Pticja gripa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. feb 2006 19:52

vcibej - zakaj naj se ne bi igrala z mesom? Zaradi možnih zapletov na meji (če bo prepoved)? Zaradi morebitne nevarnosti, da bi bilo meso okuženo? Ali zaradi nečesa tretjega? Po moje je prvi argument še morda sprejemljiv, a samo za "ptičje" meso. Ostali so za lase privlečeni. Se strinjam z vsemi, ki pravite, da je stvar preko vseh meja napihnjena. Morda bi ne bilo odveč, če bi prebralii informacije na spodnjem naslovu: Inštitut za varovanje zdravja: http://www.ivz.si/ivz/dobro_je_vedeti/novica.ph rimljanka

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. feb 2006 13:15

Bolezen NI na farmah. Tam so kokoši, pure, prepelice itd. zaprte in veljajo ukrepi za zaposlene (barjere,.), tako, da ni možnosti okužbe ter še kontrole mesa. Tudi sama sem opravljala prakso na kokošji farmi. Zakaj ga ne bi jedli? Bolj vprašljivo je meso malih rejcev, kjer take kontrole ni, razen, da so živali zaprte. LP, se mi mudi katti

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. feb 2006 13:32

Ženske, pa ne se pustit, da vas potegne brezglava panika!!! Pa kako igranje neki! Pa kake kontrole na mejah!!! No zdej se pa že v red spravite in ne delajte panike, ko še ni potrebe po tem. Kot je rekla katti, na farmah za sedaj vsekakor ni bolezni. Pa še če bi obstajal kak dvom, pa saj vam vsi strokovnjaki z vseh bobnov ponavljajo, da se virus pri 70 stopinjah celzija uniči! Tole je pa že smešno. Pa sej ne boste v lonec tlačile ptic selivk!!! tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 16. feb 2006 13:32:55

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

16. feb 2006 13:51

tjas je napisal/a:
Ženske, pa ne se pustit, da vas potegne brezglava panika!!! Pa kako igranje neki! Pa kake kontrole na mejah!!! No zdej se pa že v red spravite in ne delajte panike, ko še ni potrebe po tem. Kot je rekla katti, na farmah za sedaj vsekakor ni bolezni. Pa še če bi obstajal kak dvom, pa saj vam vsi strokovnjaki z vseh bobnov ponavljajo, da se virus pri 70 stopinjah celzija uniči! Tole je pa že smešno. Pa sej ne boste v lonec tlačile ptic selivk!!! tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 16. feb 2006 13:32:55
Se absolutno podpišem pod tjas!!!! Julija

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. feb 2006 15:32

tjas, šele ena oseba v tej debati se je na to odzvala panično. Se mi zdi. na kulinariki smo očitno mirni katti

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

16. feb 2006 17:56

No, pa jo imamo tudi mi, pticjo gripo, mislim!So nasli mrtve okuzene labode v provincah Friesland in Overijssel, ki sta obe blizu nemske meje.Panike pa nobene..... Nena Nena-morje

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

16. feb 2006 22:42

Mimika, se zelo strinjam z napisanim. Še "moj vidik": Slišala sem, mislim, da lahko rečem kar, dejstvo, ki v javnosti morda ni tako poznano, da sta v Ameriki (niso edini) največja lobija: 1. farmacevtska industrija 2. psihiatrične ustanove. Normalno je, da za razvoj delajo razne raziskave in ko pridejo do, za njih neugodnih rezultatov, le-te prikrijejo, samo da lahko še naprej služijo denar s proizvodnjo tablet (sami pa se zdravijo z alternativno medicijo); za psihiatrične ustanove pa tako vemo, kaj so sposobni narediti iz sicer popolnoma zdravega človeka. Ker so finančno zelo močni, dajejo v javnost podtalne, negativne informacije o metodah (po katerih si lahko ljudje pomagajo sami), ki bi zagotovo zmanjšale porabe farmacevtskih izdelkov. Ljudjem je potrebno vsiljevati zdravila, jih, če se le da, napraviti za odvisnike... Ali nihče ne pomisli, da je potrebno poiskati in potem odpraviti vzrok bolezni. Telo te ne opozarja zastonj, da je nekaj narobe. Z vnosi teh substanc pa potlačiš bolezen, ki slej ko prej udari ven - v še hujši obliki. Kaj pravite, kdo bo največ zaslužil s ptičjo gripo? In ko bo ta zajezena ali pa, ko bodo našli 100 % zdravilo zanjo...kako se bo imenovala naslednja "gripa"?

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

23. feb 2006 19:49

Saj se strinjam z vami, ampak ptičje krmilnice bi mi bilo pa težko pospravit. Bom še malo počakala. V LJ ni panike. Siničke, taščice, črnoglavčki, kosi, škorci, drozgi... Vse to se zbira pod mojim oknom... Pa še nobene vode ni blizu. In verjetno so vsi že na robu izumrtja...pri vsej tej onesnaženosti... Pozdravček! Vrana

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

27. feb 2006 13:36

Mislim, da stvari niso tako enostavne (glede ptičje gripe), kot jih razlagate. Želela bi, da bi bile. Prepustimo to zadevo strokovnjakom, ki delajo na tem področju. Pri nas v Egiptu, v trgovini Carrefour ni perutninskega mesa in imamo samo jajca enega proizvajalca. Mislite, da je to potegavščina ali zaščita pred.... Previdnost ni nikoli odveč. Migla

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2006 13:59

Ha, pri nas greš pa v Spar in so police s piščančjim in puranjim mesom dobesedno izropane. Še edino meso, ki ga smem jesti, brez da bi bilo takoj kaj narobe. Na koncu bodo ugotovili, da je še z ribami kaj narobe, pa bom pristala med vegetarijanci. Pa tako dobro puranjo rulado sem jedla za kosilo, filano z ohrovtom, navadno in romanesco cvetačo in mletim puranjim mesom. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti