Konvekcijska pečica

matea123  

član od: 9.1.2007

sporočila: 9

9. jan 2007 16:25

andreja č. je napisal/a:
Če imaš pri navadni pečici to možnost,da lahko pečeš na ta način kot v konvekcijski,mislim da ne bi bilo potrebno le te kupovat,jaz jo bom pogrešala edino za na morje.Če bi bila moja še uporabna,bi jo posodila pa bi lahko sama sprobala,tako pa je steklo v smeteh,ostal mi je samo še pokrov in stojalo andreja č.
O, hvala za ponudbo, res je najboje preiskusit, ampak, kot si napisala imam navadno ventilacijsko in mi odlično služi, v njej pečem brez maščobe na pekiju, uporabljam jo za odtajevanje in sušenja sadje ter zelenjave, tako, da mi še en aparat na pultu pravzaprav ne manjka... je pa res, če bi se dalo lepo cvreti brez maščobe jo takoj kupim! Obožujemo cvrtje ampak ga zelo malokrat jemo zaradi vsega tega olja seveda... lp matea123

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

9. jan 2007 17:38

Saj tudui v navadni pečici lahko cvreš,jaz še nisem ampak poglej nazaj na kakšen starejši forum,vem da je bilo že dosti govora o tem. andreja č.

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

24. okt 2008 12:32

Pozdravljeni.

Mene pa zanima, če je že kdo poizkusil peči kostanj v konvekcijski pečici?

Matjaž

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

25. okt 2008 6:25

Al je al ni.

Da mi ga ne bojo prej črvi napal.

Matjaž

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

25. okt 2008 9:56

Potem boš pa malo pazil, da ne boš kostanja jedel na petek, ko naj bi se uživala le brezmesna hrana

Ognjič

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. okt 2008 10:18

Mi nismo. tulka

arepnik  

član od: 26.7.2007

sporočila: 180

11. dec 2011 10:21

Jaz  uporabljam kovenjcijsko  in mi je super okusno je vso meso pečeno. Sem pekla  celega  ali polovico  piščanca, svinjsko  meso malo pečenko, tudi ribe, tudi krompir.česnov kruh je tudi zelo dober po na vodilih  receptov ki jih dobiš zraven. Nisem pa še pekla peciva, moreš pa biti previden  ko meso zalivaš da ne bi  po  vročem steklu  da ne poči.Jaz pokrov dvignem  in malo zalijem po mesu da ostano sočno. najprej meso na rešetki malo popečem spodaj  v rešetko nastavim modelček  ki nima luknjic ta ki se uporablja za pice da nebi sok  od mesa šel na podn pa ne zato ker bi se bala zaradi stekla apak zato da meso ostane sočno tudi mi nimamo radi suhega mesa. Ko  je meso malo že obarvano  dam  v folijo  meso in tisti sok pečem naprej  v foliji do konca meso je tako  okusno in pečem  tako dolgo  da se lepo speče sploh če je večji kos  je pač potrebno malo dalje pečt  samo ne toliko časa kot v oni pečici če ravno je ventilatorska. piščanca ni potrebno zavit v folijo se lepo speče  pač po željeni barvi se ga speče in je čudovit okus  i fino čvrsto meso.Mislim povedat da ni pocasto meso. Danes bomo pekli rebra so že pripravljena za peko pa z kostmi vred navodila so brez kosti  mi pa pečemo z kostmi saj se ravno tako spečejo. Lp



arepnik

Sporočilo je spremenil(a) arepnik dne 11.dec 2011 10:29

arepnik  

član od: 26.7.2007

sporočila: 180

11. dec 2011 15:02

v konenjciski  pečici  PEČEN  PIŠČANEC  PO  KMEČKO  to so navodila iz  receptov  te pečice.  Tega še nismo isprobali  bomo pa  majnše kose  piščanca  izprobali.

 

   PEČEN  PIŠČANEC   PO  KMEČKO

Za  2  osebi

čas pečenja;  20 minut

 

1,   450 g  piščannčjih  prsi  brez  kože  in kosti

2,    1 skodelica  krušnih  droptin

3,    2  veliki  jajci

4,    kajenski  poper, poper in sol po okuso

 

 1.   V posodi  zmešajte  droptine, sol, kajenski poper  in poper.

2.    V drugi posodi stepite jajca in polovice  piščančjih prsi enakomerno povaljajte v njih, Nato prsi povaljajte še v mešanici  z  droptinami,

3.  Spodnjo rešetko postavite v stekleno posodo in nato  prsi položite na rešetko, Temperaturo pečice nastavite na 205*c  in pecite 20 minut.

Če pa je sočno ali  dobro pa nevem. Lp

arepnik

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

15. dec 2011 20:06

prosiva vse uporabnike Kul-slo, katera in kakšne izkišnje imate z konvekcijsko pečico. Jaz mislim da bi za naju z ženo primerna. Svetujte nama.

 

lara11  

član od: 14.12.2011

sporočila: 15

15. dec 2011 20:45

Ja, pri nas jo sicer uporabljamo bolj redko, a je hrana iz nje zelo okusna. Tudi mastna ni. Lahko pečeš veliko hrane; piškote, meso, krompir, zelenjavo...

Mi je ne uporabljamo prav pogosto, ampak ko jo, je hrana dobra.

lara11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti