Poročno darilo-nujno

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. sep 2014 21:00

Vendelina jr. je napisal/a:

 

Satenska postlejnina je oznaka za to, da se človek trudi. Da pač ni odnehal. V paru ali sam. Da se odloči, da bo kraljevsko spal, da ne bo imel nekih pošvedranih pižam in copatov in da se ne bo zadovoljil z nečim minimalnim, ker več, da zasluži in da mu/ji pripada več.  



Vendelina jr.

 

Itak, da te hvatim, my dear. Ampak na rute si čist pozabla. 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. sep 2014 21:24

_tisa_ je napisal/a:

Hvala, Vendelina, da se še vedno trudiš. Slovenci smo pač vzgojeni za hlapce. Fino je, če nas občasno kdo, ki je to prerasel, opomni, čeprav prijetno pa ni. Enkrat, ko bo dosežena kritična masa, se bo tudi realnost spremenila.

Daj nehaj no s to vzgojo za hlapce. Saj najbrž res nisem za na ta svet, ker ne štekam, kakšno zvezo ima satenasta posteljnina s to vzgojo, pa vseeno.

Prav to, da dela doma vsak po svoje, ne pa tako, kot diktira nekdo drug, negira tvojo trditev.

rimljanka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

7. sep 2014 22:15

Da se človek (še vedno) trudi, verjetno vsak pokaže na svoj način. Nekateri s posteljnino, drugi z drobnimi pozornostmi, tretji z romantiko...

Life is war against boredom~

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

7. sep 2014 22:17

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Kotarca, prekoči, si izvzeta. 

 

Sandra_a je napisal/a:

 Sem mnenja, da če ti na poroki ne zadostuje partner, ki ti bo obljubil skupno življenje in ljubezen, ti tudi vsi šopki, okrasje, obleke in zlatnina ne bodo kaj dosti pričarali...



Sandra_a

 

Predvidevam, da imaš tukajle v mislih "do groba". Well, česa takega jaz niti približno ne bi mogla obljubiti. In tudi nisem in še vedno ne bi.

Ko takole opazuješ ljudi, bodisi v živo, bodisi po pisarijah, res ne veš, če imajo ločene spalnice ali TV v njih ali hodio spat z ruto ali ne. Jasno pa je, da pri enih izgleda, da jim vedno manjka mal horizontalnega miganja. 

Da so imeli kralji in kraljice ločene spalnice niti ni tako čudno. Več porok je bilo političnega vzroka kot ljubezenskega. Imeti eno ekstra sobo pa res paše, ko je po sredi jet leg.

 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 07. 2014 19:51

 

Ne, nisem imela v mislih do groba... Kaj takega res ni za obljubljat... Lahko pa zagotovo obljubim, da dokler bova skupaj bova iz ljubezni. Kako dolgo pa to bo pa žal nikoli ne moreš vedeti. Mogoče celo do groba

Sandra_a

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

8. sep 2014 8:13

Kotarca je napisal/a:

 hudo  dolgočasno in nezanimivo življenje moraš met tam čez, če ne najdeš pametnejšega dela kot  brskati po slovenskih forumih in pisati  pa replicirati do  nezavesti. 


Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 08. 2014 04:43

 

 glede na uro poslanega komentarja, enako velja tudi zate...


Drugače pa poznam par, ki sta zapravila 17.000 eur za poroko, da sta bila celo pol leta poročena...


Sunny09

Sporočilo je spremenil(a) Sunny09 dne 08. 2014 08:14

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

8. sep 2014 9:32

Rada bi odgovorila na prvotno vprašanje- koliko darovati ob taki priložnosti. Moje mnenje je, da naj vsak daruje po svojih zmožnostih in ne toliko "kot se spodobi" ali kolikor pričakujejo ali kolikor bodo drugi darovali. Vsak zase najbolj ve, koliko lahko daruje in tudi kaj se mu zdi osebno ali ne-osebno nekomu ob taki priložnosti darovati. Sploh v današnjem času, ko vsi veliko preveč gledamo na to kaj si drugi mislijo ali kaj drugi pričakujejo, se mi zdi veliko bolj pristno to, da nekdo sam sebe vpraša (in se posvetuje s patnerjem oz. tistim s katerim bo darilo daroval), koliko in kaj lahko realno podari. Sem mnenja, da vsak danes ne more darovati 100-200 € neki sestrični iz nevemkaterega kolena, samo zato, ker bodo drugi (vsaj) toliko darovali.

Jaz veliko lepše spim odkar se ravnam po tem, in sicer tudi pri rojstnodnevnih darilih ali drugih priložnostih.

In po drugi strani se mi zdi lepo, da se (tudi skromen) prispevek podari na izviren način ali s kakšno zelo osebno pozornostjo ali nečem, kar je od darovalca zahtevalo nekaj razmišljanja, truda in ustvarjalnosti.

Seveda vsak ve zase..

LP



A.

Sporočilo je spremenil(a) Mia84 dne 08. 2014 09:36

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

8. sep 2014 10:38

Kotarca je napisal/a:

Hm Vanja, v ZDA kajpada, hudo  dolgočasno in nezanimivo življenje moraš met tam čez,.................
Kotarca


Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 08. 2014 04:43

Kotarca, če imaš kak probelm z Vanjo, se lahko nanjo obrneš tudi oz. predvsem preko ZS. Vsem nam bo bolj prijetno.

Glede porok: do sedaj smo vedno skupaj s prijatelji podarili denar. Dvakrat je na vabilu pisalo, da darila niso potrebna, a smo vseeno dali nekaj v kuverto, navadno smo dali poleg darila še kaj malega a osebnega - karikaturo, skupno fotografijo v okviru, knjigo/dnevnik dogodkov iz otroških dni, ...

Denar res ni osebno darilo in ga nič kaj rada ne podarjam, sploh ne otrokom ob rojstnih dnevih. Otroci morajo vedet, da se denar zasluži in ne dobi.

 

 

saša

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4527

8. sep 2014 10:47

Ko smo že pri izvirnosti daril ( vseeno za kateri dogodek so), mešanje hrane in denarja se meni upira, iz več razlogov in vedno je zraven vkoreninjena misel: denar je umazan, hrano je treba spoštovati. Zato ga nikoli ne bi tlačila v pašto, torto...

lp

mzm

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

8. sep 2014 12:24

spagon je napisal/a:

Kotarca je napisal/a:

Hm Vanja, v ZDA kajpada, hudo  dolgočasno in nezanimivo življenje moraš met tam čez,.................
Kotarca


Sporočilo je spremenil(a) Kotarca dne 08. 2014 04:43

Kotarca, če imaš kak probelm z Vanjo, se lahko nanjo obrneš tudi oz. predvsem preko ZS. Vsem nam bo bolj prijetno.

 



saša

Evo spagon, sem upoštevala tvojo željo. Upam, da boš tako predlog poslala tudi drugim, ko bodo pisali stvari, ki nas malo ali pa sploh ne zanimajo.

Mišz moke, zelo lepo povedano!

 

Kotarca

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

8. sep 2014 13:26

Prosim, vrnite se k temi.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti