Brezglutenska prehrana

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

28. jan 2002 10:54

Kolikor jaz vem, je društvo obveščalo samo za Glutano.Ampak, kot sem že rekla je Dr.Schaer dostopnjejši.Jaz sem prej kupovala Celiaxov kruh in moko, pa je razlika bistvena v plus Dr. Schaera. Tukaj res ne ločiš med belo in brezglutensko, pri Celiaxovi so bili pa kruh in peciva čisto kašasti. Receptov brez mleka in jajc žal ne poznam, če pa bom kaj izvrtala se ti pa oglasim! lp Kaja

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

28. jan 2002 14:24

Suzana! Kolikor jaz vem je društvo obveščalo samo za Glutano. Jaz uporabljam Schaerovo moko, ki je v primerjavi c Celiaxovo prava pesem.Zasledila sem tudi eno polnozrnato v Zrnu na Trubarjevi ampak je še nisem sprobala.Receptov brez jajc in mlaka žal nimam, če bom pa kaj izbrskala se ti pa oglasim. lp Kaja

Suzana Kranjec  

član od: 6.11.2001

sporočila: 13

29. jan 2002 11:50

Pozdravljena Kaja! Sem napisala da si pečem kruh v pekarni in uporabljam Schearovo moko. Poleg tega pa poiskušam s peko polnozrnatega kruha. Recept. 350 g moke 400ml tople vode 2 žlici olivnega olja 1 suhi kvas digo 1 žlička sladkorja po prvem vzhajanju dodaš( jaz v pekarno dodam po 25 minutah) 1 žlico sončničnih semen 1 žlico sezamovih semen 1žlico lanenega semena MEni se je zdel kruh kot grosupelsjki stoletni. Včasih kombinacijo speminjam, kombiniram še bučna semena. Prejšnji teden pa sem k osnovnemu receptu dodala 2 žlici ajdove moke. Super je že videz, da ni kruh vedno čisto bel. Suzana Kranjec Sporočilo je spremenil(a) Suzana Kranjec dne 30. jan 2002 12:44:34 Sporočilo je spremenil(a) Suzana Kranjec dne 30. jan 2002 12:45:13

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

29. jan 2002 18:52

Pozdravljena Suzana. Me veseli, da nas je vedno več. Več ljudi, več idej. Na žalost nimam noben recept. Moj kruh doma ni nikoli tako mehak kot kupljen in me zanima, kako ti uspe? Lp, Andreja

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

30. jan 2002 9:23

Andreja! Mogoče je pa to zato, ker midve pečeva kruh v avtomatu, Suzana pa pravi, da v pekarni.Moj kruh je tudi vedno zbit skupaj. Je sicer zelo okusen, o kakšni rahlosti pa ni sledu.Tudi mene zelo zanima, kaj naredi Suzana! lp Kaja

Suzana Kranjec  

član od: 6.11.2001

sporočila: 13

30. jan 2002 12:25

MAlo dobre volje! Kar od srca sem se nasmehnila ugotovitvi, da jaz pečem v pekarni vedve na avtomat.Mislim da vse tri uporabljamo enak avtomat-pekarno. JA v zgornjem receptu vidim da sem pozabila napisati suhi kvas, jaz uporabljam digo, NE vem kakšno pekarno imata. Jaz sem nekaj ugotovila. Če dam na zapečen kruh pade skupaj in je trd, sicer okusen. Če pa dam na peko- manj zapečeno pa mi vhaja do pokrova, da ga skoraj dvigne. Ko je pečen je njegova višina zagotovo do vrha zvona.Peko dam na hitro- tako da je pečen v 2 urah in 20 minut. Tudi jaz sem se s pekarno na začetku lovila, sedaj pa je kruh zares čisto penast.Se spominjam prvih Leclerkovih francoskih štruc, ki sem jih še jedla. Ta moj je še boljši. Skorja pa se tako slastno lomi. Ali že čutita sline v ustih- ha. Kakšne avtomate imata za peko kruha? LP Suzana Suzana Kranjec

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

31. jan 2002 10:25

Ja, zgleda sem res malo v temo brcnila. Navsezadnje bi pa lahko imela pravo pekarno a ne? Jaz uporabljam Severina, saj na to temo je bilo že veliko povedanega. Imam ga slaba dva meseca in še eksperimentiram. Do zdaj sem uporabljala program basic .To sem že ugotovila, da mora biti manj zapečeno,ker je na srednje skorja že pretrda.Z malo vaje bo že.Jutri bom še tvoj recept sprobala. lp Kaja

Suzana Kranjec  

član od: 6.11.2001

sporočila: 13

31. jan 2002 13:44

Tudi jaz imam severina, uporabljam pa menu shnel. Poiskusi! Dober tek in povej kako bo uspelo! LP Suzana Suzana Kranjec

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

31. jan 2002 15:17

KAJA, zaupaj mi , koliko denarcev si odštela za " domačo pekarno ? POZDRAV MARTIKA Marta Vidovič

KRALJ  

član od: 22.10.2001

sporočila: 123

31. jan 2002 15:22

Marta! Par tolarjev več kot 20.000,00. Pa se splača do zadnjega tolarja! lp Kaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti