Testo za štrudel

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

2. okt 2014 14:45

Tudi sama vedno delam vlečeno testo doma.Kupim ga le (za gibanico).Moko vedno mešam pol ostre pol mehke,dodam olje, mlačno vodo in brizg kisa.Pač tako so me učili in vedno rata no kdaj pa kdaj že kje kakšna luknja, posebno ko mi pomagajo raztegovati male otroške rokice.

adalbert

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. okt 2014 15:35

Tudi jaz sem testo vedno delala na oko, so me pač tako naučili, končni izdelek (štrudl) je bil vedno dober, testo pa...not so much. Potem sem enkrat izvedela, da ga je treba res dolgoč časa mesit (da se aktivira gluten), nekoliko kasneje sem odkrila tale recept od Tete Torte in  je zdaj s par drugimi recepti, pravzaprav so samo sestavine, zataknjen na notranji strani ene od kuhinjskih omaric, da je ja vedno pri roki. 

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

2. okt 2014 16:32

Naj še jaz kakšno črtico rečem... 20 minut pa ga res ni treba matrat, pa tudi "klofat" s testom ob pult ne. Lepo mirno, elegantno gnest (tako kot v tistem srbskem filmu: "Mesi sine, mesi..."), premazat z oljem, pokrit in pustit naj počiva. Ne bit neučakana, naj kar počiva...

 

Glede moke pa, kaj vem kakšno sem uporabljala od začetka, potem sem mešala pol / pol, zadnjih 10 - 15 let dobavljam moko z enega mlina tam blizu Mure in za vlečeno testo uporabljam OSTRO MOKO. Testo razvlečem brez kakšnegakoli problema.

Kot sem na prejšnji strani napisala, če je vse o.k. in volja, testo izpade tako:

Če pa ni volje... in ti je odveč, potem pa tako:

Pozdravček!

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2014 17:21

Dragička

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. okt 2014 18:40

Dragička, vemo,da obvladaš.  Samo, če nekomu, ki vlečenega testa ne obvlada rečeš, da mora mesiti, dokler testo ne bo voljno, je to zelo ohlapna razlaga. Navodila postanejo precizna, če razložiš, da se testo mora mesiti 10 minut za lepše vlečenje, ker se v tem času aktivira lepko. Seveda mora tudi počivati.

 

Tudi tole "metanje", ki ga opisuje teta torta na prvi strani ni tako za lase privlečeno, kot se zdi. Sicer je razlaga plod  moje domišljije:  Po vsej verjetnosti so "metanje" prenesli iz profesionalnih pekarij v domače kuhinje, ker so opazili, da mešalniki dejansko "mečejo" testo okrog po posodi. Just my theory. Moj kitchenaid prav tako meče testo naokoli in tudi moj "prijatelj" Alton je  govoril o tem. Če najdem video, ga bom prilimala. Sem jezna nanj, ker jih je zaklenil in moraš ogled plačat.  

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 02.okt 2014 18:44

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

5. apr 2015 18:15

JanisJoplin je napisal/a:

20 minut ga res nisem mrcvarila, mogoče je pa v tem problem. prvič sem ga po mojem kakšnih 10 minut, drugič pa verjetno isto, se mi ni nikamor mudilo... Mogoče sem imela pa prvič samo srečo. Jaz sem ga pa 100x ob mizo vrgla, mi je ena sovaščanka predlagala.



JJ

 

 

Morda pa je pretopla voda. To se je meni že tudi zgodilo.

 

 

biba

mileni  

član od: 28.2.2007

sporočila: 22

15. sep 2015 13:20

Danes narejena dva zavitka eden z jabolčnim nadevom,drugi pa s skuto .

Enkratno testo priporočam!

Lp

mileni

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

15. sep 2015 20:53

Moja hči dela izključno iz moke za vlečeno testo in ji vedno uspe.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

svenska  

član od: 7.11.2008

sporočila: 337

15. sep 2015 21:47

Narejeno v soboto iz 1,2 kg moke oz. tri take plahte kot na spodnji sliki. Burek, sirnica, štrudel ... vsestransko testo.

svenska

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

16. sep 2015 9:41

Pridna, pridna in lepo testo

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti