Brancin

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

tema odprta - 7. feb 2006 23:07 | ogledi: 2.803 | odgovori: 4

Prosim za pomoč pri pripravi brancina. Med recepti sem našla le brancina v soli ali pa na žaru, a noben način priprave ne pride v poštev. Kako ga lahko še pripravim?

sara

janmasa  

član od: 12.12.2003

sporočila: 78

7. feb 2006 23:17

Brancina lahko narediš tudi v foliji (jaz raje v peki papirju-se ne sprime) v pečici. Ga samo očistim, malo posolim, pokapljam z olivnim oljem, dodam malo sesekljanega peteršilja in po želji česen. Zaprem peki papir - kar s sponkami za papir ali pa z vrvico, kar je pri roki. Pečem bolj po občutku, vendar mislim da med 20 in 30 minut - odvisno od tega, kako velika je riba. Nam je na tak način super, ker ostane nežen okus ribe in ne prevladajo druge začimbe. Lahko pa kasneje dodaš še tržaško omako, pač po okusu. Maša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. feb 2006 10:06

Kaj pa, če naložiš v nanamščem pekač najprej plast na polmesece zrezane čebule, potreseš s sesekljanm česnom, potreseš z malo soli in popra, dodaš nekaj lovorjevih lisov, potem daš na to na tanke kolobarje narezan krompir, na to pa položiš brancina in ga spečeš v pečici? Brancina le malo nasoli, z notranje strani, v trebuhu torej, pa ga natri z mešanico česna in peteršilja? Malo ga naolji, preden daš peči. Kaj pa kuhan brancn? Mi obožujeo kuhano ribo, sploh te najboljše vrste, kot so brancin, orada, arbun, škarpena? Ali pa cpečeš v olju v ponvi, obložiš s sesekljano papriko, paradižnikom in bučkami ter v pečici samo še kakšnih pet minut zapečeš, da se zelenjava malo zmehča? Mamamia mamamia

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

8. feb 2006 15:22

Jaz ribe pripravim tako ,da jih dobo posolim,notranjost rib pa namažem z mešanico limoninega soka in Vegete ter dam pečt v pekač(olje in pečica morata biti zelo vroča).Tik preden so ribe pečene jih premažem še s kislo smetano v katero zmešam strt oziroma nariban česen.Vse skupaj še malo popečem.Tako pripravljam osliče in tudi brancine. kalcicl

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

8. feb 2006 15:24

Oh, pozabila sem da v smetano zmešam tudi sesekljan peteršilj,če ga imam seveda pri roki. kalcicl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti