Kvasova emulzija!!!'???

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

5. feb 2006 11:01

sem probal s svežim kvasom in je zelo dobro uspelo. HERMAN

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

6. feb 2006 7:45

Naredila solno-kvasno emulzijo -kuh odličen.Hvala Reci,ki je posredovala to informacijo. jesen

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

10. feb 2006 11:53

Hehe, včeraj je mami spekla kruh zamesen s kvasovo emulzijo. En večer prej je naredila emulzijo in ko je zamesil sva se obedve smejali, češ "saj najbrž ne bo nič", ko je tista emulzija tako čudno izgledala... Preventivno sem prej v trgovini kupila pol hlebca kruha - za vsak slučaj!! Kruh je zelo lepo vzhajal, ko pa je bil pečen je bil tako rahel da človek verjeti ne more!! Očetov komentar je bil: "Kaj pa je to zaena kemija!?" hehe, kuharske skrivnosti pač... Ne morem verjet da kombinacija kvasa ter soli da take rezultate. Reca hvala!! ivonja

Tosca  

član od: 29.6.2004

sporočila: 11

10. feb 2006 13:06

Nekje sem zasledila, da se da s kvasno solno emulzijo narediti tudi potico. Pa mi ni jasno,kako to izvesti za 50 dag moke, kjer je potrebno približno 2,5 dl mleka. Kvas naj bi dal v vsaj 1 dl vode, ampak testo za potico naj bi bilo z mlekom in ne vodo. Za 1 kg moke bi še morda šlo zamenjati 2 dl mleka z vodo, pri pol kg pa ne gre. Enako je vprašanje tudi pri testu za krofe. Ali imate s tem kakšne izkušnje? Lep dan!

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. feb 2006 13:48

Pri vzhajanem testu je potrebna tekočina (mleko ali voda) in začimbe. Torej, zamesi testo z vodo. Če se bojiš da ti kaj nebi uspelo pa dodaj tisto minimalno mleka. Na tečaju potic smo vse delale z vodo in potice so bile lepe in zelo dobre. Pazi pa tudi to, da testa za potico ne stepaš ampak ga tako kot za kruh na hitro zamesiš in vzhajaš. Še ga preveč stepaš postane testo tako plemenito, da ne more nositi teže nadeva in rezultat vemo kakšen je. Vse to nas je naučil mojster Goljat in karkoli sem sprobala drži. Krofov z vodo še nisem cvrla, ga bom pa danes vprašala kako je s tem in vam poročam. lp Vesna

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

10. feb 2006 15:31

Vceraj zvecer sem naredila to solno kvasno emulzijo s svezim kvasom.. Pa me zanima, ce vam ta zadeva kaj naraste? Tako, kot ce daste kvas v malo mlacnega mleka?? Pri meni namrec zgleda tako, da je kvas na podnu voda pa zgoraj, je to ok??? Naj vmesim moko in bo pol vse ok in lepo vzhajalo? LP, Heike

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

10. feb 2006 15:32

No, tudi jaz sem poskusila s s-k emulzijo in izpadlo je.... ODLIČNO! Še danes, tri dni po peki je košček kruha, ki je ostal, svež. Prej se mi je en-dva-tri posušil. Res dobra ideja in hvala za posredovanje novega načina peke kruha! LP, Stanka

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

10. feb 2006 15:33

Heike, tudi pri meni je bilo tako. Kar pogumno naprej, vse bo OK! LP, Stanka

H&M  

član od: 4.9.2004

sporočila: 78

10. feb 2006 15:37

Uh, hvala za tako hiter odgovor Stanka! No, pol pa bom danes probala zamesit kruh takoj, ko pridem domov.. V ponedeljek pa porocam o rezultatih. Pa dober tek vsem, ki ze pecete ta dober kruh. LP, Heike

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. feb 2006 16:25

Mar sem jaz edina, ki ji ne uspe dobro kruh s solno kvasno emulzijo? Začela sem jo delati z 20 g kvasa, nadaljevala s 15 g, naslednjič bom poskusila samo z 10 g sv. kvasa. Problem pri mojem kruhu je ta, da zgoraj upade, ker preveč kipne. Tudi drugače uporabim vedno samo malo kvasa, pribl. 4 do 5 g, kar se verjetno sliši čudno, ampak tako pač je pri nas. Sedaj bi se rada naučila peči kruh še s to emulzijo, morda mi bo uspelo s postopnim zniževanjem količine kvasa, poročam o nadaljnjih uspehih oz. neuspehih. Dobro peko vsem! riba-ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti