Testo za štrudel

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

2. okt 2014 6:46

S takim izdelkom, kot ga ima Svenska, se žal (še) ne morem pohvalit. Lahko pa se s tem, da mi je po receptu tete torte včeraj prvič v življenju uspelo naredit sami vlečeno testo, iz njega pa potem jabolčni štrudel. Bil je odličen :)

 

matejaoz

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2014 7:52

Svenska, bravo. Me pa veseli, da se trudite in delate same testo, če nič drugega, mogoče ga kdaj pozabiš kupiti, pa se ti zalušta štrudel, ali pa če nepričakovano dobiš goste. Moja sodelavka je včasih pripovedovala, da se je javila sestri, da pridejo malo naokoli. Sestra je tisti trenutek zamesila testo in kmalu po njihovem prihodu je štrudel že vzela iz pečice.

 

naor

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

2. okt 2014 10:20

V izdelavi štrudlja je trenutno moja hči zelo spretna. V testo pa doda še brizg kisa, da se bolje vleče. Jabolka neolupljena nariba na multipraktiku, doda sladkor in cimet. Štrudelj pa pred pečenjem premaže z oljem. Upam, da se bo danes lotila peke. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. okt 2014 11:05

Meni je prvič uspelo, ampak sem se očitno prehitro pohvalila, ker drugič je bila po istem receptu spet katastrofa. Sicer sem ga nekaj uporabila za štruklje, kjer je boljše, če je testo debelejše, ostalo pa je na žalost šlo v smeti. Moja teta, ki velikokrat peče štrudelj, mi je povedala, da testo vedno naredi iz čisto sveže odprte moke. Moram še to poskusit... ampak mislim, da bo spet preteklo nekaj vode, preden se lotim.

JJ

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

2. okt 2014 11:12

JJ, pa si dovolj dolgo gnetla testo? Meni se zdi da je to glavna finta pri vlecenem testu (plus pocitek)

"Stressed is desserts spelled backwards!"

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

2. okt 2014 11:18

Rebecca ima prav. Testu je treba dušo pregnetit . Meni sicer testo ne dela nobenih težav, pa ga naredim brez da bi dodala kis ali pa olje. Koristim pa moko ki je pakirana po 25kg, in je vedno enak, če naredim z moko iz komaj odprte vreče, ali z moko z dna vreče .

SMARTY1

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. okt 2014 11:44

Jaz moko vedno presejem, tako se menda prezrači in se lepše gnete.Presejem jo za vsako testo, vlečeno ali kvašeno. Pomembno je dolgo gnesti in to z ljubeznijo, potem mora testo tudi počivati. Jabolk že dolgo ne lupim, samo umijem, obrišem, očistim in naribam. Stara se kar sama slečejo, mlada se pa lepo zribajo. Testo namažem z maslom, prav tako že zvitega. Dam v vročo pečico. Nikoli ne razvlečem toliko, da bi potem rezala stran. Naj mi nekdo razloži, zakaj gospodinje tako delajo. Večkrat sem že mislila vprašati, pa vedno pozabim. Jaz konce lepo spodviham. Moj mož ima to najraje, zato so konci vedno njegovi. 

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. okt 2014 11:50

Iz odrezkov se spečejo čudoviti mlinci, kar istočasno eno nadstropje niže v pečici kot zavitek. Pri nas je povpraševanje po njih tolikšno, da vedno izginejo še vroči.

Sonja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

2. okt 2014 11:50

Ja, v obeh primerih sem ga enako dolgo gnetla, počivalo je pa v drugem primeru še dlje... ne vem, res mi ni jasno.

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

2. okt 2014 12:03

Včasih je enostavno - kriva je moka. Vzemi moko za vlečeno testo, dokler se ne zverziraš. In ne obupaj, vaja dela mojstra.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti