Želodčne težave

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 4. feb 2006 11:02 | ogledi: 42.245 | odgovori: 85

Kar naprej vas nekaj sprašujem,ampak vedno dobim koristne nasvete...

Že nekaj časa me skoraj po vsaki jedi boli želodec.Prehrano mislim da imam dokaj zdravo.Zajtrkujem vedno.Jedi pečenih na olju skoraj ne jem,tako da pri meni ni pomfrijev,pohanja,praženih krompirjev...Od kruha jem samo doma spečen polnozrnat kruh.Je mogoče pretežak za želodec?Kavi popijem dnevno dve.

Poskušala sem z sodo bikarbono,pa je tako ogabnega okusa,bojim pa se da bi s tem stvar le še poslabšala.Mi pa želodec izredno pomiri domače brinovo žganje,a sakodnevno pitje le tega me lahko pripelje do tega da bom čez par mesecev odprla temo"pomoč,alkohol"Malo za šalo,malo zares...

Moža pogosto peče zgaga in je tudi pil sodo,a je dobil zelo srbeč izpuščaj po skoraj celem telesu.

Ima kdo kakšen preizkušen recept za ublažitev zgage?

Ko sem bila mlajša so mi šli strašno na živce ljudje ki so stalno tarnali,da jih nekaj boli,sedaj postajam pa jaz ravno taka.

Lep pozdrav

Teka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. feb 2006 12:06

Ali te želodec boli ali te peče zgaga? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

4. feb 2006 12:15

Teka najboljše bo, če se boš čimprej oglasila pri svojem zdravniku, kjer bo lahko s dokaj preprostimi preiskavami ugotovil zakaj imaš težave. Če ne bo šlo drugače boš poslana na gastroskopijo, kjer bojo natančno določili kaj ti je. Preiskava ni boleča prej bi se reklo nekoliko neprijetna. Obstoja kar nekaj vrst zdravil za ublažitev težav, ki jih lahko dobiš brez recepta vendar vseeno mislim, da je najboljši pregled pri zdravniku, posebej če težave trajajo že več kot 10 dni. Dipsi

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

4. feb 2006 12:17

Želodec me boli. Teka

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

4. feb 2006 12:55

Draga Teka, nujno je da se čim prej oglasiš pri svojemosebnem zdravniku, ki ti bo za krajši čas predpisal ustrezna zdravila. Nič se jih ne boj ampak jih redno jemlji, ker tvoj želodec očitno potrebuje nekaj časa zaščito pred kislino da se sluznoica ponovno opomore. Nato najverjetneje zdravil ne boš več potrebovala, če pa jih boš so pa neškodljiva četudi bi jih mortala jemati vse življenje. Veliko bolj je nevarno če ničesar ne jemlješ saj si lahko hitro pridelaš kak ulkus. Pa lep pozdrav božena

darkad  

član od: 3.9.2005

sporočila: 304

4. feb 2006 14:16

Teka, tudi jaz se strinjam z ostalimi, da se najprej oglasi pri zdravniku, ker ti bo najlažje pomagal. Sama sem imela pred leti hude težave z želodcem; po hrani bolečine, tiščanje, želodec me je pekel. Po obisku pri zdravniku sem dobila tablete, ki so mi pomagale. Spremenila sem tudi prehrano in sedaj vem, kaj lahko jem in česa ne, opazila pa sem, da je želodec bolj občutljiv, kadar imam zelo stresne dneve. Takrat sem v neki knjigi prebrala, kako dobro vpliva laneno seme na želodčno sluznico in po posvetu z zdravnikom sem kar nekaj mesecev zjutraj, na tešče, pila par požirkov čaja iz lanenega semena. Tudi sedaj, kadar začutim "krizo" pijem čaj kakšen teden, da se stanje umiri. Seveda je to moja izkušnja, kot rečeno je obisk pri zdravniku najboljši odgovor za tvoje težave. Veliko zdravja in lep pozdrav Darkad darkad

renee  

član od: 31.1.2006

sporočila: 13

4. feb 2006 15:16

Donat je zakon za kar nekaj želodčnih težav. Jaz sem ga začela piti v nosečnosti, ker me je "napihovalo"-preveč želodčne kisline, zato tudi zgaga;potem pa je začel še mož in potem ni imel več težav z želodcem. Spiješ pa ga do 4 dcl na dan. renee

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

4. feb 2006 15:38

ja ,donat je zelo dober.Pred tremi meseci sem imela predpisane protibolečinske tablete Olfen 100,ki sem jih jedla mesec in pol vsak dan.Med tem časom nisem imela teh težav,so se pojavile kmalu potem.Mogoče je tudi to razlog. Hvala vsem,vsekakor bom obiskala zdravnika. Teka

poka  

član od: 6.10.2005

sporočila: 29

4. feb 2006 15:50

Olfen je lahko razlog za tvoje težave, kar nekaj protibolecinskih zdravil ob daljsem uzivanju lahko poskoduje zelodcno sluzbico, predvsem v smislu gastritisa in ulkusa in Olfen je tak.Ljudje smo pac razlicno obcutljivo na ta zdravila. Res bo najbolje da gres k zdravniku in dobis zdravila za zaščito sluznice, do takrat se pa izogibaj pekoči in zacinjeni hrani, prekajenim zadevam , kajenju in alkoholu, pa seveda stresu...ce greLp pa hitro okrevanje poka

pixna  

član od: 28.12.2005

sporočila: 10

4. feb 2006 16:59

Draga Teka, kot prvo pomoč ti svetujem rupurut. drugače pa se svezemu kruhu odpovej v celoti. Pozabi na gazirano, vročo, mrzlo pijaco. Pozabi na kavo, alkohol, sladkarije in cvrtje. Želodec te boli zaradi povečane kisline. Razlog je lahko stres. Tu bi ti pomagale kaksne vaje za sproscanje. Prosi zdravnika da ti da napotnico za gastroskopijo. Pregled je dost neprijeten (cevka skozi usta v zelodec), vendar ti bodo natancno povedali kaj je z zelodcem. Nevarno je namrec da se ti naredi rana na zelodcu. Za zelodec je tudi preventivno Ranital, ki sciti zeloded pred prevec kisline. lp, pixna z enakimi tezavami PS: pod posteljo si na tistem delu ko imas glavo podstavi ene par cm visoko descico, da bos imela zgornji del telesa malo privzdignjen. To je zaradi kisline, da se ti ponoci ne sprehaja po poziralniku, ki ga prav tako lahko poskoduje. pixna

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

4. feb 2006 19:39

Teka, prosi zdravnika, da naredi test za bakterijo heliobakter! Moj mož je imel mnogo let hude težave z neznosnimi bolečinami v želodcu, pa smo imeli vedno zelo zdravo prehrano - brez mastnega, svinjskega mesa, nič ocvrtih jedi itd. Večkrat so mu delali tudi gastroskopijo, ker so sumili, da ima rano na želodcu oz. dvanajsterniku (ki pa je ni bilo!). Ko pa je pred nekaj leti (mislim da je tega 5 let) naredil test za bakterijo heliobakter in katere prisotnost so mu ugotovili, je dobil nekaj vrst antibiotikov, ki jih je jedel 14 dni in od takrat ima mir. Pa sedaj večkrat jemo tudi ocvrte jedi, predvsem zelenjavo, kalamare, žabje krake.... Torej brez strahu takoj k zdravniku, da ne boš po nepotrebnem trpela!! kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti