Prosena kaša

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 30. jan 2006 8:09 | ogledi: 11.892 | odgovori: 10

Prosila bi za kakšen recept iz nje...kot slano ali slatko.Zadnjič sem iz nje naredila narastek z rozinami-odliičen.

Hvala in lep pozdrav

Teka

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

30. jan 2006 9:45

V kuhano proseno kaso daj zlico moke, 1 jajce in malo naribanega sira. Premesaj, daj v pekac, potresi s sirom in zapeci v pecici. Lp, Majuska

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. jan 2006 10:28

proseno kašo pripravim kot džuveč. Dobra je tudi varianta s špinačo in zelenim poprom ali pa s porom. Nasploh uporabljam kašo le v slanih variantah in to kar pogosto, ker imam težave z nohti in lasmi in upam, da bo pomagalo (pa še dobra se mi zdi). Lisa

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. jan 2006 11:18

Lisa,mi lahko napišeš ta dva recepta? Teka

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. jan 2006 12:27

Za džuveč na olivnem olju popražim čebulo, česen, dodam na rezance narezano papriko, grah....in kar še imam pri roki od zelenjave. Nekaj časa dušim, potem pa dodam oprano kašo in zalijem z jušno osnovo, ali pa vodo (v tem primeru solim), popram, dodam baziliko, peteršilj, lovor in kuham, dokler ni kaša mehka. V začetku raje zalijem manj in po potrebi dodajam tekočino. Lahko se doda tudi pasiran paradižnik (poleti svež). Za zeleno kašo pa popražim čebulo, česen, dodam sesekljano špinačo (ali zamrznjene brikete), malo graha (spomladi je dober v strokih), dodam sol, poper, muškatni orešček, po okusu vložen zeleni poper in dokončam kot pri džuveču. Pred serviranjem vmešam še malo kisle smetane (če ravno nimam problemov s tehtnico). Sin ima rad, da k zelenjavi dodam še malo koruze, tako da je zadeva bolj pisana. Lisa

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

30. jan 2006 12:34

Moja babi naredi zelo dobro česnovo kašo... Na maščobi popraži česen (toliko da zadiši), potem pa na tej osnovi skuha proseno kašo. Meni je ta jed zelo všeč - pa še preprosta je. Drugače pa je zanimiva tudim prekmurska jed ki se ji reče bujta repa - sestavljena je pa iz kisle repe+prosena kaša+meso. Recepta ne vem, mogoče ga ve kdo drug, ali pa je morda celo v bazi... LP ivonja

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

30. jan 2006 12:42

Dobila v bazi tudi recept za bujto repo. HVALA Teka

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. jan 2006 14:02

Radio Veseljak priporoča NARASTEK IZ PROSENE KAŠE, S KOZJIM SIROM IN ZELENJAVO Sestavine: 20 dag prosene kaše 2 čebuli majaron 20 dag korenčka 20 dag zelene 20 dag jedilnih bučk 15 dag kozjega sira 1/2 l domače zelenjavne juhe začimbe olivno olje Priprava: Proseno kašo čez noč namočimo v dvojno količino vode. Na olivnem olju prepražimo 2 čebuli z majaronom, dodamo kašo in zelenjavno juho. Po potrebi zalivamo z vodo, da se kaša ne prime. Kuhamo približno 15 minut, nato dodamo narezan korenček, zeleno, olupljene in narezane jedilne bučke ter vse skupaj dušimo. Ko je kaša mehka in voda izpari, maso ohladimo. Vmešamo na tanke lističe narezan kozji sir in po želji solimo ter začinimo. Maso damo v podolgovat model in pečemo v pečici 20-30 minut pri 200°C. Kot prilogo lahko pripravimo omako iz kreše! Loni Makaroni

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

30. jan 2006 19:28

Kašnato zelje - uh letos sploh ni prišlo na vrsto. Proseno kašo skuhaš, prav tako kislo zelje. Oboje odcediš in v plasteh nalagaš v glinen pekač, med plasti lahko daješ še kuhano šunko ali vratino. Vse skupaj zabeliš, kar bogato z ocvirki in zapečeš v pečici. Pogreto je še boljše. Ali pa skupaj kuhaš kašo in zelje, malo podmedeš in zabeliš z ocvirki (naj bo gosto, kot na primer prebranac ali še bolj, ne sme biti kot juha). Zraven se je kuhan fižol. Pa še recept, pobran z embalaže kocke za zelenjavno juho (bogokletno, ampak včasih pride prav). Mešano zelenjavo malo pokuhaš in prepražiš na maslu (korenček, brokoli, stročji fižol, cvetača, mlade bučke....) Kašo skuhaš s kocko (ni pa seveda nujno), odcediš, ohladiš, zmešaš z zelenjavo in daš v pekač. Preliješ z mešanico jajca in kisle smetane, kakega ostanka naribanega sira, lahko parmezana in zapečeš v pečici. Lahko je za prilogo ali lahko kosilo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti