Kvasova emulzija!!!'???

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

3. feb 2006 9:28

Herman, biti mora svež kvas. Zakaj s suhim ne funkcionira se bom pa pozanimala in ti povem ko kaj zvem. lp Vesna

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

3. feb 2006 10:35

reca hvala HERMAN

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

3. feb 2006 11:19

mene pa zanima, če je kdo že pekel s solno emulzijo tudi v aparatu za peko kruha? jana 07

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. feb 2006 11:38

Že. Ocena odlično. Zvečer sem naredila emulzijo kar v aparatu, zjutraj pa sem nadaljevala z dodajanjem sestavin in peko. Pečem pa na dolgem programu. Pri meni je to 3 ure 20 minut.) lp Julija

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

3. feb 2006 14:51

Mene pa prvič ta emulzija ni prepričala. Bom poskusila še enkrat. Kruh sicer pečem že več kot dve leti skoraj vsak drugi dan v štedilniku (kruhomata nimam). Z emulzijo se mi ni zdel bistveno drugačen. Mogoče je bil samo malo bolj gost kot ponavadi, ampak tudi testo sem naredila bolj gosto kot ponavadi, ker sem delala točno po receptu, sicer ga mesim čisto na pamet. Vzhajal mi je pa mogoče še malo počasneje in malo manj kot ponavadi. Nena

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

3. feb 2006 17:34

Jana! Jaz sem sigurno eno leto pekla v kruhomatu s solnokvasno emulzijo in imela odlične rezultate,tako da sem bila začudena,ko je Reca zapisala,da to pa ne gre.Ona je bila sicer na tečaju mojstra Goljata in verjetno jim je on tako rekel.Delala sem tako,kot je opisala Julya,s tem da sem v emulzijo dala še bučna,sončnična in sezamova semena,in čez vsula še moko,nato pa programirala z dodatkom 5 ur,da se je emulzija v tem času naredila.Vedno delam kruh iz polnozrnate moke z manjšim delom črne moke,zato delam z radensko,ker pomaga pri vzhajanju polnozrnatega testa.Delala sem pa tudi že z jogurtom ,ali limoninim sokom in prav tako vse pripravila še zvečer. Mi je pa zadnje čase bolj všeč na roko zamesen kruh (seveda v tem času sem dobila izkušnje glede gostote testa in glede temperatur pečenja) tako da le še redko uporabim kruhomat.Zadnji mesec pa imam obdobje rogljičev.Zdaj jih bom naredila z ocvirki (sem si vzela hipec počitka). Probaj,pa boš videla. Aki

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

3. feb 2006 20:28

Moja mama, ki v prostem času tudi popravlja grelce na štedilniku,, je poskusila kvasno emulzijo, zaradi katere bojda ni spala, odkar je slišala zanjo. In ji je uspelo. Bojda je to najbolj nor kulinarični poskus v njenem življenju. No, ja, ko sem jo prepričala, da sva del svinske pečenke pred leti začinile s cimetom, je bila tudi zelo začudena. Bojda enako no predlog pa je kvas s soljo. Hvala za možost, ki smo ga imele z vašo pomočjo. frina

kuc kuc  

član od: 2.2.2006

sporočila: 8

3. feb 2006 20:40

jaz ponavadi uporabim svez kvas za kruh. S suhim nisem se provala? kuc kuc

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. feb 2006 15:53

Pa tudi ni treba. Hermanu s suhim ni ratalo nič. Po mojem se je kar dobro držat napotkov, če hočemo imet dober izdelek. Pa naj gre za kruh ali pa kaj drugega. V petek grem spet k mojstru Goljatu. Upam, da ga ne bom pozabila vprašat teh stvari. Sporočim! lp Vesna

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

4. feb 2006 16:08

Preizkusila za polnozrnati kruh ( v bistvu mešanico polnozrnate, ržene in polbele moke). rezultat odličen ! Lp, Robida

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti