Puding-imate kakšne nove ideje-puding malo drugače

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

26. jan 2006 12:07

visage kateri nemški te zanima?vsi? maja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

26. jan 2006 12:21

Pri nas pa smo delali puding s "sneženimi kepami": narediš trd sneg iz beljaka, zavreš mleko (namesto 1/2 l smo dali 6 dcl, ker malo povre), v vrelem mleku skuhaš "kepe" (z žlico daješ kuhat beljak), ko se napihnejo, jih s penavko pobiraš (to je v trenutku) in daš v večjo skledo ali v manjše skodelice - po želji, nato v tem mleku po navodilih skuhaš puding in preliješ kepe. Meni je bilo najboljše dobro ohlajeno. Včasih pa smo dali tudi plast pudinga, albert kekse, kepe, puding, smetana. Mi smo to jedli iz ene večje sklede. Prijazen pozdrav Ognjic

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

26. jan 2006 12:33

Pri nas puding sam ni tako priljubljen. Veliko raje ga imamo v tej obliki: V malo večjo posodo, pekač ali kaj podobnega naliješ plast vaniljevega pudinga in čez položiš piškote, namočene v mleko z rumom. Nato preliješ s čokoladnim pudingom ter položiš še eno plast piškotov, na koncu pa čez vse še enkrat zliješ vaniljev puding. Za nekaj ur daš v hladilnik, da se dobro shladi. Precej enostavna stvar, pa še veliko je je. Paziti je treba le, da se piškoti ne namočijo preveč.

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

26. jan 2006 13:33

ojla punce, kaj pa pesek torta na forumu je pod sladicami, mora bit dobra, je pa iz pudinga narejena. hitim ... čau

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

26. jan 2006 15:17

Ja js bi najraje videla da mi vse prevedeš, če ti ni odveč,...me ful zanimajo,potem pa vedno probam kaj in eksperimentiram... Visage

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

26. jan 2006 15:19

Isiliel, ta je tut zelo dobra varjanta ja..ampak a se ga lahko potem servira na kroznik ker puding je tok krhek... Visage

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

26. jan 2006 22:30

Evo, obljuba dela dolg. prevedeni nemški recepti JABOLČNO-CIMETOV PUDING Za 4 osebe; 1 dl belega grozdnega soka, 2 jabolki, mleti cimet, 1 vrečko pudinga, mleko in sladkor za pripravo pudinga (kolikor piše na vrečki). Grozdni sok segrejemo (ne sme zavreti), vanj namočimo na tanke rezine narezana olupljena jabolka in vse skupaj "začinimo" s cimetom. Jabolka vsake toliko obrnemo. Ko se malo zmehčajo in navzamejo okusa, vzamemo iz tekočine. Vmes pripravimo puding po navodilih iz vrečke. V posodo izmenično nalagamo jabolka in še vroč puding. Pustimo da se ohladi in za nekaj ur postavimo v hladilnik. AFTER EIGHT PUDING Za 4 osebe; 3 filter vrečke metinega čaja. ½ l vode, 1 vrečka čokoladnega pudinga (v navodilih je omenjen natreenov, po moje lahko daš kateregakoli) (jaz bi dala še malo sladkorja). Skuhaš čaj, ga pustiš da stoji 10 minut, nato z njim skuhaš puding (namesto z mlekom). MAKOVO-MARCIPANOV PUDING Za 4 osebe; 3 dl mleka, 2 dl sladke smetane, 1 vrečka vanilijevega pudinga, 3 jedilne žlice vanilijevega sladkorja, 30 g maka, 100 g surovega marcipana. Marcipan narežeš na majhne koščke. V kozici zmešaš mleko, smetano, prašek za puding, sladkor, mak in koščke marcipana ter skuhaš ob stalnem mešanju. (Tako je navodilo, jaz bi se pa držala navodil z vrečke, le da bi takrat, ko bi v vrelo mleko stresla pudingov prašek, stresla še mak in marcipan). Marcipan se stopi. KARAMELNO-VISKIJEV PUDING Za 8 oseb; 8,5 dl mleka,1 dl vode 240g sladkorja, 1,5 dl viskija, 2 vrečki vanilijevega pudinga, 50g na listke narezanih lešnikov, čajno žličko masla/margarine, 200 g stepene sladke smetane, olje; Skupaj zavreš 7,5 dl mleka in vodo. Posebej karameliziraj 200 g sladkorja. Zmešaj preostalo mleko, viski in puding. Vrelo mleko nalij v lonec s karamelo (Mleko se pri tem močno zapeni, zato pazi, da ne prekipi!) dodaj pudingovo mešanico in skuhaj. Posebej karameliziraj preostali sladkor. Dodaj lešnike in maslo/margarino. Dobljeno maso namaži na kos naoljene alufolije in pusti, da se ohladi in da dobiš krokant. Okrasi s smetano in posuj s krokantom. maja

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

27. jan 2006 7:29

Se na kocke nareže biskvit ,polije z poljubnim okusom pudinga ,se doda stepena sladka smetana ,se premeša in se naredijo kroglise ,ki se povaljajo v kokosu ,čokoladi ,orehih....,lahko se dajo v primeren kozarec,kakšna kepica sladoleda -vanili puding -vanilini sladoled -,lahko se doda še poljubno sadje ,ali pa se samo okrasi z stepeno smetano -je dekorativno in njami............. lp Marta

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

27. jan 2006 8:43

Pri nas pa skuhamo vanilijev puding, v skodelice damo zmrznjeno sadje (najboljši je rdeči ribez - zelo dekorativen in malo kiselkast - uravnoteži okuse) in preko polijemo vroč puding, ko se ohladi pa brizgnemo še malo sladke stepene smetane. Lahko pa sadje naložite tudi na vrh vročega pudinga. Je pa ta način tudi trik, kako porabiti zmrznjeno sadje, ki se včasih valja po zmrzovalniku. LP lenka

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

27. jan 2006 11:23

Mc Maya...hvala za prevode..bomo vse probali Visage

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti