Indijska kuhinja-recepti-na pomoč!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. feb 2006 16:29

Me veseli, da vam je teknilo. Nam gre do take jedi tudi zlahka po grlu navzdol...Mamamia mamamia

Micka2010  

član od: 7.9.2010

sporočila: 31

23. okt 2010 22:34

Meni zelo sedejo curryji z bučkami, krompirjem, grahom, gobami..... tko zelenjavno in brezmesno obarvani. pri indijski kuhinji mi je všeč eksperimentiranje z zelišči in začimbami. dovolj je odprta, da ponuja ustvarjalnost. Micka2010

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. okt 2010 16:33

Ravno včeraj sem naredila masalo z rakovimi repki... z začimbami, ki mi jih je ena s kulslo prinesla in Indije, čisto drugače dišijo, lot če jih kupimo pri nas...

Danes je bil pa ribji curry, samo bolj po tajsko ....

 

Mamamia

mamamia

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

24. okt 2010 16:36

Ojojoj, mamamia, jaz se bom pa kar enkrat k tebi na kosilo povabla atos

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

24. okt 2010 16:41

atos je napisal/a:
Ojojoj, mamamia, jaz se bom pa kar enkrat k tebi na kosilo povabla atos

 

Tudi jaz bi se! Mamamia, a si ti kaj razmišljala, da bi restavracijo odprla?

sara

shaania24  

član od: 14.12.2005

sporočila: 8

24. okt 2010 17:36

Micka2010 je napisal/a:
Meni zelo sedejo curryji z bučkami, krompirjem, grahom, gobami..... tko zelenjavno in brezmesno obarvani. pri indijski kuhinji mi je všeč eksperimentiranje z zelišči in začimbami. dovolj je odprta, da ponuja ustvarjalnost. Micka2010
Indijska hrana je po mojem mnenju najboljša na svetu :) Ker v osnovi ni agresivna oz je non-violent. Toliko pestrosti, izbire in uporabe začimb ima... Sploh pa, če si vegetarijanec greš težko mimo indijske kuhinje. Severno indijsko kuhinjo obvladam sama, tako da ni problem, mi je pa še bolj všeč južno indijska kuhinja, ki pa je malce bolj komplicirana. Obožujem: - alu parathe - alu gobhi (krompir s cvetačo) - mutter panner (grah s panirjem - sama dostikrat uporabim kar tofu) - dhokla (parjeno testo iz leče) - kadhai paneer (pražen paneer z začimbami in zelenjavo ) - chole bathure (čičerika v omaki in ocvrto testo ...mmm) - 115 vrst daala (dal pomeni leča in Indiji obstaja zelo veliko vrst leč) - lobhia solata (solata iz lobije - imenuje se tudi blackeyed peas - fižol s črnim očkom) - samose (polnjene s krompirjem in grahom ali panirjem ali čičeriko) - pav bhaji masala (kruhki z masalo iz zelenjave in začimb) - sundal (iz črne čičerike zelo tekne zjutraj - zelo enostavna jed z gorčičnimi semeni, kokosom...) To so ene izmed meni ljubših jedi in baje jih pripravim bolje kot mama od mojega zaročenca (ki je Indijc :) Tako, da če, kdo potrebuje kakšen nasvet...samo povejte shaania24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. okt 2010 18:36

Atos in sara, kar pridita, nič ne bomo restavraicje odpirali, bomo kar za lasten gušt šripravljali.

 

Pri sahaanii mije najbolj všeč del o jedeh iz leč, to stročnico obožujem in  kar veliko pripravljam, vendar smo mi bolj mesojedci in so indijske zelenjavne jedi bolj spremljava.

 

Še malo, pa nas bo za fan club.

 

Mamamia

mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

24. okt 2010 19:00

Še ena za fan klub! Danes je bil biryani, sicer pa vsaj 1x tedensko kuhava indijsko. Kar se začimb tiče sem v južni indiji skoraj doktorirala in je čisto res, da se to, kar kupimo pri nas, niti od daleč ne da primerjati - začenši s črnim poprom, ki je ena mojih najljubših začimb. Pri nas kupljeni poper ima zgolj pekočino in nobenega okusa, "pravi" črni poper pa je poln arome in ga moraš dodati res veliko, da tudi zapeče. Pa kardamom, klinčki in vanilija - iz zadnjih dveh pridno ven pobirajo esencialna olja, ostanek pa nam prodajo. Klinčki, ki sem jih prinesla od tam, so tako močni, da ko ga ugrizneš, ti jezik enostavno otrpne, sem ga morala izpljunit, tako močan je bil (super za zobobol). Evo, shaania, jaz se priporočam za kak delivery začimb - sklepam, da te pot večkrat vodi v Indijo:) - ko bo trenutna zaloga pošla (suhih je še kar nekaj, curryevi listi pa žal prehitro kopnijo Seveda ustrezno nagradim trud. strelka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

25. okt 2010 16:58

Vlado, hvala, vidim, da sem se malo nerodno izrazila. Mislila sem suhe začimbe, ne suhe curryeve liste - ti so enaki kot papir, brez arome Se jih dobi tudi pri nas. Pa tudi sicer rada prej vidim, kar nabavim, ali pa se zanesem na poznavalca, ki kupuje zame:) Začimbe so preveč pomembna reč Zaenkrat zaloga še traja (nabavila 3 kg, nekaj spravila v lončke za sprotno uporabo, nekaj podelila, preostalo v vakuum, liste v zmrzovalnik), se pa ne bom nič branila ponovnega skoka na podcelino, če ne bo druge. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti