Tiramisu

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

tema odprta - 4. feb 2006 20:38 | ogledi: 6.105 | odgovori: 18

Pred nekaj dnevi sem na enem tujem TV kanalu gledala gledala oddajo o nastanku tiramisuja pa tudi sira mascarpone (Bruneck, Italija) in o piškotih iz Verone, ki ji uporabljajo za prirpavo tiramisuja. Izvedenec za tiramisu je to poslastico pripravil tako, da jo je postregel v skodelici in mimogrede povedal, da je navada, da ga delamo v plasteh v večjih posodah nekoliko prirejene izvedba originalne sladice.

Toej: gospod je stepel pet rumenjakov s 150 g sladkorja in sicer z metlico, ne z mikserjem. Potem je dodal 500 g mascarpone sira in na koncu je še zelo rahlo vmešal sneg iz petih beljakov. Potem je maso naložil v skodelico, dal nanjo en sam piškot, namočem v mešanico kave in marsale, dal čez keks malo kreme potem to jedel z drugim piškotom....Ko so meni cedile sline...Mamamia

mamamia

banany  

član od: 18.1.2006

sporočila: 225

5. feb 2006 8:06

Živjo mamamia!Ja ja tiramisu ni kar od muh zadevca ne-če se ga prav nardi se mu res ne da upreti! Jaz osebno v maso dodam vedno še eno stepeno sladko smetano, delam ga pa kar v pekaču.Ampak dosti pomembno pa je pri vsem to, koliko namočiš kekse-to pa se doseže kar s prakso.Aja po vrhu pa pred serviranjem obvezno potresem kakav v prahu-lahko tudi grenki odvisno od okusa.In do sedaj so bili še vsi,ki so ga poizkusili čisto nori nanj,tako da se mi kar pogosto dogaja,da mi kar domov prinesejo sestavine.....in potem......no prosim,ko boš imela kaj časa ne.Tako ,da je kar pestro s tem tiramisujem ja.Ampak kapo dol pred tistim,ki si je zadevico izmislil-res. No dosti čveka pa en lep pozdrav s primorske! banany

goranka  

član od: 26.9.2005

sporočila: 86

5. feb 2006 10:04

tudi jaz v poletnih mesecih naredim tiramisu.Piškote naložim v pekač in jih v pekaču polivam s kavo ohlajeno,močno vanjo pa zamešam rumov sladkor,ali pa malo ruma .Piškoti ne smejo biti prenagosto naloženi,saj se napijejo kave.Tudi jaz dodajam stepeno sladko smetano........ooo,tole bo treba kar kmalu narediti.Sem pa nekje zasledila,da se lahko namesto kave uporabi jagodni sok ,na piškote pa naložiš sveže jagode čez to pa preliješ kremo,zanimivo in vrjetno tudi dobro samo čez original ga pa najbrž ni. gogi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. feb 2006 10:10

V Italiji (vsaj v nekaterih delih) dajejo v kavo marsalo. To je desertno vino. Jaz dajem rum, ker se mi zdi, da je najbolj ustrezen za sladice. Sicer ga pa delam v dveh plasteh, v kremo dam tudi smetano, po vrhu pa nujno grenko čokolado. Grenak kakav je malo prehud, zato naribam jedilno čokolado. Njami. tudi pri nas je to sladica z veliko začetnico. mimika

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

5. feb 2006 10:22

Zadnjič je bil recept za pomarančni tiramisu na rtvslo, super zadevca - namesto kave in marsale oz ruma je bila polivka iz soka stisnjenih pomaranč in pomarančnega likerja. Sem stestirala in se mi zdi full osvežujoče! p,m

Soncika  

član od: 29.6.2005

sporočila: 35

5. feb 2006 10:24

Tudi jaz velikokrat pripravljam tiramisu, piškote na hitro pomočim v tekočino (običajno je to kakav - ker moja hči ne mara kave). V kremo tudi jaz dodam smetano in obvezno v dveh plasteh. Po vrhu pa čokolada v prahu. Soncika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. feb 2006 10:49

Ja sicer v tiramisu dodajam amaretto in ne ruma, delam ga tudi v plasteh, kot pač večina, sladke smetane ne dodajam. AMpak to, kar sem opisala, da je bilo po TV, pa je bilo videti tako slastno, da sem vam to morala napisat. Če se že nisem mogla vreč naglavo v tisto skledo, v kateri je naredil sladico... Sicer pa sem tudi po nekaterih naših restavracijah zasledila, da tiramisu servirajo v skodelicah in nanačin, kot je po tv delal ta italijanski mojster. No, sin je ravno odšel v eno dežurno trgovino po baby piškote...saj veste, zakaj, imamo v hladilniku še pol kg mascarpona, pa mama je včeraj poslala domača jajca...Mamamia mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. feb 2006 12:21

Jaz sem ga ravno za včerajšnje praznovanje rojstnega dne pripravila, noter pa dam mandljev sirup (kupljen v Müllerju), beljakov pa noter ne dajem, ker jih nihče ne pogreša, jih zamrznem in porabim za angelsko torto (rabiš 12 beljakov). Naredila sem ga pa v tortem modelu, če ne drugega, je lažje dobiti prvi kos ven. Drugače pa imamo doma eno mini kuharico, v kateri je tiramisu pripravljen v kozarcu, tudi preverjen recet in je ok, samo ena pripomba je bila - porcije so bile premajhne. Loni Makaroni

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. feb 2006 12:25

Mamamia, točno takega kot si zgoraj opisala smo lani jedli na dopustu v Ameriki. V skodelicah s piškotom. Nekje bi morale biti celo fotke. Če jih najdem, jih pošljem lp Vesna

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

5. feb 2006 19:54

Mamamia, a je bila ta odaja na sporedu zjutraj med 7.30 in 8.00 na RTL programu? Dipsi

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

6. feb 2006 7:27

Ljubljanska slaščičarna Rustika ima tudi tiramisu v skodelicah. Sicer ga še nisem poskusila, vendar so njihove stvari baje super. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti