Kuhani muffini

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

tema odprta - 30. jan 2006 14:42 | ogledi: 4.715 | odgovori: 12

Ne, na žalost to ne bo recept, ampak prošnja za pomoč, ker se mi je zadeva že tolikokrat zalomila, da ne vem več kaj naj naredim.

Končno sem si tudi jaz kupila silikonski pekač za muffine in se takoj veselo lotila dela. Izbrala sem recept iz baze, ki je zelo hvaljen (kokosovi muffini z višnjami), vse točno stehtala in zamešala tako kot je treba, stavila v pečico na 180c in pekla 25 min. Rezultat: "kuhani muffini" Zgornji del se je lepo zapekel, spodnji pa je bil gumast in zbit. Ok, mogoče sem premalo pekla. Ponovimo vajo... Muffini so se tokrat pekli deset minut več. Rezultat praktično isti, le da so bili tokrat bolj suhi (mogoče celo preveč), spodnji del spet gumast. GRRR Menjam recept, spet izberem preverjenega, rezultat: ponovno polomija.

Torej: kaj bi lahko narobe in kako naj naredim rahle in puhaste muffine, ki so tako opevani v vseh receptih?

Lp, Tina

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. jan 2006 14:50

Jaz pečem v teflonastem, v papirnatih nastavkih, ki so prav za muffine, pa so super. A ste pekla v papirnatih nastavkih?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. jan 2006 15:16

Testo za mafine ne sme čakat, na enem starem forumu sem precej na to temo napisala, mogoče ti ga kdo s plusko najde... Veri

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

30. jan 2006 16:28

Hvala vsem, se bom poglobila v problem in upam, da bom kaj ugotovila. Malo sem sicer posumila v silikonski pekač, ker se mi zdi, da pecivu ne pusti "dihat", ampak ko so vsi tako zadovoljni z njimi... Bom pa vseeno kupila še papirnate kalupe, da vidim razliko. Še enkrat hvala!! Lp, Tina

TanjaR  

član od: 7.7.2004

sporočila: 63

30. jan 2006 16:39

Čisto za vsak primer preveri, če si imela pečico nastavljeno na gretje zgoraj in spodaj (oziroma ventilator), da nisi po pomoti pekla samo z zgornjim grelcem, lep dan TanjaR

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

30. jan 2006 18:43

Pečica je bila ok nastavljena, sem šla preverjat po prvi polomiji. Sem pa prebrala vse ostale poste in ugotovila, da bo verjetno krivo preveč intenzivno miksanje in posledično sesedanje mase. Verjetno bom naslednjič kar na roke zmešala oz bom samo jajca zmiksala z mešalnikom... Lp, Tina

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

30. jan 2006 19:17

Ja to pa skoraj povsod opozarjajo, da je treba maso samo toliko zmešat da se vse suhe sestavine zmočijo in nič več. Tudi meni se je zdelo to hecno, je pa ja bolje če zadevo človek orenk u mikserju zmeša ne.. Pa sem ne vem zakaj do sedaj vedno zadevo mešala na roke in je vedno uspela. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

31. jan 2006 8:31

Živjo! Jaz sem v nedeljo prvič pekla mufine v silikonskem pekaču, prej pa v papirnih modelčkih. Uporabila sem recept od veri http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4413 Ker je bilo mase preveč za en pekač, sem pekla dvakrat in obakrat so bili super. Zapečeni od zgoraj in spodaj. Malo me je sicer skrbelo, da se bodo drugič prijeli, ker pekača vmes nisem pomila, ostalo pa je malo stopljene čokolade v luknjicah. Nič ni bilo narobe, sem pa testo zamesila "na roke". Preden sem nadevala drugo polovico testa, sem ga še enkrat narahlo premešala. Recept sem morala takoj posredovati naprej, da bodo pekle še druge. jankica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

31. jan 2006 16:45

Lunika, daj malo maščobe v modelček. Tudi jaz imam silikonski pekač, vendar me niti ne moti toliko, da se ne zapečejo kot v klasičnih pekačih, ker jih pač delam brez maščobe. Tudi, če pečeš na peki papirju in ga prej ne premažeš z malo olja, se ti bo pač testo spodaj bolj skuhalo kot speklo. Ali pa če dodaš dovolj maščobe v samo testo. Finta krakega mešanja in ločevanja sestavin, je pa samo v tem, da pecilni ne zreagira prehitro in da se potem muffini napihnejo. Lahko poskusiš s sodo bikarbono, ki jih bo naredila bolj mehke, se pa nebodo toliko dvignili in tudi testo lahko mešaš malo dlje časa. LP juhica

Lunika  

član od: 30.8.2004

sporočila: 254

1. feb 2006 19:20

Punce zlate ste, uspelo mi je!!! Držala sem se vseh nasvetov, predvsem o rahlemu mešanju, in super so uspeli. Zelo lepo so šli iz pekača, bili so rahli, lepo zapečeni in takooo dobri! Veri, naredila sem po tvojem receptu, dobiš še od mene eno 5ko Lp, Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti