Konvekcijska pečica

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

tema odprta - 5. feb 2006 22:02 | ogledi: 83.895 | odgovori: 33

Zanima me, če ima kdo od vas konvekcijsko pečico? Prosim, če lahko napišete kaj več o njej. Zakaj vse jo lahko uporabljamo, kakšna je hrana pčena v njej.....?

LP

valči

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. feb 2006 8:23

Valči, nisi napisala, katera. Lahko je to mikrovalovka v kombinaciji s konvekcijo, lahko je to tista okrogla, ki jo postaviš na pult ali pa navadna kuhinjska pečica, ki ima funkcijo topel zrak, pa verjetno bi se našla še kakšna izvedba. Tole sem najdla z iskalnikom na internetu: Pečica s prisilnim kroženjem zraka (ventilatorska, konvekcijska pečica) Na hrbtni steni te pečice je vgrajen ventilator in ob njem grelec. Ventilator sesa zrak iz notranjosti pečice, ki ga nato ogreje grelec (moči 2400 - 2800 W ). Vroč zrak kroži v notranjosti pečice in enakomerno porazdeli toploto. Pečemo lahko v dveh do štirih ravninah hkrati. Zmogljivost ventilatorske pečice je v primerjavi s klasično pečico bistveno večja. Zaradi prisilne konvekcije in hitrega prenosa toplote je potrebna za pečenje 20 do 40oC nižja temperatura od tiste, ki bi bila potrebna v klasični pečici. Regulacija temperature je od 50 do 250oC, pri nekaterih pečicah le do 200oC. Zaradi hitrega ogrevanja te pečice ni potrebno predgrevati, kar pomeni prihranek energije, razen pri kvašenem testu. Pri večini modelov teh pečic lahko vključimo tudi ventilator sam, brez delovanja grelca, za odtajevanje zmrznjene hrane. LP

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

6. feb 2006 17:52

Lijana hvala za odgovor. Mislila sem tisto okroglo pečico, ki jo lahko postaviš na pult. Kakšne izkušnje imate z njo? lp Valerija valči

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

6. feb 2006 18:52

Jaz jo uporabljam predvsem za peko rib ,ker se peče na suho in ribe ne morejo biti prepojene z oljem.Meni so tako pečene bolj okusne in še bolj zdrave.Za druge stvari pa uporabljam ventilatorsko,ker je bolj pri roki.Konvekcijsko imam v shrambi,pa se mi jo ne ljubi ven vlečt.Sem pa že probala Kruh,se mi zdi da je še boljši kot v ventilatorski,nerodno je le to,da ima konvekcijska obe rešetki z 2cm-skim razmikom,sem položila na rešetko peki papir pa je bilo OK.Potem so zelo dobre pečene piščančje perutnice,odličen je mladi krompir in še kaj.Dobro je,ker ne rabiš nobene maščobe,ko pa je jed gotova pa še tople do vroče namažeš z oljem ali maslom.Tako pripravljena hrana je zelo primerna za ljudi ki morajo omejiti uživanje maščob.Naredi se lepa skorjica,tako da je bolj privlačno kot meso pripravljeno v parilniku. Če bi jo imela na pultu,bi jo veliko več uporabljala.LP Aki

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

10. feb 2006 11:36

Aki hvala za izkušnje,ki jih imaš sto pečico. Zdaj sem še bolj zagreta za njo.Vidim ,da lahko v bistvu pečeš vse. Všeč mi je tudi,ker je majhna,da ne bi trebala vedno za vsako malenkost vklapljati "ta velike", ki je sigurno potratnejša pri elektriki. LP valči

matea123  

član od: 9.1.2007

sporočila: 9

9. jan 2007 11:00

Najprej vsem en lep pozdrav!!! Ta tema je že zelo stara (jaz pa še vedno brez konvekcijske...:)), upam, pa da se bo še našel kdo za odgovor... Predvsem me zanima ali reklamiranje , da je možno cvreti brez maščobe drži? Hvala za vsak morebiten odgovor... Matea matea123

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

9. jan 2007 12:40

Imela sem konvekcijsko(sem jo lani razbila) in smo jo uporabljali predvsem za pogrevanje hrane in tajanje zamrznene,no pa tudi kakšen krompirček se je not spekel(samo malo sem ga pošpricala z oljem in pečt)samo je pa kar nekaj časa trajalo.Smo pa to pečico vedno imeli na morju v prikolici.Moja starša pa notri pečeta vse sorte od mesa do čevapov,mojemu so tako pečeni presuhi,jaz jih ne jem da bi lahko dajala komentarje.Mislim da sem not pekla tudi pizzo in prebranac .Kaj drugega se pa sedajle ne spomnim. andreja č.

matea123  

član od: 9.1.2007

sporočila: 9

9. jan 2007 13:07

Torej je hrana suha...hmmm... Kajti jaz recimo pečem krompir v navadni pečici z peki papirjem brez vsakakršne maščobe in pride prav slasten, prav tako vržem na žar ponev peki papir in in na mini ognju pripravim razno zelenjavo. Konvekcijsko bi kupila, če bi vedela, da se da pripraviti tudi cvrto hrano, ki je vsaj malo podobna tisti z olja. Poskusila sem speči spanirane ribje palčke v navadni pečici s pekijem in moj pravi, da ni razlike, kaj drugega pa še ne.... Kakšno mnenje? matea123

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

9. jan 2007 15:17

Če imaš pri navadni pečici to možnost,da lahko pečeš na ta način kot v konvekcijski,mislim da ne bi bilo potrebno le te kupovat,jaz jo bom pogrešala edino za na morje.Če bi bila moja še uporabna,bi jo posodila pa bi lahko sama sprobala,tako pa je steklo v smeteh,ostal mi je samo še pokrov in stojalo andreja č.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

9. jan 2007 15:49

Čao, tudi jaz imam konvekcijsko pečico. Je že bilo nekaj govora tudi na to temo, morda malo pogledaš za nazaj, ne vem točno, kako so komentirali cvretje. Jaz jo uporabljam predvsem za pečenje krompirja, smo čisto nori nanjga. Sem pekla tudi že piško, prešpikano pečenko.... se zelo obnese, ker ne rabiš veliko maščob, pa še očistiš jo mimo grede, medtem ko vemo, kakšna je pečica po pečenju pečenke. Za cvretje pa res ne bi vedela. Meni je ta pečica zelo v redu, vendar pa ne vem, če bi jo šla še enkrta kupit , ker se da tudi v teflonkah čisto ok spečt stvari brez maščobe, pa npr. v klsični pečici ali pa ventilatorski, ali pa v MW z žarom. Jaz npr. zamrznjene zadeve (sojine polpete, ribje palčke, krokete...) vedno spečem v teflonki, brez vsake maščobe, nikoli jih ne cvrem v olju, pa se do danes še nihče ni pritožil. je pa res, da nismo ravno prepogosti uporabniki takšne hrane. Lep pozdravček, S.

matea123  

član od: 9.1.2007

sporočila: 9

9. jan 2007 16:04

Pozdrav, Sojine polpete in ribje palčke pečeš na teflonki brez maščobe? Super, moram poskusit, mogoče je kaj bolje kot v navadni ventilatorski... Ja, saj sem prebrala vse za nazaj in nikjer se ne omenja cvrtja, je pa napisano na prvem mestu pri reklami za konvekcijsko in sem morala vprašat:) matea123

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti