Recept-čokoladna pita

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 12. feb 2006 8:05 | ogledi: 10.903 | odgovori: 21

Spet jaz...včeraj sem gledala na prvem programu eno vrtnarko oddaja in ob koncu oddaje je ena pekla čokoladno pito.Pri sebi pa nisem imela svinčnika in si recepta nisem mogla prepisat.Zgledala je blazno dobro,spekla pa jo bi dragemu za Valentinovo...

Pripravila jo je takole: naredila je krhko testo iz moke, masla, mletega sladkorja, naribanega jabolka in mogoče še iz česa...

Položila ga je v tortni model in ga z rokami oblikovala. Kremo, oziromama nadev pa je pripravila iz naribane čokolade,ali čokolade vprahu in ne vem iz česa še...

Je kdo od vas gledal to oddajo in si recept prepisal,ali pa ve kdaj je ponovitev?

Hvala in lepo nedeljo

Teka

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

12. feb 2006 8:07

Recepta si zal nisem zapomnila, vem pa da je naribani jabolki dala v kremo in ne v testo. Lp, M

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

12. feb 2006 8:46

Poglej na spletno stran RTVSLO v arhiv, tam si lahko še enkrat zavrtiš oddajo. tjas

nevica  

član od: 3.10.2005

sporočila: 45

12. feb 2006 9:10

Jaz sem utegnila nekaj zabeležiti,če ni popolno,pa naj še katera dopolni. Masleno testo:250gr moke,125gr stopljene margarine in sladkor v prahu(nisem zabeležila količine?). Testo damo v tortni model,ga z rokami obikujemo in na 200stop.pečemo od 15-20 minut. Potem naredimo preliv iz:3jajc, 2dl sladke smetane in 2 žlic sladkorja v prahu(vse zmiksamo v trdo penasto maso).V pripravljeno maso primešamo dve drobno naribani jabolki. Sedaj damo v posodo 300gr čokolade v prahu,ki jo z dodanim mlekom stopimo na kuhalni plošči. Nato tudi to zlijemo k prelivu,premešamo,ter prelijemo čez masleno testo. Pečemo pol ure(zabeležila sem si 160 stop.vendar nisem prepričana če je točno),naj me katera popravi. V upanju,da sem kaj pomagala vam želim uspešno peko in lep dan nevica nevica

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

12. feb 2006 9:37

Kako ste pridne, hvala... Teka

gordana  

član od: 7.11.2004

sporočila: 539

12. feb 2006 9:39

Tjas ti je dobro svetovala, poglej pod RTV SLO - mislim da gre za oddajo Sožitja, ki je vsako soboto ob cca 17.00 uri. Zadnjič so delali vanilijevo potico. Zgledala je super, vendar je še nisem sprobala! LP gordana

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

12. feb 2006 10:30

v torek 10.25 je ponovitev oddaje Sožitja na SLO1. Si bom ogledala in pisala pa poročam! Lp, marelica

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

12. feb 2006 12:24

Pozdrav vse skupaj! Jaz sem to oddajo gledala vceraj, ujela sem SKORAJ ves recept , in sicer se naredi takole: Testo: 250g moke, 125g masla (razstopimo), sladkor v prahu. -> zmesamo ter kar z roko razprostremo po pekacu. Krema: 3 jajca, 2dl sladke smetane, 2 jabolki -> zmesamo. 300g cokolade v prahu, sladkor ( no, tule pa nisem ujela, ali je dala margarino ali kaj, vglavnem, na koncu je prisla kompaktna cokoladna zmes, ki jo je zlila v smetanasto ter vse skupaj dobro premesala. Testo se je vmes ze nekaj casa peklo, na 180st. (ce se ne motim), potem pa je nanj nanesla kremo in pekla se....nisem ujela, koliko casa, ampak predvidevam, da se pece se kar nekaj casa...kaksno urico, ali malo manj. Upam, da sem vsaj malo pomagala, sicer pa, ce je res v torek ponovitev, kot pravi marelica, potem pa ni problema in si bomo lahko oddajo se enkrat vse ogledale Maji

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

12. feb 2006 12:38

Pozdrav vse skupaj! Jaz sem to oddajo gledala vceraj, ujela sem SKORAJ ves recept , in sicer se naredi takole: Testo: 250g moke, 125g masla (razstopimo), sladkor v prahu. -> zmesamo ter kar z roko razprostremo po pekacu. Krema: 3 jajca, 2dl sladke smetane, 2 jabolki -> zmesamo. 300g cokolade v prahu, sladkor ( no, tule pa nisem ujela, ali je dala margarino ali kaj, vglavnem, na koncu je prisla kompaktna cokoladna zmes, ki jo je zlila v smetanasto ter vse skupaj dobro premesala. Testo se je vmes ze nekaj casa peklo, na 180st. (ce se ne motim), potem pa je nanj nanesla kremo in pekla se....nisem ujela, koliko casa, ampak predvidevam, da se pece se kar nekaj casa...kaksno urico, ali malo manj. Upam, da sem vsaj malo pomagala, sicer pa, ce je res v torek ponovitev, kot pravi marelica, potem pa ni problema in si bomo lahko oddajo se enkrat vse ogledale Maji

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

12. feb 2006 14:04

Evo, ker me je firbec matral in me je zanimalo, katero pito ste to gledale, sem pogledala oddajo na netu in piše takole: Testo (zamesimo gladko testo, za boljše valjanje damo v hladnilnik, lahko pa takoj pripravljenega porazdelimo po pekaču in oblikujemo v "košarico" za pito): 250 g moke 125 g margarine (raztopljeno) sladkor v prahu (ščepec) Pečemo 15 do 20 minut na 200°C. Čokoladna krema: 3 jajca (nič ne ločimo R in B) 2 dl sladke smetane 2 jabolki 3 žlice sladkorja v prahu 300 g čokolade Jajca, smetano in sladkor zmiksamo v trdo penasto maso. Dodamo čimbolj fino naribani jabolki. Raztopimo čokolado (če uporabljamo čokolado v prahu, dodamo malo mleka). Čokolado dodamo masi in vse skupaj premešamo. Maso vlijemo na testo in pečemo v ogreti pečici na 130°C (res je, na 130°C) nekje pol ure. In to je to... Pa dober tek. Tako jaz imam pa odličen recept, da domače posladkam s čokoladno pito, ko imam ravno RD

maji  

član od: 28.8.2005

sporočila: 126

12. feb 2006 20:57

Najlepša hvala, Sasenka pa vse najboljše za rojstni dan!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti