Darilo za svate

majekzmajek  

član od: 8.6.2004

sporočila: 147

tema odprta - 25. jan 2006 13:10 | ogledi: 16.214 | odgovori: 25

Pozdravljene!

Potrebujem ideje, nasvete, oz. vašo pomoč. Maja bo poroka. Priprave so v teku. Prva vprašanja: kaj podariti svatom? Imate kakšno idejo. nekaj malega, izvirnega, uporabnega in cenovno ugodnega.

Hvala za vse ideje in lep dan,

Majekzmajek

Temo je spremenil(a) majekzmajek dne 25. jan 2006 13:10:24

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. jan 2006 13:21

Midva sva naredila tako, kot je na mnogih porokah (oz. na vseh na katerih sem bila do sedaj). Vsakemu konfete (aranžirani so bili v doma kvačkanih majhnih prtičkih, rožice, pentljice...), skratka lepo aranžirano in škatlo piškotov. Po poroki nekateri še pošljejo fotografijo poročnega para in zahvalo, za udeležbo in darilo. jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. jan 2006 13:21

Jaz sem jim dala klasično poslovilno darilo... Zahvalno fotografijo takoj ko so odšli in škatlo doma pečenih piškotov. Dobrih in lepih. Sem dala zanje malce več denarja, ampak kdo mara neke puste, zanič piškote? Konfetov nisem marala, ker niso značilni za naše kraje, kaj drugega lahko izpade prisiljeno ali celo smešno. Sicer pa je to odvisno od veliko drugih stvari, če je poroka izvirna, so takšna lahko tudi darila...

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

25. jan 2006 13:39

Midva sva ime poroko lani septembra, in sva za zahvalo/darilo svatom okoli 1. ure (ko so nama izročili darila), dala najino poročno fotografijo. S fotografom sva se dogovorila in izbrala lep ovitek. Fotograf je te fotografije skočil narediti popoldne (med pavzo za kosilo). Meni se je to zdelo čisto dovolj. MissLady

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jan 2006 13:43

Meni je všeč karkoli iz lectovega testa. lp Vesna

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

25. jan 2006 14:07

Midva sva dala najino poročno sliko v belem usnjenem etuiju in konfete zašite v sten v obliki rožice. Čudovite ideje in veliko ponudbo boš našla v poročnem butiku Ljubljana! ANJA

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. jan 2006 14:08

Ja, to je lepo, čeprav se mogoče zdi okrasek iz lecta nekaterim čisto brezveze. Svatje imajo radi poročno fotografijo v zahvalo. Jaz sem naredila ovitke sama, okrasila sem jih sama, skratka, fotograf jih je med pavzo samo še napopal noter. Jaz sem se prilagodila množici ljudi, kolikor sem se najbolj mogla. Saj poroko in ohcet delaš za svate, sam si le figura tam. Zabavaš se pa veliko bolj na nekogaršnji poroki...

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. jan 2006 14:32

To se mi pa ne zdi čisto res, da si le figura in, da se drugje bolj zabavaš. Midva nisva preveč komplicirala, saj poroka je bila za naju ne za svate, oni so bili pa povabljeni zraven. Oba sva bila sproščena, tudi, če kaj ni šlo ravno po planu, pa kaj potem, važno je, da je dobra "muzika" in ples do jutra. Sem, se pa na svoji poroki daleč najbolj zabavala kot na drugih. Hecno je bilo le to, da potem, ko sva gledala poročno kaseto sva se pri kar nekaj gostih čudila, ker jih na poroki sploh nisva opazila, sva se preveč zabavala. Motilo me je le to, da je bila postrežba v gostilni malo preveč počasna, ker so imeli premalo strežnega osebja, pa ko sem videla, da se noben drug ne sekira za to se še jaz nisem. Smo pa "žurirali" do 8h zjutraj in večina gostov je šla šele takrat domov. jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. jan 2006 14:51

Jaz sem ravno zanosila, kak teden prej, pa mi je bilo slabo, pa imeli smo tisto protokolarno, limuzino, smejat se fotografom, umirat v visokih petah, saj sem jih vajena, samo cel dan na nogah!!! Pa vroče, pa skos na obleko pazit, na držo... Uh... Sem bila prejšnje leto na parih porokah svat in sem se super zabavala. Na najini je bilo sicer v redu, prav cel žur mi pa ni bil. Pa itak vseh stvari sploh ne dojameš takrat, pa mal si živčen...

Tanča  

član od: 22.8.2002

sporočila: 15

25. jan 2006 15:45

Na najini poroki smo svatom ob prihodu dali kozarce z zbrušenim datumom poroke in najinim imenom, tega so tekom dneva itak rabili...ob odhodu pa še slikico. Še danes, ko gremo kam na obisk ponavadi dobim deci vina v "mojem" kozarcu... lp Sporočilo je spremenil(a) Tanča dne 25. jan 2006 15:46:04

mara12  

član od: 7.12.2005

sporočila: 88

25. jan 2006 17:15

pri nas na primorskem so kot zakon konfeti v lepem etuiju, ali kot je napisla tanča kozarec z brušenim datumo mara. mara12

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti