Kefir- vodni kristalčki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. jul 2015 19:33

stella, saj se jih da poslati po pošti, le malo počakaj, da huda vročina mine.

rimljanka

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

18. jul 2015 20:43

Super..najlepsa hvala..

SINDY  

član od: 12.9.2008

sporočila: 79

5. sep 2015 11:05

Pozdravljene,

zanima me ali ima kdo viška svojih kefirnih kristalčkov. Sem iz MB.

Lep vikend, 

SINDY

Lennyka  

član od: 31.3.2014

sporočila: 48

5. sep 2015 12:21

Lahko jih pridtete iskat k mani, sem iz mb

Lennyka

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

7. okt 2015 8:59

Imam višek vodnih kefirnih kristalčkov. Jih pošljem po pošti, če jih kdo želi.

lp

oliva

listek  

član od: 3.10.2010

sporočila: 23

7. okt 2015 11:39

Oliva, jaz bi se priporočala za kristačke vodnega kefirja, prosim :) Jih še imaš?

listek

listek  

član od: 3.10.2010

sporočila: 23

28. mar 2016 21:56

Čeprav se v tej temi bolj kot ne ponuja in išče kefirjeva zrnca, bom vseeno kar tukaj postavila vprašanje. Upam, da se najde kdo, ki ima kaj več izkušenj z njim. V jeseni mi je Oliva prijazno poslala zrnca za vodni kefir in dala tudi navodila, ki jih upoštevam, ampak imam zadevo na sumu, da mi ne dela, kot bi morala. Ko sem dobila zrnca, so bila lepa in svetla, kaj kmalu pa so začela postajati vedno bolj rjavkasta. To sem sicer pripisala uporabi rjavega sladkorja, ampak ga zdaj hranim z navadnim belim sladkorjem že nekje od decembra naprej, ostaja pa iste temne barve. Za predstavo- izgleda skoraj enako kot grumpi (ocvirki torej)  Tudi razmnožuje se mi skoraj nič ne, morda se mi je v slabe pol leta povečal za recimo 1 žlico. Težko pa sodim, ali je napitek pravega okusa, saj se s kefirjem srečujem prvič. Nekaj se v kozarcu definitivno dogaja, maaalooo se delajo mehurčki, okus pa je zelo kisel, skoraj kot kis (pa dodajam sladkor, suho sadje in limono ter menjam na približno 2 dni). In uporabljam plastični pribor, nič kovine.

Meni je to čudno in kolikor gledam po internetu, bi mogla celotna zadeva izpasti drugače. Ima morda kdo podobne izkušnje? Kaj je pametno narediti? Vztrajati z njim, al je boljše zavreči tole in poiskati nove kristalčke? Vesela bom vsakega nasveta, ker mi je kefir sicer fajn zadeva in imam veselje z njim, nebi pa rada, v dobri veri, da pijem kefir, pila navadni kis 

listek

Leikolinko  

član od: 13.5.2014

sporočila: 87

29. mar 2016 6:13

Zakaj pa dodajaš sladkor? :)

Leikolinko

listek  

član od: 3.10.2010

sporočila: 23

29. mar 2016 8:53

Ker je skoraj povsod naveden in mi je tak recept dala tudi prejšnja lastnica kristalčkov. Pač sladkor se porabi kot hrana za te bakterije in v tem po mojem ne more biti problem, če drugim uspeva z navadnim sladkorjem, rjavim, medom in še čim drugim.

listek

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. mar 2016 11:33

Če se zrnca tako slabo množijo, mora biti nekaj narobe. Moja izkušnja je, da ob vsaki menjavi narastejo za približno 1/4. Saj imaš tista prozorna, kajne? Po izgledu podobna grobi soli?  Ne ona bela, ki izgledajo kot mali cvetačni cvetki?

Kaj pa, če je problem v kvaliteti vode?  Moja je bila običajna, iz pipe, precej trda, klorirana pa ne. 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti