Pticja gripa

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. feb 2006 10:33

Po mojem mnenju naše življenja vodita dva lobija: naftni in farmacevstski. Če je človek sposoben leteti v vesolje, pa ne vem še kaj, ne razumem, da ni sposoben narediti avtomobila, ki bi trošil le 1 liter na 100 km. Hujši je po mojem farmacevstski lobi. Kar verjela bi, da je bil virus HIV narejen v ameriških vojaških laboratorijih. Kar spomnite se retorike, povezane z njim, v začetnem obdobju. Govorilo se je zgolj o rizičnih skupinah (gejih, črncih, uživalcih drog). Koliko let s(m)o rabili, da smo dojeli, da HIV ni zgolj obolenje marginalnih skupin. O rizičnih skupinah se danes govori mnogo manj. Ne razumem, da ni učinkovitega zdravila za smrtne bolezni, kot so aids, rak in podobno. Če bi bil, potem bi farmacevtske družbe izgubile velik del kolača. Tako pa bolni ljudje namesto enega zdravila rabijo 10 različnih... In tale ptičja gripa ... to je samo konstrukt, s katerim nas manipulirajo. Koliko več ljudi se je letos cepilo proti gripi kot druga leta. Porabili so vse stare zaloge cepiva. Podobna je zdodbica z vitaminskimi dodatki, pa še bi lahko naštevala. od nas je odvisno, kako dovzetni smo za take manipulacije. mimika

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

15. feb 2006 10:40

Mam eno pripombo, glede tega, kako naj bi delili Tamiflu. Omenjate, da se pri nas to ne bo zgodilo, da bi kar delili zdravilo. Če pa pobrskate malo po spominu, lahko ugotvite, da se je to že dogodilo. Še par vročih debat je bilo v zvezi s tem v medijih. nekateri, opa, nekateri zdravniki so ga kar predpisovali, znancem, tistim, ki so malo pojamrali ali tistim, ki so šli v tujino. In to je čista resnica, en kolega jih je dobl, ker je šu v Srbijo pa tam ni bilo znanega nobenega primerka ptičje gripe. Zaužil ni nobenega, vsaj tok ima v glavi, ampak se važi, češ jaz ga pa sedaj imam. Kot sem slišala v novicah hodijo v lekarne tisti, ki imajo še te stare recepte. Zdravila seveda ne dobijo. Ampak napaka je že bila storjena, kajti, menim, da bodo nekateri v paniki kar jedli to zdravilo. Ejej. Naj vsaj zdaj bolj razumno ravnajo s to zalogo. Sicer je pa vsako življenje dragoceno in verjamem, da se ljudje bojijo, vendar je cela reč preveč napihnjena. 24 ur so včeraj tej temi namenile 15 minut in potem res ni čudno, da jih panika zagrabi oz. nekatere vsaj pomisleki. Hvala bogu, da lahko izbiramo, kaj bi gledali. Seveda na trgu so presežki perutine in kaj je lepšega za tiste, ki "vodijo" ta svet, da se "pojavi" ta influenca? Vse je v denarju. Pa BSE, antibiotiki v mleku........ No halo. Joj uboge živali. Ampak dobro ne bom o tem, mi je malo ušlo. Ne bi bilo slabo, če bi pozornost usmerili še kam drugam in pohopal dilerje, namenil večjo varnost v prometu, preventivi, varstvu okolja pa bi nas več ostalo na tem svetu, ne pa, da kaznujejo uboge živali, ki so žrtev človeške malomarnosti in nesposobnosti življenja v harmoniji med vsem živim in neživim svetom. katti

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

15. feb 2006 10:44

No evo mimika se čist strinjam s tabo. $$$$$$$!!!! Žalostno, a resnično. katti

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. feb 2006 12:06

S ptičjo gripo govedorejski lobi vrača udarec zaradi norih krav perutninarjem. Oziroma, kot je rekla mimika, farmacevti se dajejo med seboj. Hvala bogu, nisem paničar in mi pojav ptičje gripe dol visi, kot rečemo na štajerskem. Na koncu koncev, od nečesa je treba umret. Za zdravilo mi na kraj pameti ne pade, da bi zanj žicala zdravnika (dobi se namreč samo na samoplačniški recept), če pa bo res tako hudo, mi ga bo že država šenkala. skratka, po moje ni potrebna nikakršna panika. Da je vse umetno sproducirano pa kežejo že omenjeni podatki - sto krat več ljudi umira zaradi drugih ----pidemij, pa nihče ne bevskne, tu pa panika zaradi stotih mrtvih med desetinami milijonov. Mene ta panika ne prepiča. Mimogrede, a ste brali zakaj imamo pravo poplavo pitne vode v plastenkah? Pravi raziskovalni novinarji so ugotovili, da gre za izjemno donosen posel lobija prizvajalcev plastične embalaže....raziskava je tuja, ne naša, pokazala pa je, kolikšen delež v ceni ene plastenke je strošek črpanja in polnjenja vode, kolikšen koncesija za državi in kolikšen za embalažo...Odstotkov se ne spomnim, a daleč najnižji je bil strošek same vode, dale, daleč največji pa stošek embalaže... Mamamia mamamia

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

15. feb 2006 13:19

Ravno danes zjutraj sem zvedela,da je tudi območje ,kjer živim postalo ogroženo.Zdaj komaj čakam,da pridem v službo,da vidim kakšna panika vlada med ljudmi.Že zdaj so bili nekateri dobesedno prestrašeni,zdaj pa ko imamo ptičjo gripo pred vrati,bo pa kar hudo.Jaz jih bom pa morala spet miriti in jim razlagati,kako je cesta veliko nevarnejša od gripe,pa so vseeno vsak dan na njej. Ljudje vedo samo to,da je ptičja gripa zelo nevarna,da ljudje zaradi nje umirajo,v bistvu pa o ptičji gripi ne vedo prav ničesar. Kot je nekdo napisal v nekem forumu:Mačka poje ptiča,poem pa se gre crkljat k otroku.Ali je ta mačka nevarna? Mislim,da bi morali mediji malo več razlagati o tem,kaj sploh je ptičja gripa,kako se prenaša,kakšni so znaki bolezni,ne pa da samo preštevajo mrtve ptiče in dobesedno ljudi strašijo. Ali veste,da lahko ptičjo gripo dobijo tudi konji in svinje? V glavnem,izogibajte se ptičem,pospravite ptičje hranilnice,ne dotikajte se mrtvih ptičev,pa kure zaprite. Če boste upoštevali te nasvete,se nimate kaj bat.Pa držte pesti,da ne bo virus mutiral in se začel prenašati iz človeka na človeka. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

15. feb 2006 13:33

Julia pozdravljena,hvala Bogu ,da je s tabo vse v redu -smo nekatere sanjale o obisku Irske s tvojo pomočjo(mislim ,da veš o čem govorim?) -potem pa si se nehala oglašati in smo mislili, da je s teboj kaj narobe.... LP Marta

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

15. feb 2006 13:42

Kolikor sem jaz poslušala novice Tamiflu ne preprečuje ptičje gripe, tako da jemanje za "preventivo" nima nobenega smisla. Najbolj smešno je pa to, da novinarji napadajo veterinarje - da so nestrokovni, površni, malomarni, in še kaj, medtem pa se vsi novinarji, snemalci sprehajajo po obrežju Drave brez zaščitnih oblačil,mask,... - ptičja gripa pa se dejansko prenaša z neposrednim stikom, preko iztrebkov (pešpot ob Dravi) in dejansko delajo še večjo paniko. Kot je že nekdo omenil, tudi jaz mislim da je ptičja gripa obstajala že vsa leta, samo ni bilo toliko v medijih. To je le moje mišljenje! Pa lep sončen pozdrav iz okolice MB! gordana

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

15. feb 2006 18:01

Prav zanimiva debata se je sprožila. Sicer pa sem zelo ogorčena nad ljudmi, ki sedaj obsojajo veterinarja, ki je prvega laboda vzel in pregledal, češ, kaj se giblje med ljudmi, ker je bil v stiku z ptico. Hočejo, da gre v karanteno. No pa smo spet tam. ej ej katti

pika  

član od: 30.9.2003

sporočila: 72

15. feb 2006 18:39

Živjo! Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje kako je če greš čez mejo. V soboto gremo namreč smučat v Avstrijo in gremo v apartmaje. S seboj nesemo hrano, pa me strašijo, da vse pregledajo in ne smeš imeti nič mesa. Kdo kaj ve o tem?? Pika

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

15. feb 2006 19:16

Jaz se res ne bi hecala z mesom. Pač vzemi konzerve in vrečke juh - za en teden vas ne bo konec. Tudi pašta z tunino ali riž z grahom ( iz konzerve ) je zelo dobro. Pa krompirjeva solata ( ali fižolova ) je O.K. Pa različne jajčne zadeve - od pečenih jajc z čebulo in papriko, do kruhovih šnit za zajtrk. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti