Recept-čokoladna pita

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

14. feb 2006 8:37

Hoyla! A je kdo ze poskusil spect to pito? Kako vam je uspela? Je dobra? Jaz sem se je vceraj lotila.. Ampak iz jajc, sladkorja in smetane nikakor nisem dobila trde penaste mase.. Potem sem mislila mogoce bo pa bolje, ko bom se dodala jabolka (ni se mi jih ljubilo na fino ribat pa sem jih kar zmiksala s palcnim mesalnikom).. Hmm.. Spet ni blo videt kaj bolje, pol sem se dodala cokolado (milko) in sem se ze drzala za glavo.. No pa sem vseeno zbrala pogum in vlila pripravljeno zmes na peceno testo.. Da mi ne bi kaplalo po pecici sem se podstavila en pekac.. Dolgo ni zgledalo, da bo iz tega kaj ratalo.. Pa sem temperaturo povisala najprej na 150, potem pa se na 165 in pol se mi je lepo strdila.. Tako, da zdaj zgoraj zgleda kot en puding.. Ce je pa dobra pa se ne vem, bo namrec komaj danes za posladkat. Porocam.. Lepo valentinovo vsem skupaj! LP, Heike

akurin  

član od: 11.4.2003

sporočila: 153

14. feb 2006 13:47

Včeraj sem jo spekla, krema iz jajc in smetane ni bila penasta, jabolka pa sem fino naribala kot kašo in dodala stopljeno čokolado. Zmes je bila gostljata. Po pečenju na 130, pa je postala penasta, podobno kot čokoladna pena. Pito se je dalo še toplo zelo lepo rezat. Za danes je ostal samo še en košček. LP anita

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

14. feb 2006 14:42

Jaz se jo bom lotila sedaj,sporočim zvečer... Teka

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

14. feb 2006 19:03

Pečeno...videt je lepo,okus bo pa ocenil mož,jaz pa kar je čokoladnega ne jem,mi ni dobro. LP Teka

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. feb 2006 20:42

ker me je prehitela sasenka nisem pisala, bom pa ob priliki poizkusila spečt to pito, pa bomo videli kaj bo. lp marelica

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

15. feb 2006 9:14

Evo... Pita je njami njami.. Bo sigurno veckrat na "sporedu". LP, Heike

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

29. dec 2012 20:48

Da ne odpiram nove teme. Ob Ljubljanici je bil nekaj let nazaj lokal,(Samsara??)kjer so prodajali vsaj meni zelo dobre čokoladne pite.Mislim,da od Hvastije.Nikjer ne zasledim več kaj o njih,na spletu je pod to ime vse drugo,samo ne ta pravi.Vem,da si lahko pito naročil in prišel po njo k njim,  na dom, so pa nekje iz Ljubljane. Žal,ne vem,kje. Če kdo ve ali še obstaja kje ,bom zelo vesela.

Hvala vnaprej

ultranova

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

30. dec 2012 8:11

Se ne dolgo tega so jih prodajali spodaj v Maxiju, priznam pa, da ne vem ce se. Zdi se mi celo, da sem jih videla v se drugih trgovskih centrih.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

30. dec 2012 17:34

hvala obema,grem jutri v Maxija

ultranova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti