nekako močnejši, zato skoraj vse besede, ki se začenjajo s samoglasniki, zahtevajo pred saboj "z", na primer "z avtom", "z elektriko", "z Indijcem", "z oknom" itd. Vse besede, ki se začenajo s "s" ali z "z", imajo spredaj isto črko. Tako je nedopustno, na primer, "z salamo", prav je "s salamo"; ali namesto "s zebro" "z zebro" ... Seveda pa lahko najdemo tudi kakšno izjemo. Kje je pa ne!? Lep dan! Boris booris

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

22. okt 2008 13:05

Seveda, Booris, večina dela tako, da obe besedi preberejo skupaj, brez polglasnika. Čudim se, da to dela težave tolikim ljudem, ko pa je to zame čisto enostavno. Lp Barbra

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

22. okt 2008 13:52

Kaj pa VSENAJBOLJŠE ali VSE NAJBOLJŠE? Vedno sem v dilemi ko pišem na torto ali v čestitko. Hvala patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti