Kefir- vodni kristalčki

poloni  

član od: 19.10.2004

sporočila: 123

19. apr 2006 21:42

Lepo prosim, tudi jaz bi rada kristale za v vodo. Če jih imate kaj odveč, pridem iskat (Prekmurje in Prlekija, lahko tudi nekoliko širše, samo da jih dobim.) Poloni

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

5. maj 2006 19:15

Bi morda katera od bolj izkušenih vedela, zakaj se mi je po "gladini" kefirja naredila tanka plast nekakšne plesni. Zelo močan vonj ima in sivkast kovinski lesk. Samo za tri dni sem pustila samega, pa mi ga že cvirna po svoje... Seveda sem ga dala v trikrat večjo količino mleka kot takrat, ko ga namočim za en sam dan. Pričakovala sem, da bo ravno pravšnji, ko se bom vrnila, pa niti svoje običajne gostote ni dosegel v tem času... Za vsak slučaj sem napitek zlila v odtok, gobico pa sprala in jo zalila z mlekom. Vsaka vaša izkušnja mi bo prišla prav in že vnaprej hvala za odgovore! Pozdravček! Vrana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

5. maj 2006 22:01

Vrana, predvidevam, da se je mleko pokvarilo. Zdaj je že precej toplo in tri dni je kar malo preveč. Meni se zdaj naredi od jutra do večera. Se pravi v kakih 12-ih urah in na vrhu se že nabere sirotka, kar se še pred kakim tednom ni dogajalo. Mene pa zanima pri vodnem kefirju, ali je normalno, da zadeva dobesedno zavre v manj kot 24-ih urah?? Sem se ustrašila, da mi vse skupaj raznese. ) Si predstavljate kristalčke nalepljene vsepovsod?? Verjetno ne bi smela kozarca popolnoma zapret, kajne?? lp Julija

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

6. maj 2006 13:36

Glede vodnih kristalčkov me zanima,če morajo biti obvezno v stekleni posodi. Jaz nisem imela suhih fig in sem dala suhe marelice,a je ravno tako dobro,upam da se mi ne pokvari. Lep sonček. runo01

_dragica_  

član od: 9.4.2006

sporočila: 5

6. maj 2006 14:39

Kozarec pokrij samo z krožnikom ker tudi glivice rabijo kisik. obvezno v steklenem kozarcu tudi svetlobu rabijo. _dragica_

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

6. maj 2006 22:45

Jaz tudi lahko dam gobice mlečnega kefirja. Se mi množijo kot gobe po dežju. ) Dragica, hvala za nasvet. Julija

runo01  

član od: 13.3.2006

sporočila: 352

7. maj 2006 10:32

Imam navodila, samo za posodo nisem bila prepričana ker je navedena samo steklena posoda. Za začetek sem dala v stekleno za pečenje je pa majhna samo 1l,če dam tudi v plastično je uredu , pa ,ker steklenega kozarca tako velikega nimam.Sporočite mi če je uredu!!! Lepo nedeljo. runo01

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

7. maj 2006 21:20

Runo01, jaz sem "nafilala" steklenico od Fruca (1.5l), ker druge posode nisem imela pri roki in se je čisto ok naredil. Le pokrovčka ne smeš privit, da ti ne raznese plastenke. lp Julija

nicol  

član od: 8.11.2004

sporočila: 120

7. maj 2006 22:31

vidim,da se ti kristalči lepo množijo in vse hvalite napitke,ki nastanejo iz njih,pa bi tudi jaz prosila,če mi lahko katera od vas odstopi kristalčke. se zahvaljujem že v naprej hvala nicol

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

8. maj 2006 9:55

Kako velika pa mora biti kefirjeva mlečna gobica, da jo razdeliš, recimo na pol? Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti