Testo za štrudel

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

14. okt 2008 0:20

Hvala, punce, za aplavz, veseli me, da je moj opis delanja vlecenega testa po skoraj 2 letih še vedno aktualen! teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 14. okt 2008 22:58:41

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

14. okt 2008 22:25

Tudi jaz sem se "vse življenje matrala" z izdelavo vlečnega testa. Ko pa sem našla razlago o izdelavi od tete torte, pa mi vedno uspe. Od tedaj delam vlečno testo samo še po tem postopku in tudi naše "tamlade" tako učim.

Hvala teta torta!

marja

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. okt 2008 11:03

Teta torta,se ena,ki je naredila odlicen strudel po tvojem receptu,vendar imam dve vprasanji: -tisti del testa,kjer ni nadeva,sem zelo tezko premazala , ker pride testo tako tanko, da se skozenj res lahko bere casopis..Ali je treba pustiti malo debelejse, ali je kak drug nacin? - in se: gotovo imas dober recept tudi za jabolcni ali kasen drug nadev?Mi ( nam ) lahko zaupas tudi tega? Hvala in lep dan! Lp lucka

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

27. okt 2008 12:33

Lučka, tudi jaz delam testo po receptu tete torte. Tisti del, ki ni namazan, kar poškropim z oljem ali stopljenim maslom. Lahko uporabiš kakšno šprico, da bo bolj enakomerno. Jaz nič ne mažem, je prav tako dobro.

lp Saša

Sporočilo je spremenil(a) Basti dne 27. okt 2008 12:33:57

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

27. okt 2008 13:29

Tudi sama preizkušam, kako narediti takšno testo, ki se bo lahko vleklo in ne trgalo. Do zdaj sem ugotovila naslednje - testo mora biti dovolj mehko in pred vlečenjem mora počivat. Nazadnje sem za zavitek delala testo iz 200g moke, ščepca soli in vode po potrebi - toliko, da je bilo mehko. Gnetla sem ga kar nekaj minut, da je bilo svilnato in res gladko. Olja in kisa nisem dodajala. Kozmeja

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

27. okt 2008 19:44

Mi ni dalo miru in kaj naj rečem drugega kot 

kobra 1

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

28. okt 2008 4:37

Lučka, Basti ima prav, tudi če testo samo poškropiš z maslom, bo čisto v redu, jaz ga še malo razmažem s širokim nožem. Glede nadeva pa je tako, da so pač okusi različni. Najboljši štrudel je iz jabolk, ki so kisla in se lepo razpustijo. Ker nimam lastnega sadovnjaka, jabolka kupim na trgu, in sicer boskopske kosmače, ki so sploh najboljša jabolka za peciva ipd. Sem pa delala že iz vseh vrst jabolk, tudi iz zlatega delišesa (ki ga sploh ne maram), obilno sem jih pokapala z limoninim sokom, da je bil štrudel užiten. Jabolk ne lupim, samo očistim jih in na multipraktiku naribam kot repo. Dodam drobtinice, dobro prepražene na maslu, sladkor (po okusu, vendar ne preveč) in vanilin. Včasih tudi cimet, a zelo malo (ne zaradi panike, ki je pred kratkim izbruhnila, ampak ker nisem vajena od doma - mama ga ni marala). Poleg jabolčnega delam še češnjev štrudel, ko je sezona - izkoščičenim češnjam dodam samo prepražene drobtinice, sladkor in vanilin. Ta je zame sploh najboljši. Od sladkih štrudlov delam še sirovega (= skutnega): skuta (pretlačena), kisla smetana, kakšna žlica zdroba ali ostre moke, rumenjaki, sladkor, vanilin, sneg iz beljakov (pe želji še rozine - jaz jih navadno ne dam). Saj res, v sezoni ga včasih potresem s krhlji svežih marelic, to je potem spet sadni štrudel! Je pa štrudel res nekaj najbolj prilagodljivega, v testo lahko zaviješ kar koli in ni treba kaj dosti tehtati. In potem je še celo poglavje slanih štrudljev ... teta torta

mk66  

član od: 29.3.2009

sporočila: 32

20. jun 2009 19:13

Uspel mi je podvig "vlečeno testo"!!!! Cel teden prebiram forume o vlečenem testu in danes sem poizkusila po receptu in podrobnih navodilih tete torte. Testo se mi je vleklo da sem imela mimogrede polno mizo, lukenj nič in s skutno pehtranovim nadevom JE BIL štrudelj čudovit. Hvala teti torti za nadzoren opis. mk66

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

28. sep 2010 8:48

Testo je odlično in ni problema. Zanima pa me, s čim naj premažem  ko ga dam v peč in ali ga je potrebno kaj pokriti, ko ga vzamem ven pečenega. Testo mi nekako postane pretrdo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti