Škampi

Abeta  

član od: 24.2.2005

sporočila: 43

tema odprta - 26. jan 2006 14:18 | ogledi: 2.487 | odgovori: 3

Namen imam pripraviti škampe na buzaro, pa v našem koncu že mesec dni ni za dobit frišnih

Ima kdo izkušnje z zamrznjenimi ??

Baje dajo od sebe ful vode in še težko se odpirajo in ne šmekajo enako kot frišni

Kakšne izkušnje ??

Hvala

Abeta

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

26. jan 2006 15:46

pozdravljena, saj ni treba da daš v kozico zmrznjene jih prej odtališ , ja res spustijo tekočino pa saj jo pokuhaš da izpari, tako da kar na delo in naj ti rata. lp _kekec_

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jan 2006 18:10

MOja pošta se je nekje izgubila, verjetno je sploh nisem poslala. Komot uporabi zamrznjene škampe, seveda jih prej popolnoma odtališ, sicer spustijo v buzaro preveč vode in to potem ni to. Če že nismo na morju potem tu na kopnem večkrat uporabimo zamrznjene rake. Okus sicer ni isti, kvarnerski škam je le kvarnerski, sploh če je svež, ampak gre tudu z zamrznjenimi, morda izgubijo malo na čvrstosti, na okusu pa ne tako zelo. Mamamia mamamia

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

26. jan 2006 19:30

Tudi jaz dostikrat uporabim zmrznjene, poprej odtajane škampe in je buzara prav dobra. Sicer pa, saj tudi gostinci velikokrat uporabljajo zmrzneje škampe, ki jih pred uporabo odtajajo. Sem že videla v gostilni, da so po prejetem naročilu dali v vodo škatlo škampov in jih hitro odtajali.... kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti