Želodčne težave

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. avg 2011 16:03

In ukrepaj čimprej, svetovala bi ti tudi pogovor s šolsko psihologinjo (je malo verjetno, da je psiholog), da ji bo stala ob strani ob hudih trenutkih, ki bodo še prišli. Vsaj v okolju, ki ga poznam, pomaga, pomagajo tudi tehnike sproščanja, ki jih običajno izvajajo psihologinje na šolah. Vsekakor pa ne samo šolka pomoč, če ti vidiš, kako je.

rimljanka

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

29. avg 2011 20:04

najlepša hvala za vso pomoč in nasvete. Takoj jutri bom poklicala v bolnico, pa tudi na svetovalnico tosemjas.si se bom obrnila. Hvala še enkrat.

kleo

grozdje15  

član od: 8.6.2009

sporočila: 32

30. avg 2011 18:51

tudi sama sem imela kar precej časa težave z želodcem,pa sem poskusila marsikaj;

meni pomaga na tešče krompirjev sok (surov krompir olupim,,naribam in skozi gazo stisnem sok-naj bi 1 dcl - meni je pomagalo tudi  manj odvisno od krompirja,) res ni prijetno pomaga pa in to delam 1 teden ko imam težave nato prekinem, pa pila sem tudi pivski kvas ki sem ga mešala z vodo nekaj časa nato sem prekinila,

najbolj pa pomaga čimmanj živciranja in sprostitev ( to pa tako vemo, kajne?)

grozdje15

sarah key  

član od: 3.8.2007

sporočila: 41

6. jun 2012 15:57

kakšnega okusa je totrovo olje? Moja hčera (10 let) ima težave. Vedno jo boli trebuh, sploh po zaužiti hrani, veliko se ji spahuje in dajejo jo vetrovi. Mož je umrl za rakom na želodcu, tako smo mislili, da je vse skupaj psihičnega izvora. Ko je začela bruhati, so jo le dali na teste. Zdaj mora jesti hrano brez laktoze (za otroka je to problem), naročena pa je tudi na UDT test. Težave kljub hrani ne minejo. zato bi rada izvedla, kakšno je totrovo olje. Olivnega še sama ne spravim dol, kaj bi še le hčera! Bojim se, da jo bodo dali na gastroskopijo. Že za odrasle vem da problem, kaj šele otroci.

sarah key

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. jun 2012 23:52

Sara,

glede na to, da hči čaka na UDT test, očitno sumijo, da težave niso v želodcu in prebavilih, zato raje počakajte na diagnozo. Ne vem, če ima smisel, da punčko mučiš s kakimi čudnimi zvarki, za katere ta hip nihče ne more reči, ali bodo pomagali ali ne. Poskusita ugotoviti, po kateri hrani ima najmanj težav, pa vztrajajta pri tem, dokler se ne pojasni, kaj je problem. Gastroskopija pa ni noben bavbav in otroci jo večinoma zelo dobro prenesejo,  veliko bolje kot odrasli. Moja nečakinja jo je dala skozi pri štirih letih in ni bilo sploh nobenih problemov. Samo ne prenašaj svojih strahov na hčer, pa bo vse v redu. 

Sonja

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

10. jun 2012 15:49

Sem že skoraj kupila to totrovo olje, ker baje zelo učinkuje za želodec. Pomaga proti gastritisu, kislini, želodčnem čiru... Je pa to olje neverjetno drago...

yulchi

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

11. jun 2012 10:58

Čeprav, če je to olje resnično tako učinkovito, je cena čisto normalna. Giblje se nekje 8 evrov za dva in pol dcl in uživaš ga po žličkah...

zeta

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

11. jun 2012 11:09

Saj vem, da je kriza in da če ni denarja, je res vsak evro veliko.

Sem mislila da se pogovarjamo o ne vem kakšni vsoti denarja, verjetno tam nekje od 30 € naprej za dva deci totrovega olja. Potem pa osem?! Pa saj je vsaka škatlica ranitala dražja, pa drži samo deset tablet...

Vilma

sarah key  

član od: 3.8.2007

sporočila: 41

12. jun 2012 17:08

Saj plačaš še več,samo da pomaga. Ne vem pa, če je primerno za otroke. Hči čaka na UDT test, ker sumijo na bakterijo HP. Vendar morama čakati še 14 dni, ker je prej jemala zdravila za želodec(ultop,...), preiskavo pa lahko naredijo šele 4 tedne po zadnjem zaužitju zdravil, da je slika dejanska. Hudo je pa gledat otroka, kako vsako jutro in večer bruha slino, potem pa jo boli želodec cel dan in ne moreš nič narediti. Brez laktozna dieta nič ne pomaga, poskušama s čaji,...

sarah key

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

12. jun 2012 19:21

Ko sem sama čakala na preiskave, sem si kuhala Bebe čaj, za otroke. Ta mi je še najbolj pomagal.

daga

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti