Strocnice

neznan uporabnik
tema odprta - 17. okt 2001 16:09 | ogledi: 4.252 | odgovori: 13

hojla!

Upam, da bo na tem forumu kaj vec idej za strocnice in hrano, kjer se pojavljajo. Sita sem ze receptov, ki vsebujejo same bucke. Karkolki odprem bucke tako in drugace. Kaj pa bob, leca, soja. Glede fizola imam dovolj receptov, hvala!

Lp,

sara prelogar

neznan uporabnik

29. okt 2001 14:04

Kaj res ne veste nic o strocnicah? Sara caka in caka, in jaz tudi... LP Henri

neznan uporabnik

29. okt 2001 14:35

O leči je bilo govora prejšnji teden v Receptih, pa o soji tudi. lp kaja

SHINE  

član od: 24.5.2004

sporočila: 9

11. jun 2004 10:35

Glede na to, da bi imela gospa rada še kaj iz soje. Recept za sojine koščke v paradižnikovi omaki! ( za 4. osebe) 10 sojinih koščkov 3 dl jušne osnove (kocka brez ojačevalca okusa) 2 manjši čebuli 1 žlico paradižnikove mezge 40 dag paradižnika oz. pelatov ketchapa po okusu malo olja ali masla začimbe: sol. poper, česen, baziliko, timijan, kapre, ki jih nasekljamo Sojine koščke pokuhamo v jušni osnovi cca. 5 minut. Priprava: čebulo nasekljamo, prepražimo na rahlo na olju oz. na drugi maščobi, dodamo pokuhane sojine koščke paradižnikovo mezgo, kecthap, pelate in vse naštete začimbe, kuhamo 10 minut na koncu dodamo še nasekljane kapre. Zraven lahko ponudimo valovite rezance, špagete ali pa tudi riž. Naj bo pripravljeno z veliko ljubezni. Želim vam veliko uspeha! Pozdrav Slavi! SLAVI KOTAR Sporočilo je spremenil(a) SHINE dne 21. jul 2004 12:47:01

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

11. jun 2004 20:41

Narastek iz stročjega fižola skuhate stročji fižol v osoljeni vodi ,polovico ga date v ognjevarno posodo , ga potresete z praženo čebulo in česnom, gor date na rezine narezana kuhana jajca in drugo polovico stročjega fižola ,polijete z polivko ,kijo naredite iz jajc, kisle smetane ,soli, popra ,ter petršilja -v pečici zapečete . ČAU Marta

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. jun 2004 22:08

V knjižnici si sposodi kuharsko knjigo "PREZRTE STROČNICE". V njej je vse kar te zanima. Na hitro pa lahko narediš golaž iz leče. Lečo skuhaš na pol, prepražiš čebulo, dodaš lečo, vse ostalo je enako kot pri golažu iz mesa le da namesto mesa uporabiš lečo. Poleg ponudiš kruhove cmoke. lp Vesna Milek Recko

nikky  

član od: 6.6.2004

sporočila: 3

14. jun 2004 13:28

Ojla! Kuhanje s sojo me zelo zanima, ker bi jo rada bolj vključila v svojo prehrano - do sedaj je namreč nisem veliko uporabljala, čeprav sem vegetarijanka. Velikokrat zasledim v receptih recimo sojine koščke - kot tukaj, sojina zrna, itd. pa me zanima, kaj posamezen izraz pomeni oziroma kakšna je razlika. Kaj je sojino seme, kaj koščki itd. Vnaprej hvala za odgovor nika

kokot  

član od: 26.5.2004

sporočila: 90

20. jul 2004 10:52

Kaj so sploh recepti? Ako vam je všeč pojejte samo macelirane (pomeni, da smo zaščitne ovojnice, ki so ponavadi celulozne in težko prebavljive s kuhanjem, praženjem...pripravili v bolj prebavljivo stanje), drugače pa jim izboljšajte okus s tistim, kar najraje uporabljate kot začimbe in odkrivajte okuse! Bojan Kokot

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

20. jul 2004 15:05

Nekaj let nazaj sem v neki trgovini kupil "ČRNA SOJINA SEMENA". Zadeva je bila po obliki podobna temnim majhnim rozinam, po okusu in vonju pa fantastična. Uporabljal sem jih bolj kot začimbo, ker so imela zelo močan vonj in okus. Tega mi je že zdavnaj zmanjkalo, ohranil sem ovitek, s katerim iščem ta semena po trgovinah, pa mi še ni uspelo. Ali kdo pozna to stvar in kje se jo dobi? Hvala za vsak namig Lp

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

20. jul 2004 20:51

Probaj v Maximarketu v Lj. v kleti, Saša Sasa Aleksandra Venturini

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti