Torta saint honore

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

tema odprta - 7. feb 2006 23:08 | ogledi: 3.249 | odgovori: 5

Ali kdo pozna to torto, nisem sigurna,da sem ime napisala prav.

Sem jo že jedla in je odlična. Ima dve različni vrsti testa, mislim da biskvit in piškotno oz. listnato testo, ne spomnim se prav dobro. Ponjena je s kremo, okrašena pa je z majhnimi priceskami (bigne).

Če kdo pozna recept, bi bila zelo hvaležna da mi pove, kje ga najdem.

Hvala!

Maša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. feb 2006 10:20

Imam recept, tudi sliko. Ta torta je iz paljenega in krhkega testa in vanilijino kremo. Če mi pošlješ nazasebno pošto e-mail naslov, ti pošljem še slikice, kako se torta dela po posameznih fazah. Potrebuješ (za model sprememrom 26 cm): 80 g surovega masla, 40 g sladkorja, rumenjak, 160 g moke; 1/4 l vode, 70 gsurovega masla, ščep soli, 200 g moke, 4 jajca; 1/2 l mleka, vanilijev stro, pet jajc, 180 g sladkorja, en vanilijev puding, 100 g marelične marmelade. Iz prvih naštetih setsavin - maslo, sladkor, rumenjak in moka - ugnetemo krhko testo ina ga za pol ure spravimo v hladilnik. Razvaljamo ga na velikost tortnega modla in položimo vanj. testo večkratprebodemo z vilicam. Pečico vklopimo na 210 stopinj celzija. Vodo zavremo z maslom in soljo, stresemo v to moko in mešamo tako dolgo, da se testo loči od dna posode. Posodo damo z ognja in in v testo eno po eno zamešamo jajce. Koje testo gladko, ga v obliki venca nabrizgamo na krhko test, na venec pa nabrizgamo orkogle kepice iz istega testa. Torto pečemo 15 do20 minut. Za kremo zavremo mleko z vanilijo. Rumenjake razžvrkljamo s sladkorjem in praškom za puding ter to vmešamo v velo mleko. Dobro mešamo, potem odstavimo in pustimo, da se ohladi. Ko je krema hladna, vmešamo vanjo čvrst sneg iz bejakov (mešamo previdno, z leseno kuhalnico, ne z mešalcem). Kremo nadevamo v tortni obroč, z marmelado pa premažemo vrh venca in kepice. Je pa tudi ena verzija kreme z želatino in sladko smetano. Dela se podobno kot zgoraj napisana, le da se v mlačno vanilijevo maso da še želatina, za želatino bejaki in čsto na koncu še sladka smetana. Mamamia mamamia

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

8. feb 2006 14:50

Če se prav spomnim, je recept in slika za omenjeno torto v zadnji šštevilki revije Dober tek. LP, Tanja

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

8. feb 2006 15:36

Najlepša hvala! mamamia - pošiljam moj mail in se ti že vnaprej zahvaljujem. Bom poskusila in vas o rezultatih obvestila. Maša

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

8. feb 2006 21:31

mamamia, a še lahk meni na mail pošlješ slike najlepša hvala. brkn83

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

8. feb 2006 23:09

Ja, res je v reviji Dober tek. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti