Kuhinja, polna predsodkov

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

7. feb 2006 9:29

Ničesar od naštetega nimam v svoji kuhinji.LP Aki

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

7. feb 2006 10:27

Jaz pa se opravičujem, ampak mikrovlko redno uporabljam za pogrevanje jedi, ki jih za vso družino skuham zjutraj. Lp, Dolores

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

7. feb 2006 11:10

Dolores, MWP imamo že 22 let, pa smo preživeli, tako, da nimam skrbi okrog tega. Natren uporabljam za sladkanje kave, veliko se je govorilo o škodljivosti, mami ga uporablja že od pamtiveka, pa ima že čez 80 let. Vedno imam na zalogi konzerve koruze, ribe, pelate,višnje, pasiran paradižnik v tetrapaku. Pire iz vrečke od Spara je pa nam prav dober, meni je boljši od tistega, ki ga sama naredim, od Maggija mi je pa zanič. Juh iz vrečke skoraj ne uporabljam, raje kupim en por, pa malo korenčka in kaše notri, pa je zdrava domača juhica. Po mojem konzervirana živila niso toliko škodljiva, razen, če je neoporečna embalaža, kot pa razni instant izdelki, ki vsebujejo konzervanse, barvila in emulgatorje, pa še kaj bi se najdlo notri. Ne morem se navadit, da bi kupovala navadno namesto trajnega mleka, kateri ni priporočljiv, upira pa se mi rastlinska smetana, čeprav naj bi bila brez holesterola. Z njo je enako kot z margarino. Razen kokosa so vse rastl. maščobe tekoče, te trde pa vsebujejo preveč trans-maščob. Lp

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

7. feb 2006 13:23

Na splošno se že dalj časa izogibam vem umetnim dodatkom jedem. Vegete ne uporabljam že vsaj 2 leti, prav tako vse ostale umetne začimbe nadomestim z naravnimi. Mikrovalovno pečico sicer občasno uporabljam, vendar samo za pogret kako jed ali sendvič ter za pokovko. Moje osebno mnenje je, da se danes ljudje veliko premalo zavedajo pomena pravilne prehrane. V usta vtaknejo vse mogoče umetne dodatke, arome, konzervanse... Vsako jed se da narediti enako dobro ali še celo boljšo z uporabo naravnih sestavin.

ALENKA_D  

član od: 2.12.2002

sporočila: 153

7. feb 2006 13:50

Mikrovalovko imam in je ne dam od sebe (bi pa preživela brez nje). Od ostalih stvari imam pa vegeto, juhe, pudinge, tudi fižol, koruza, prebranac in ribe v konzervi se najdejo. Nikakor pa ne maram natrena in smetane v piksni. lp Alenka

Sonny  

član od: 16.1.2006

sporočila: 6

7. feb 2006 15:27

Lepo pozdravljeni! Za vse dosedanje in bodoče odgovore na temo o predsodkih v kuhinji,se vsem najlepše zahvaljujem. Sonny

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. feb 2006 16:12

mikrovalovko uporabljam za taljenje čokolade in masla, omrzovanje in pogrevanje hrane, kuham pa ne v njej, saj je bolj enostavno na štedilniku, Mi je všeč, ker je hitra in res dobra (darilo od očeta za RD:) vegete ipd. ne uporabljam iz preprostega razloga, ker neskončno uživam, ko sama mešam začimbice in si tega veselja res ne dam vzet! doma nisem še nikoli naredila juhiceiz vrečke ali kake podobne zadeve, ki se pripravi v 5 min., spet iz preprostega razloga, ker rada kuham:), v službi si pa velikokrat to naredim, da vsaj nekaj toplega pojem - druga možnost je, da si prinesem kaj s sabo in pogrejem v mikrovalovki, ampak to redko delam, ker navadno jeva skup doma. Od konzerv navadno v glavnem kake ribice, pa stvari, ki se dobijo samo v konzervah: kak rdeči fižol, mlado koruzo in banbusove vršičke, zadnjilč sva poizkusila še vodni kostanj (ni naju ravno navdušil:). Kalčke rajši kupim ali nakalim sveže, prav tako rjavi fižol, čičeriko, itd... Pri stvareh, ki jih lahko imam sveže, mi ne pade na pamet, da bi kupovala konzerve, razen paradižnika, ki je v konzervah navadno boljše kvalitete kot svež sredi zime (je čisto voden, nima nobenega okusa in glede na pridelavo tudi ne kaj prida vitaminov...) Torej pelate in paradižnikovo kašo uporabljam z velikim veseljem:) Graha in navadne koruze pa niti približno ne bi kupila v konzervi, saj sta zamrznjena neprimerno boljša! Naredila sem že tiramisu iz vrečke in je bil dober, seveda pa drugačnega okusa in bolj penast kot domači. Kremšnite iz vrečke 1x in nikoli več. Sicer teh mešanic ne uporabljam prav pogosto - 3x v 20 letih:) Gustin je navaden škrob, isti kot v moki in nimam nobenih predsodkov, prav tako ne pred pudingi, pecilnim praškom, suhim kvasom ipd... Če imam na voljo svežega, dam seveda tega. Natrena mi hvalabogu ni treba uporabljat, saj nima pri nas nihče sladkorne (trkam), niti nismo predebeli (spet trkam;)) Glutamata nimam, mogoče ga bom kdaj kupila, ne vem. Itak ga je precej v sojini omaki, ki jo uporabljam brez zadržkov, res pa ne vsak dan, ampak pogosto, ker imava rada kitajsko hrano. Na splošno ne kupujeva veliko hrane z raznimi eji, ker itak kuhava sama, največ jih po moje pojeva v raznih "tadobrih"jogrutih:) Veri

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

7. feb 2006 16:21

Mikrovalovno pečico imam že nekaj let. Pride prav, ko manjka časa; uporabna za odmrznit in za pogret. Natrena ne maram. Ne branim pa se juh iz vrečk. Kadar je kriza s časom... hitro, udobno in predvsem toplo. Je pa redko. Konzerv imam kar nekaj: fižol, kuruza, pelati taki in drugačni, grah,... in še bi se kaj našlo. Tudi smetana v sprayu pride včasih prav, le da jo vedno pozabim kupit in jo iz tega razloga uporabljam zelo redko. Najbolj pa mi je všeč alpska. Ne rastlinska. Do te imam odpor, namreč, je zame smetana še vedno samo kravja prava. Tudi kock npr. zelenjavnih se ne branim, kakor "vegeto" pa delam sama. Pridružujem se mnenju, da če ne pretiravaš, kaj posebej škoditi kozerve in instanti le ne morejo. Lp moja

maestro1  

član od: 1.7.2005

sporočila: 43

7. feb 2006 17:09

ma če imaš čas čim dlje od vseh mikrovalovk in umetnih zadev!!! imamo mikrovalovko doma že 2. leti, pa ne vem če sm jo 2.krat uporabu.V službi je tudi nimamo, ker je ne rabimo, umetnih zadev pa ravnotako ne kupujemo. maestro1

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. feb 2006 18:24

Mikrovalovko imam že dobrih dvajset let. Uporabljam jo večinoma za pogrevanje vode za čaj ali kavo. Včasih kaj odtalim, potem se pa uporaba že skoraj konča. No, včasih mucu pogrejem hrano, če je konzerva v hladilniku. "Umetni" hrani se izogibam, kolikor je le mogoče. Vegeta in kocke v moji kuhinji nimajo prostora. Prav tako pire krompir v vrečki, razne druge instantne zadeve (juhe, omake....) Natreena in ostalih umetnih sladil ne uporabljam, ker so mi. Kavo in čaj pijem grenko, za vse ostalo uporabljam rjavi sladkor Mascala. Ima sicer en poseben okus, ampak mi smo se ga navadili. Konzerve?? Ja. Ribe, sem in tja kakšna pašteta. Zelenjavo kupujem raje zamrznjeno, če ne dobim sveže. Izogibam se svežim salamam, hrenovkam, klobasam. Saj včasih tudi pride na mizo, ampak bolj izjemoma. Raje imam malo, pa tisto dobro. (pršut, panceta, domača šunka) Saj ne rečem, da je brez dodatkov, ampak vsaj zmleto ni notri vse, kar jim pride pod roke. Smetana v spreju. Nikoli. Tudi sicer smetane, razen kisle, ne uporabljam prav veliko. Za kakšno torto, rolado, potem se pa že konča. Na kavi je ne maramo. Pudinge kupujem, prav tako Gustin. Teh novih gostil za omake ne uporabljam, saj se da omako tudi drugače zgostiti. Imam predsodek do teh raznih pripravljenih "mešanic". Verjetno neupravičen. Nasploh se pa trudim, da se čimbolj zdravo prehranjujemo, čeravno včasih tudi s kakim "prekrškom", ki je proti mojim principom. Se mi pa zdi, da se je moj odnos do hrane kot take in do priprave, močno spremenil, od kar upoštevam načela Montignaca. Sicer pa vsak po svoje, vedno z željo, da naredimo najboljše zase in za svoje najdražje. lp Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti