Kaneloni

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

tema odprta - 10. feb 2006 10:14 | ogledi: 6.296 | odgovori: 15

A ima kdo kakšen dober recept za nadev za kanelone? Moj jih je zadnjič videl v trgovini med testeninami in na vsak način želi, da mu jih naredim pa ne vem kako.

CARLY

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. feb 2006 10:23

Golaž iz mletega mesa, šunka sir, poliješ jih pa z bešamelno omako

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

10. feb 2006 10:27

Naredi kar tisti recept, ki je napisan na škatli - preverjeno dober. Ana

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

10. feb 2006 10:46

nekaj receptov je v bazi. Pri nas jih naredimo takole: kuhano govedino iz juhe sfaširamo dodamo jajce ali dva odvisno od količine, peteršilj, poper, sol in s tem nadevamo pečene palačinke, ki jih zvijemo in po dunajsko ocvremo. S solato so super, vsaj za nas. Lp, marelica

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. feb 2006 15:50

Pri nas polnimo kanelone z mletim mesom in ječmenovo kašo, nato prelijemo z bešamel omako in je vsem dobro. Pozdrav! riba-ribica

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

10. feb 2006 16:43

Zlata ribica, ker si tako dobro idejo napisala, pa priznaj še koliko ječmena daš zraven. Lumpica

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. feb 2006 18:36

Na kilogram mletega mesa dodam 25 dag ječmena, ki ga večer prej namočim, zjutraj skuham in potem pripravim maso za kanelone. Na maščobi prepražim čebulo, dodam meso in kašo ter seveda začimbe (sol, poper, peteršilj, česen, bazilika, pastinak, morda še kaj dodata fanta, saj ni nikoli povsem enak okus). S to maso napolnimo cca škatlo in pol kanelonov (Barilla), polnimo toliko časa, da ne zmanjka nadeva ali kanelonov. To je nekako 35 do 40 kom. Mi jih je pa pred dnevi zmanjkalo in sem se spomnila na vlečeno testo, tudi s tem je šlo kar dobro, seveda sem ga prej razrezala na manjše komade in smo jih potem zvijali. To je običajno kosilo za dva dni za 4 osebe, saj nosimo kosilo tudi k moji mami. Namesto bešamel omake sem poskusila tudi s paradižnikovo omako, ker sem velika ljubiteljica takih omak. Teh sem naredila manjšo količino, samo zase. Dodala bi še samo, da testenine oz. kanelone pred polnjenjem skuham do polovice. Pozdrav riba-ribica Sporočilo je spremenil(a) riba-ribica dne 10. feb 2006 18:37:20

Sanjab1  

član od: 7.10.2004

sporočila: 98

12. feb 2006 21:45

Po tem, kar sem sedaj prebrala, nisem vec preprican, ce vem kaj kaneloni sploh so... Meni jih je prvic fant prinesel iz sluzbe, potem pa sem jih sama naredila kar tako, brez kakrsnegakoli recepta: spekla sem palacinke in v njih zavila sunko in pa sir ter zvito palacinko spanirala ter za tem ocvrla. A potem to niso kaneloni? Sanjab1

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

12. feb 2006 21:56

Koliko jaz vem, kaneloni so pohane palačinke polnjene z določenim nadevom. Moji kaneloni so: palačinke - nadevane s prešano slanino in sirom; drugič mleto meso; potem zelo na drobno nasekljana kuhana govedina iz juhe; praženi šampinjoni; praženi por... Palačinko namažem z nadevom, še žličko nadeva dam na sredo, potem zložim z leve do sredine, z desne do sredine in zarolam. Paniram - moka, jajca in drobtine ter v vročo maščobo. Ko pa rabim kanelone za hladno postrežbo, potem nadevano palačinko narežem na 2 cm kolobarje in vsak kolobar posebej paniram. Pozdravček!

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

12. feb 2006 23:33

Kupujem jih v modri škatli z napisom Barilla, La collezione, Cannelloni, Cottura 8 minuti, 250 g, no 1 in Italia, cena cca 260 SIT v Intersparu, imajo jih pa tudi Mercatorju, v marsikateri trgovini jih nimajo, ne vem zakaj. Na prvi strani zavitka so na sliki trije polnjeni kanelončki s špinačo, sirom in orehi, za kar imamo tudi recept na zadnji strani. Obstojajo pa tudi kaneloni Grande, katere pa ni potrebno prej skuhati. Morda bi pomagal tudi obisk na www.barilla.com. Lep pozdrav! riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti