Leca rdeca, leca rjava

neznan uporabnik
tema odprta - 17. okt 2001 16:04 | ogledi: 8.737 | odgovori: 5

Lepo pozdravljeni!

Bila bi silno vesela, ce mi pomagate s kaksnim dobrim receptom, ki vkljucuje leco. Tukaj je skoda ker ne moramo pisati sumnikov. Leca kot strocnica!

Lp,

sara prelogar

neznan uporabnik

17. okt 2001 17:08

Zakaj ne morete pisati šumnikov? Jaz s tem še nisem imela problemov. Glede leče pa vam ne morem pomagati, ker jo namreč nisem še nikoli uporabljala. Če imate pa kakšen dober in ne čisto klasičen recept za fižolove jedi, ga pa še nam zaupajte. lep pozdrav Špela

neznan uporabnik

17. okt 2001 19:05

Lečina juha - 1 sesekljana čebula, - 2 strta stroka česna, - 1 ½ skodelice leče, - 0, 5 l paradižnikovega pireja, - 1 l vode, - ½ žličke koprovega semena, - 1 lovorjev list, - 2 žlici olja Lečo skuhamo v vodi skupaj s čebulo in česnom. Dodamo paradižnik, začimbe in prevremo. Na koncu dodamo olje in odstranimo lovor. Leča z gobami - 1 jogurtov lonček kuhane leče, - 1 čebula, - ¼ kg gob, - 3 stroki česna, - sol, poper, bazilika, majaron Čebulo na maščobi prepražimo, dodamo sesekljane ostrigarje ali šampinjone. Solimo, popramo, dodamo strt česen in lečo. Vse skupaj dobro popečemo in dodamo po želji tudi jajce. Lečina omaka za testenine - 1 čebula, - 1 žlica moke, - 1 žlica paradižnikove mezge, - 1 jogurtov lonček kuhane leče, - 2 stroka česna, - 5 dkg drobno zmletih orehov, - sol, poper Na olju prepražimo čebulo, moko, paradižnikovo mezgo, dodamo lečo in vse ostalo in nekoliko zalijemo. Kuhamo 20 minut in omako prelijemo čez testenine. Lečini kroketi - 1 jogurtov lonček kuhane leče, - 1 sesekljana čebula, - 3 strti stroki česna, - 1 žlica sesekljanega peteršilja, - moka, - 1 jajce, - sol, poper Lečo zmehčamo in zmešamo z ostalimi sestavinami. Dodamo toliko moke, da lahko oblikujemo manjše kroglice, ki jih kuhamo v slani vodi 12 – 15 minut ali ocvremo v olju. Lep pozdrav! (Pa poskusite s šumniki) Beti

neznan uporabnik

18. okt 2001 10:04

Koliko časa pa se leča kuha?

neznan uporabnik

18. okt 2001 11:50

Kuham jo, dokler ni kuhana. Ne vem točnega časa, kar po občutku! Bom pa rekla, da kar nekaj časa, ker se ne zmehča tako hitro. Če ni dovolj kuhana, ni dobra. Vsaj zame ne! To velja za rjavo (zelenkasto lečo), ki se kupi v vrečkah po trgovinah. Rdeče še nisem videla. Beti

neznan uporabnik

19. okt 2001 10:18

Rdeča leča se pripravlja enako kot rjava.Meni osebno je rjava bolj všeč.Če jo pred kuhanjem namočiš za nekaj ur je kuhana izredno hitro. Pa še en recept: Namočeno lečo prepražiš na čebuli, dodaš malo soli, česna in paradižnikove mezge.Zaliješ z vodo, da se ne prismodi.Proti koncu kuhanja popraš po okusu in dodaš precej timijana.Odlična priloga k praženemu krompirju.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti