Pop korn

roksa  

član od: 13.2.2006

sporočila: 2

tema odprta - 13. feb 2006 18:52 | ogledi: 5.486 | odgovori: 5

Lep pozdrav. Že od nekdaj me zanima, kaj naredi kokice v kinu toliko boljše od tistih, ki si jih naredim doma. Ali je drugačna koruza sama, začimbe, olje ali pa je razlika že zaradi naprave za kokice same?

Če kdo pozna odgovor, bi bil res hvaležen (in verjetno eš marsikdo) , če napiše recept za prave kinoi kokice. Hvala.

...in pika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. feb 2006 22:28

Staro olje in sol na še vroče kokice. Za prave kino kokice moraš dat več olja, ki naj bo po možnosti že uporabljeno. Isti trik naredi jedi v kitajski restavraciji tako okusne - olje, v katerem so že cvrli,... To je celo pisalo v eni knjigi, ki jo je napisal nek kit. kuhar, ki dela v restavracijah. Saj veš, kar je dobro ali redi ali pa ni zdravo:) Veri

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

13. feb 2006 23:31

V tujini - ne vem, ali tudi pri nas - se da kupit poseben tekoc preliv za kokice, ki mocno spominja na tistega v kinu. Meni ni vsec, sintetika pac. Poskusi takole: prazi jih na suho (v mikrovalovki ali kokicomatu), nato pa jih pokapljaj z raztopljenim svezim maslom (ne vrocim - naj se razpusti in stali na cisto majhni temperaturi), posoli in mocno pretresi. Meni se zdijo take najboljse. lp, proxima

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

15. feb 2006 8:57

Mi kupimo tiste, ki so za pripravo v mikrovalovni in so zares dobre, nič mastne in ravno prav slane.

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

15. feb 2006 10:39

Tudi jaz uporabljam kokice ki so pripravljene za peči v mikrovalovki.. In so zares dobre.. Zadnjič sem bila na obisku, pa somi ponudili kokice..narejene v nekem aparatu in so bile zanič.. Imela sem polna usta koruznih luskic. MYCHELLE

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

15. feb 2006 13:46

Mychelle! Koruzne luskice niso nastale zaradi aparata, temveč zaradi slabe kvalitete koruze - lahko da ni bila dovolj suha. Jaz imam aparat za peko kokic in sem zadovoljna z njim, predvsem zato, ker ni potrebno peč na olju oz. maščobi - kokice niso mastne. Te luskice sem imela pri eni koruzi (poskusni nakup), zadnjič pa sem kupla kokice-koruzo v Spinu - pokalo je ko hudič, sosedje so mislili da imamo ponovno novo leto! Ha-ha , malo heca! LP gordana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti