Lovorjev list

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

30. jan 2006 13:45

Čisto preprosto.Nabereš 1/2 kozarčka zrelih plodov lovorja,daš v kozarec ali steklenico s širšim grlom,zaliješ z 1 l domače slivovke in pustiš 3 - 4 tedne,nato precediš in shraniš. To je kot zdravilo,če pa želiš sladko,pa sladkaš po svojem okusu,jaz dodam domači žajbljev med in je res specifičen liker,katerega so pili že stari Rimljani,ki so si z naravnimi zelišči krepili zdravje in so jih tudi dobro poznali,kar pa na žalost ne morem več reči za naše generacije,ki uporabljamo toliko sintetičnih stvari,predvsem v zdravilstvu.Pravijo,da je v naravi za vsako bolezen ena rožca,le vedeti je treba katera.Pa hvala bogu,da vseeno obstajajo vsa ta umetna zdravila,sicer bi nas bolezni pokosile. Probaj napraviti z 1 litra slivovke obe variante - mi boš povedala ko sprobate. Uživaj v pripravi in napiši,če te še kaj zanima v zvezi sredozemnih rastlin.Si morda kje blizu morja?,tudi mene zanimajo te stvari in se priporočam za kakšen recept. LP škarpina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti