Potratna potica

neznan uporabnik

17. okt 2001 14:55

Recept za potratno potico, ki ga je napisala Beti mora biti čudovit. Potratno potico sem že večkrat spekla, recept za testa je približno tak kot je objavljen med recepti(orehi in skuta), vendar jaz spečem dva rumena biskvita in enega čokoladnega (uporabim navaden kakav-grenek)ter enkrat več skute (cca 1 kg ali več do 1,5 kg), v nadevih uporabim koncentat limone, tistega v malih stekleničkah - ne ETOL-ovih. Potica ima dve plasti orehovega nadeva in dve plasti skutnega nadeva pod in nad čokoladnim biskvitom. Morda poizkusi kdo tudi mojo različico potratne potice, vredno je ker je zelo sočna, sploh za ljubitelje skute. l.p. Diana

neznan uporabnik

17. okt 2001 18:41

Potica se nikdar ne razleze, le lepo se dvigne. Količine so take, da zadoščajo za največji pekač. Velikost kosov pa je odvisna od rezanja - lahko ponudimo večje (take velikosti, kot je navadna orehova) ali manjše. Osebno ne bi priporočala peči te potice v manjšem pekaču. Morda bolj nazorno: vzhajano testo razvaljamo in polovico položimo na velik namaščen in z moko potresen pekač. Na gosto prepikamo! Potem pa na to surovo testo zlagamo ostale plasti. Ko smo končali, preganemo drugo polovico kvašenega testa čez, da lepo prekrije pekač. Robove odrežemo in z njimi zakrijemo morebitne luknje ali primanjkljaj testa. Spet zelo prepikamo! Mora biti cela drobno luknjičasta. Potica praktično niti nima prostora, da bi se razlezla, zato samo malo naraste. Brez skrbi! Beti

j04  

član od: 19.11.2004

sporočila: 119

18. feb 2005 11:04

Sama sem naredila kvašeno testo v kruhomatu. Zelo preprosto in hitro. j04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti