Bešamelna omaka

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 6. feb 2006 22:26 | ogledi: 10.903 | odgovori: 8

Oj!

Kako pripravite bešamelno omako, s čim vse se jo da servirati..mi lahko malce svetujete. Ponavadi je v lazanji kajne?

Visage

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

7. feb 2006 7:10

Ali za gratiniranje zelenjave ali za zelenjavne narastke. Za gratiniranje. Zelenjavo (pri meni je to cvetača) prelijem z bešamel omako in jo dam gratinirat v pečico. Nekaj minut pred koncem potresem še parmezan. Špinačni (ali blitvin) narastek. Skuham bešamel omako, vanjo dodam jajce, malo sira in zmiksano špinačo. Spečem (cca 30 minut; poskusite z zobotrebcem, če je pečeno; tako kot pri pecivu). Po vrhu posujem malo parmezana in še za trenutek postavim v pečico. Mimika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. feb 2006 8:59

Omako bešamel pripravim tako, da na maslu prepražim moko,vročina ne sme biti premočna, da maslo ne porumeni oziroma se moka ne zažge. Potem to zalijem z mešanico mleka in vode, malo solim in popram z belim poprom, dodam še muškatni orešek. Uporabljam jo za lazanjo ali kak drug mesni narastek (zelenjavni pri nas ne gredo v promet), sem pa jo že dopolnila s smetano in kaprami in prelila čez kuhane ribe. MAmamia mamamia

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

7. feb 2006 9:19

Ko sem v stiski s časom, dodam v bešamelno omako še parmezan ali ostanke sira. S tem zabelim torteline ali testenine. lp

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

8. feb 2006 11:13

No zelo dober predlog za preliv cez testenine in pa torteline..prav tako je dobro za njoke. Visage

LUČ  

član od: 2.2.2006

sporočila: 1

8. feb 2006 11:24

Sama jo delam po recepu sestre Nikoline in je dobra! 6 dag masla razpustiš v kozici,nato razmešaš z 4 dag moke in zaliješ z 4dcl hladnega mleka. Omaka naj vre 3 minute Nato jo soliš, dodaš 2 žlici kisle smetane, muškatni orešček (po okusu), jajce in 3 stroke drobno razrezanega česna. Lp, Irena LUČ

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

8. feb 2006 12:15

Narediš bešamel ,soliš, popraš, začiniš z muškatnim oreščkom, dodaš 1dl kisle smetane v katero si vmešala 1 rumenjak ,na hitro prevreš ,dodaš kapre -odlično gre zraven k polpetam ,bodisi mesnim zelenjavnim, lahko so polpete tudi iz ovsenih kosmičev, zraven paše pire krompir .........njami. Marta

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

8. feb 2006 17:07

Luč in prekmurka... super recept. Hvala Visage

jaggy  

član od: 12.8.2004

sporočila: 34

8. feb 2006 17:26

No meni se dopade tudi ta varjanta bešamel omake... Mleko: okoli 6dl Maščoba: 100g Moka:100g ali srednje gosti 50g 3 jajce Riban sir lahko še tudi kisla smetana... muškat, beli poper, sol Na maščobi speniš moko jo zaliješ z mrzlim mlekom s šibo dobro mešaš da ni grudic začiniš po okusu in kuhaš približno 2-3 minute če je pregosto lahko dodaš kislo smetano ali pa mleko, potem mešaš bešamel da se rahlo ohladi na približno 60 stopinj zraven umešaš rumenjake in sir (lahko tudi šunko, slanino...) in to malo več kot polovico preliješ po testeninah, musakah, lazanjah odvisno kaj delate ker to se prilega k zelo veliko jedem in če je potrebno premešajte med testenine.Tisto kar še ostane zraven s kuhalnico primešate trd sneg iz beljakov in to prelijete po hrani in gratinirate da se naredi lep mehki zgornji sloj bešamela. Ambrož

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti