Brezglutenska prehrana

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

31. jan 2002 17:38

KAJA IN SUZANA , v kateri tehnični trgovini sta ga kupili ,namreč v Prekmurju ga ne najdem v nobeni trgovini ,nekoč so ga sicer imeli v MERKURJU ,zdaj pa ga še tam nimajo.Najbrž bom ga morala iti iskat v Maribor. Hvala! Marta Vidovič

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

31. jan 2002 18:26

Tudi jaz imam Severina. Takoa kot Kaji je moj kruh tudi potlačen. Kako bi rada enkrat za spremembo jedla mehak kruh. Mogoče je kriva moka, oporabljam namreč Celiax. Lp, Andreja

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

1. feb 2002 7:08

Marta! Jaz sem mojega Severina kupila v Maximarketu. Imajo ga tudi v Interšparu, pa v Leclercu je bil celo v akciji, za vaš konec pa žal ne vem. Vprašaj v kakšni trgovini, mogoče bi ti ga pa naročili. Andreja! Včeraj sem spekla kruh po receptu, ki ga je napisala Suzana, samo za prvič brez dodatkov.Prej je bil tudi moj tak, kot ti praviš.Delala sem ga po receptu, ki si ga napisala ti.Me je že kar minilo veselje do peke.Ta včerajšnji je bil pa rahel, da se kar topi v ustih in visok čisto do roba.Mislim, da je v tvojem receptu premalo vode, ostalo je prbl. enako. Skratka, obvezno moraš poskusiti. Jaz sem čisto navdušena.Upam, da bo tudi tebi uspelo.Še enkrat hvala tudi Suzani! Pozdrav vsem! Kaja

Suzana Kranjec  

član od: 6.11.2001

sporočila: 13

5. feb 2002 11:09

Dejstvo je da jaz uporabljam Scharovo moko. Poiskusite še z dodatki, res je super, če dodate poleg še razna semena ali pa ajdovo moko. Sem vesela. DAnes bom zopet malo prakticirala. Bom naredila testo za pico in ga bom zam,esila v pekarni iz celiax moke. Bom poročala o rezultatu.Sedaj sem našla en kozji sir, ki ga prenašam- v manjših količinah. Marta glede nakupa pekarne pa svetujem da pokličete uvoznika, če rabite naslov mi pošlljite mail, jaz sem tako namreč preko njih kupila direktno tudi konvenkcijsko pečico, kjer sem dolgo časa pekla kruh, dokler si nisem kupila pekarne. MEne pa zanima ali ve lahko jeste čisto vse in vam ne delajo nobene reči težave, ali morate tudi paziti še na kakšno hrano? LP Suzana Suzana Kranjec

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

5. feb 2002 11:48

Jaz imam "na srečo" res alergijo samo na gluten, tako da mlečne izdelke in jajca dobro prenašam, tako, da se mi niti ne zdi več problematično.Doma sploh ne, na kakšnih potovanjih ,ni jih prav velikopa saj veš kako je.Ti imaš očitno veliko večjo težavo. Sporoči, kako ti bo ratalo testo za pizzo. Jaz sem zadnjič kupila Schaerovo testo in je prav dobro. Pa tudi pizza pri Gregorinu je ! Kaja

Suzana Kranjec  

član od: 6.11.2001

sporočila: 13

6. feb 2002 13:38

Pozdravljena KAja! JA priznati moram da je pizza pri Gregorinu dosti boljša kot mi je uspela doma. Čeprav sem celi družini naredila pizzo(ostalim z navadno moko) zame iz celiax, so bili vsi navdušeni razen mene. TEsto je sicer enkratno vzhajalo, samo okus pa ni bil dober. Drugič bom poiskusila iz Scharove moke. Ja testo za pizzo poznam od Schara pa je res drago. JA kaj imaš ti alergijo na gluten ali celiakijo, kam so te opredelili? LP Suzana Suzana Kranjec

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

7. feb 2002 7:49

Suzana! Zdaj si me pa našla.V tistih letih, ko so to pri meni ugotovili je bila diagnoza celiakija.Je pa že precej od takrat V čem pa naj bi bila pravzaprav razlika???Dieta je enaka. lp Kaja

Suzana Kranjec  

član od: 6.11.2001

sporočila: 13

7. feb 2002 13:41

Kaja v vsakem primeru smo na istem. Zato sem te vprašala ker si tako odločno napisala da imaš samo alergijo na gluten. Praviš da imaš dolgoletne izkušnje, jaz sem še zelo sveža, pol leta sem na dieti. Kako je kaj s tem kadar greš ven in v družbo, ali v lokal kaj pojesti? LP Suzana Suzana Kranjec

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

7. feb 2002 14:52

Haj! V družbi so me že navajeni, zunaj pa bolj preverjene variante ubiram -kakšne ribe pa to, eksperimentiram pa rajši doma, je bolj ziher.Se sploh ne čutim preveč prikrajšana. No ja, saj veš, včasih se že malo smiliš sam sebi, pa hitro mine. Pa še za kile se ne rabim sekirat.Ha,ha, ko boš imela 30 let izkušenj (že od dojenčka), sploh ne bo več problema!Samo domišlija je važna. lp Kaja

Suzana Kranjec  

član od: 6.11.2001

sporočila: 13

11. feb 2002 10:39

Haj! Ja ti verjamem da te družba kar sprejme, večji problem je javna prehrana. Meni so v toplicah obljubili da mi bodo vredu kuhali, pa od tega ni bio nič. saj veš kakšna je potem reakcija. Ne bi komentirala. Malo si me potolažila, če po tridesetlitnih izkušnjah kdaj zgubiš voljo, potem jaz ne smem jambrati. Ampak priznam, da sem se zakopala v kuho in se mi zdi vedno bolj okusna ta hrana(jaz moram paziti kar na veliko reči še poleg glutena). Ja glede kil pa res ni nobenih problemov. Celo težave so da jih ni dovolj. Nikoli nismo žensek zadovoljne, kajne. LP Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti