Želodčne težave

ekorenci  

član od: 9.8.2009

sporočila: 107

18. sep 2009 22:19

Živijo! Tudi jaz jemljem Controloc,sicer sedaj zjutraj enega 20 mg,prej pa sem jemala 40 mg,dala sem skozi gastroskopijo,glede diete pa mi je bilo rečeno za pit voda in čaji nič gaziranega,od hrane pa čim bolj lahka hrana predvsem kuhano sadje in kuhana zelenjava nič pikantnega.Pa ne se preveč bati te gastroskopije saj ni tako hudo,če si lepo sproščena in mirna pa lepo sodeluješ zraven gre hitro je pa res,da je tudi odvisno od človeka kateri ti dela.Jaz sem jih dala okrog 20 skozi.Želim ti,da bi jo čim hitreje prestala pa seveda dober zdravniški izvid.Poročaj kako je bilo. ekorenci

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

19. sep 2009 15:08

Sadje lahko ješ, samo moraš prej preizkusiti, ali ti povzroča kislino ali ne. Meni, ko imam obdobja povišane kisline, povzroča le-to skoraj vse. In potem se zraven bašem z Rupuruti. Enostavno ni druge izbire (kljub lahki prehrani, sama kuhana zelenjava, sadje).

Sonja

patricia 3  

član od: 1.1.2007

sporočila: 11

25. sep 2009 12:53

ekorenci je napisal/a:
Živijo! Tudi jaz jemljem Controloc,sicer sedaj zjutraj enega 20 mg,prej pa sem jemala 40 mg,dala sem skozi gastroskopijo,glede diete pa mi je bilo rečeno za pit voda in čaji nič gaziranega,od hrane pa čim bolj lahka hrana predvsem kuhano sadje in kuhana zelenjava nič pikantnega.Pa ne se preveč bati te gastroskopije saj ni tako hudo,če si lepo sproščena in mirna pa lepo sodeluješ zraven gre hitro je pa res,da je tudi odvisno od človeka kateri ti dela.Jaz sem jih dala okrog 20 skozi.Želim ti,da bi jo čim hitreje prestala pa seveda dober zdravniški izvid.Poročaj kako je bilo. ekorenci
Haj Ekorenci! Gastroskopija je potekala brez problemov. Sploh ni bilo hudo,sem imela super zdravnika. Izvidi so BP. Zgleda da mi tablete pomagajo in da mi kislina zateka v grlo in da imam zato samo tam težave. Sedaj moram do konca pojesti Controloc, potem bomo pa videli. patricia 3

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

25. sep 2009 16:33

Odkar jemljem Q10 imam težav s kislino bistveno manj. Engie

patricia 3  

član od: 1.1.2007

sporočila: 11

25. sep 2009 22:23

Engie je napisal/a:
Odkar jemljem Q10 imam težav s kislino bistveno manj. Engie
A se dobijo na recept? patricia 3

grozdje15  

član od: 8.6.2009

sporočila: 32

26. sep 2009 13:27

sama sem imela ravno takšne težave, šla sem k zdravniku, dobila zdravila pa nič...moj recept je:en teden vsako jutro na tešče sem si naribala surov krompir, precedila in ta sok popila(dobro je 1 dcl jaz pa ga pol deci).To ti naredi oblogo v želodcu.Ni prijetno pomaga pa.Izogibam se zdravil-kemiji.Nekaj časa sem pila tudi na tešče pivski kvas.V prostem času pa hodim na daljše sprehode za sproščanje proti stresu, ki je vzrok težav.sončen pozdrav grozdje15

ekorenci  

član od: 9.8.2009

sporočila: 107

26. sep 2009 21:27

Živijo patricia 3 ! Vesela sem za tebe ,da je vse vredu,vidiš pa ni bilo hudo.Ja izgleda da so te tablete res fine meni so tako pomagale,da so mi jih sedaj popolnoma ukinili.Lep pozdrav! ekorenci

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

29. avg 2011 12:35

mene pa zanima, če ima novomeška bolnica kliničnega psihologa. Mislim, da ima hčerka psihične težave, ki se kažejo na želodcu (bolečine v žlički, želodcu, preveč kisline) in to samo takrat ko je šola. Ko so počitnice je dobro. Zdravniki ne najdejo vzroka težavam, zato sem prišla do tega, da bi se lahko kakšen psiholog pogovoril z njo in bi prišli do vzroka teh težav. Pozna kdo koga, ki bi nam lahko pomagal? Hvala in lep dan vam želim

kleo

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. avg 2011 13:35

Dve s tega seznama delata v svetovalnici tosemjas.si. Glede na to referenco bi jaz svetovala kontaktiranje z eno izmed njiju.

tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti