Malo za šalo, malo zares

-goga-  

član od: 16.8.2005

sporočila: 154

26. jan 2006 23:29

V prvi nosečnosti sem imela samo jutranje slabosti, čez dan sem jedla vse, kar mi je prišlo pod roke, le kave nisem smela dobiti v nos, se mi je kar želodec obračal. Obsedena pa sem bila s sirovim burekom, ki sem ga menda "požrla" na tone. Drugič pa mi je smrdela vsa hrana, sploh prve tri mesece, ko so mi šle kile nevarno dol. Potem sem z muko nekako pridelala 6 kil, in pri tem je ostalo vse do konca. gogy

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

27. jan 2006 8:52

V obeh nosečnostih mi je smrdela pica (ki jo imam sicer zelooo rada in jo sedaj jem brez problemov). Nisem je smela zavohati, kaj šele videti! Nikakor nisem mogla spraviti po grlu navzdol pomaranče, čeprav me sicer niso lansirale v WC, kot me je vonj in pogled na pico. Sem pa bila čisto nora na grozdje. Aha, pa umazana posoda me je tudi pognala nad školjko in jo je pomival izključno mož (pri prvem otroku še nisva imela stroja).

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

17. feb 2006 9:27

Pri meni pa ni bilo kakšnih težav s hrano. Še preden sem izvedela, da bom postala mama, se mi je utrgalo za dunajskimi zrezki in rdečo peso. Še sanjalo se mi je o tem. Sicer mi pa nobena hrana ali vonjava ni zasmrdela. Preprosto sem uživala v nosečnosti, skrbela zase, kolikor so to dopuščale skromne razmere in danes, po sedemnajstih letih sem še vedno nora na dunajca. Kile, ki so med nosečnostjo poskočile (joj, bila sem čisto okrogla, še danes se smejim, ko vidim fotografije!), potem pa sem kmalu prišla na svojih 45. To omenjam, ker pogosto slišim strahove pred hrano; vsem nosečnicam bi svetovala, naj jedo zdravo, ne glede na kile. Niti sanja se nam ne, kaj vse potrebuje malo bitjece pod srcem...... Lep pozdrav Vrana

zgagica  

član od: 24.2.2006

sporočila: 1

24. feb 2006 19:17

Sem v devetem mesecu in sem ravno danes razpravljala z možem kaj mi je do zdaj takooooo zelo dišalo... No nisem ga nikoli budila ob 2h zjutraj, ker sem si tako močno želela pomfri iz macdonaldsa - zbudila sem se pa skori vsako noč! - ker ne bi blo fer, da se jest redim - on pa zgubla kile ker ma že tko prenatrpan urnik... tud sama se sprehodm po sladkarije. kar prej nisem jedla je mogoče bel kruh, pa 20x več sladkega - smrdi pa mi kremna korenčkova juha, vse ribe in morski sadeži (čeprav ravno to vpliva na otrokov umski razvoj?!) kar pa prej ni bilo problem. Zdaj pa drugače jem bolj sadne kupe (čim več vrst sadja s sadnim jogurtom) in zelenjavne obare - in seveda posilim se da pojem dosti beljakovin - skuta(fuj) Najbolj pa bi pogrešala smoki (ni važn kera znamka) kinder maxi king (un k ma drobljene lešnike!) Pa še kile - trenutno mam 18 več in do roka mam še 3 tedne... lp zgagica

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

24. feb 2006 20:06

Zgagica, pozdravljena! Tudi jaz sem nova in vem, da komaj čakaš na kakšen odziv. Ne skrbi, punce so čudovite in fantje jih pri tem podpirajo. Dobrodošla med odvisniki! Kulslo je nekaj, brez česar se ne da.... Bomo s tabo.... te tri tedne.... Ti pa le jej in se veseli.... Da se bomo veselili tudi mi.... Pozdravček! Vrana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. feb 2006 21:04

zgagica, 18 kg ni veliko preveč. Jaz sem jih imela 27 viška v drugi nosečnosti, je pa res, da sem morala od ugotovitve, da je otrok napoti, mirovati, akr je tudi prispevali. Prvič pa sem jih pridelala zgolj 13 viška, a sem bila zelo aktivna in se basanje s hrano, predvsem s saldkarijami, ni poznalo. Tako da se nič ne obremenjuj - jej, kar ti tekne, morske zadeve pa že še pridejo na vrsto. Otroček bo že vse nadoknadil po rojstvu, brez skrbi. Uživaj torej in se veseli malega bitjeca, Mamamia mamamia

marmeladka  

član od: 15.1.2005

sporočila: 258

24. feb 2006 22:49

Meni pa se je v nosecnosti uprla kava-ceprav sem taprava kofetarca saj vedno letam po kuhinji z dzezvo.Ce sem samo zavohala vonj po kavi sem ze stala na balkonu in lovila svez zrak. Glede prehrane pa sem prve stiri mesece prezivela ob suhi hrani-sendvici,siri,kumarice.Bila pa sem vseo nosecnost aktivna ,nisem si dala miru niti pet minut.Pri dvojcicah sem se zredila samo 13 kg. Sta pa potem nadoknadili,saj sta bili kot dve polni lunici. Tebi Zgagica pa izrekam dobrodoslico na odvisnih straneh in ti zelim vse dobro. Lep pozdrav marmeladka marmeladka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti