Valentinovo

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. feb 2006 12:29

Ne vem, zakaj mojega obvestila ni gor. Torej še enkrat. Mi svo valetninovo vedno praznovali. Seveda se je imenoval (in se še) sv. Valentin, pa tudi ikonografija je bila druga. Na ta dan ima moj brat god in v podružnični cerkvi je maša (ne na čast mojemu bratu:) Če je bil dela prost dan, smo šli k maši, sicer smo se popoldan dobili, ko je mami ocvrla krofe. Še danes je tako. Meni je to zelo ljub praznik predvsem zaradi vsebine : ... ima ključ od korenin. Potrošniška ikonografija, povzeta po ameriški mi je pa odvratna. Sicer je pa od vsakega posameznika odvisno, ali se ji bo prepustil ali ne... mimika

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. feb 2006 13:36

Meni je to zelo lep praznik. Ne vem zakaj kregate trgovce? Nihče ne more prisiliti nikogar da naj nekaj kupi, če tega sam ne želi. Midva z možem ga vsako leto praznjujeva, greva ven na večerjo in nasploh je to še bolj najin dan, kot so sicer ostali dnevi. lp Vesna Vesna Milek Recko

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

6. feb 2006 13:49

Mimika je zelo lepo napisala - pri nas smo tudi vedno praznovali valentinovo, ker imamo kar dva Valenta in eno Valentino v širši družini. Če se je le dalo, smo odpotovali k godovnikom in je bila žurka. Moja hči se je poročila na valentinovo, seveda, vse je bilo v znaku rdečih srčkov, pa še eden od prej navedenih Valentov, je takrat praznoval Abrahama, tako da je vse vprek mrgolelo srčkov in poljubčkov To, kar so pa naši veli trgovci naredili iz tega dne... ne vem, meni je že to malo več kot kičasto. Pozdravček!

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

6. feb 2006 15:49

V reviji Cool sem našla nekaj zanimivosti o Valentinovem! V antičnem rimu,na začetku krščanstva je tedanji rimski vladar Klavdij ukazal vojakom,da se ne smejo poročiti pred služenjem v vojski.Sklepal je,da bi v nasprotnem primeru možje raje ostali doma pri družinah,kot pa šli v boj.Tamkajšnji duhovnik Valentin pa je ukazu oporekal in na skrivaj poročal mlade pare.Cesar ga je dal usmrtiti.V spomin na pogumnega duhovnika še danes praznujemo valentinovo. Valentinovo ni klasičen slovenski praznik,sam praznik in znamenita valentinova srca so k nam pripotovala iz Nizozemske.Zanimivo! In kako razveseliš najdražje: -Pokliči na lokalno radijsko postajo in si zaželi melodijo posvečeno partnerju. -Speci piškote,v testo zamesi nakit(pozor,partnerja opozori,da ga čaka presenečenje,da le-to ne bo končalo v njegovem želodcu). -Zberi fotografije,na katerih sta oba,jih spravi v album in podkrepi z duhovitimi komentarji. -Podari rožico. -Darilo v obliki srčka -Darilce lahko daš v atraktivno škatlico,na primer okroglo,nanjo nalepi kakšen rdeč srček. -Čestitka z ljubezenskimi verzi. -Knjižica s poučnimi nasveti za zaljubljence Še nekaj verzov: Ni lepšega na svetu,kot poslušati tvoj glas. Ni lepšega na svetu,kot poljubljati tvoj obraz. Ni lepšega od pogleda iz tvojih oči. Ni lepšega kot to,da na svetu si ti! Želim ti lepe sanje, naj te moder oblaček ponese vanje. Ko pa zjutraj zbudi te sonček, vedi,da si moj bonbonček! Ljubiti ne pomeni gledati drug drugega, ampak skupaj gledati v isto smer! Od jutra do mraka, od mraka do dne, se nate spominjam in mislim na te! Svetle zvezde mi govore, bleda luna dobro ve, da edino tebe ljubi moje osamljeno srce. Torej vam ni treba veliko,da nekomu pokažete,da ga imate radi.Pa prav lepo se mi zdi,da ima tudi ljubezen čisto svoj dan v letu. Lep dan vam želi Marjetka cvetka!

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

7. feb 2006 13:28

"If it makes you happy it can"t be that bad!" (Sheryl Crow) Meni se pa zdi, da je dobre navade dobro prevzemat, slabih pa ne in da so prazniki fajn in jih ni nikoli preveč:) Nikomur seveda ni treba ničesar kupovat, če noče, tako da bi težko govorili o nekem prisilnem praznovanju, navsezadnje se vsak par sam odloči:) Nikakor mi pa ni jasno, zakaj toliko ljudi pravi, da si izkazujejo pozornosti vse dni v letu in zato ne rabijo valentinovega - ko da to, da praznuješ valetntinovo pomeni, da si sicer ne izkazuješ ljubezni in obratno, da če si sicer pokažeš, potem pa ne smeš praznovat...Če si vsak dan na tak način izkazuješ ljubezen, potem si jo boš tudi na valentinovo, če si je iz principa ne boš, je pa taka ljubezen bolj malo vredna, da so principi tok močenjši;) Pozornost sigurno ni slaba, pa če so razlogi še tako banalni;) Ne vem pa, kaj je slabega na tem, da so trgovine okrašene s srčki, saj je sam simbol čisto lep tako likovno kot simbolično, saj ponazarja ljubezen, ki je v principu ni nikoli preveč, a ne?;) Kako okusno to kateri aranžer naredi, je druga zgodba, ampak meni se že zdi fajn, že samo če je sam namen kolikor toliko dober... Včasih majo kljub vsemu prav posrečene ideje:) Pa če vsi propagirajo ljubezen, mogoče pa na koga deluje (saj reklame v principu delujejo, a ne?) In to ne more bit slabo:) Pa mogoče se kdo na ta način spomni, da bi razveselil svojega/o dragega/o in se drugače ne bi, pa tudi to ni slabo, ne moremo bit vsi ves čas samo popolni:) Včasih čisto prav pride, da te kdo spomni;) In če se kateri par na ta način pobota, pa naj se, a je boljše, da sta še nadaljnih 365 dni skregana iz principa ali kaj?;) In če naj si vsak dan izkazujemo ljubezen, ja zakaj si je ne bi pa še 14.2.?:) Poleg tega veliko parov kdaj pa kdaj rabi samo nekaj, da prebije led ali monotonijo, pa če je to Valentinovo, pa naj bo:) Mogoče je kakemu možu tudi nerodno kar tako prinest ženui rože ali se celo boji, da si bo to narobe razlagala, češ, kaj si pa spet ušpičil:), pa mu je lažje, če ima nek "razlog". Pravi razlog je še vedno to, da jo ma rad in to je po moje edino pomembno! Zakaj bi nekomu dal neko tako darilo, če ga ne maraš? Torej če je to izraz ljubezni, zakaj bi bilo slabo? Karkoli, kar prikliče nasmeh (pri normalnih ljudeh, seveda:), ne more bit slabo, a ne? Midva mava oba rada praznike in praznujeva vse živo, ni pa nujno, da za vsako stvar dobiš ne vem kako darilo - pričakujva nič (razen za rojstni dan in novo leto bi nama bilo res čudno, če si ne bi čisto nič dala:), ker mava rada darila:) - rada jih dajeva in dobivava), tako da ni nobene zamere, tudi če kdo kdaj pozabi ali zameša datume (se dogaja tudi v boljših familijah, hehe;) On je že pozabil valentinovo, meni se je pa že zgodilo še precej hujše: pozabila sem njegov rojstni dan! Zamešala datume, ker imam uro, ki vedno misli, da je v mesecu 31 dni, pozabila sem jo prestavit in tako skoraj čisto zamudila fantov rojstni dan, na katerega sem se sicer že dolgo pripravljala:) - malo pred polnočjo me je vprašal, če mu ne bom nič čestitala, pa sem mu rekla, da mu bom takoj, ko bo polnoč, ko bo že njegov RD, no, potem sva ugotovila, kje je bil problem in seveda ni nič zameril:) Letos bova šla na Gradaščico spuščat ladjice in svečke na Gregorjevo, pa tiste ptičke iz testa mislim naredit, za Valentinovo pa še nimava planov, verjetno kak sprehod s psičko in dobro kosilo:) Mi smo letos praznovali tudi kitajsko novo leto, za hec, tudi moji so bili čisto zadovoljni, da smo bili enkrat spet vsi skup in da smo jedli dobro kitajsko hrano;) In še par praznikov sva zbrala, da jih bova praznovala, tako se najlažje naučiš kaj o tujih kulturah, pa zdi se mi, da otroci (čeprav jih še nimam) recimo na tak način lahko veliko odnesejo, ne da bi se jim bilo treba učit... vsaj vejo, da nimajo povsod novega leta na isit dan, recimo;) Sicer pa vsak po svoje ptiček poje:) Moja dva sta se poročila na Gregorjevo, na petek 13.2., ločila pa čez 30 let, na Valentinovo:) In potem smo šli vsi skup na večerjo proslavljat;) Mami je še vedno vesela, če ji prinesem kak srček, ki sem ga naredila:) Očetu pa valentin ni ravno pri srcu, se pa še vedno pokličeta na Gregorjevo:) Faci! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti