Hujšanje z domačim jabolčnim kisom

urseq  

član od: 12.9.2010

sporočila: 1

14. sep 2010 12:11

jaz sem pa tukaj čist nova. pa me zanima kaj pa narediš če nemoreš piti vode?? jaz ko spijem samo 2dl vode pa ni važno kdaj mi postane slabo. če pa pijem sok ali pa vodo z okusom pa tud grejo kile samo gor... kaj naj naredim??? urseq

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. sep 2010 12:23

Pij čaj.

nola

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. sep 2010 12:46

Nesladkan.

lp

cervus

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. sep 2010 13:45

Tega pa ravno ne verjamem, od alergije na vodo ni še nihče umrl, čeprav so še par stoletij nazaj mislili, da bo koža postala porozna ob stiku z vodo.

Sama najraje pijem kombinacijo domačega jabolčnega soka in gazirane vode (razmerje 1:2), če izbiram okus, drugače pa sem na nesladkani domači mešanici čajev in navadni vodi.Oboje "zabeljeno" z limono. Tako vodo z okusom si lahko narediš tudi sama.

Obstajajo 100% sokovi in vode z okusom brez dodanih sladkorjev. Saj 100% sok ima kcal, ampak so sladkorji tisti iz soka, ni pa dodanih. Daj malce prebrati deklaracije, kaj je noter. Za začetek.

Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. sep 2010 9:42

urseq je napisal/a:
jaz sem pa tukaj čist nova. pa me zanima kaj pa narediš če nemoreš piti vode?? jaz ko spijem samo 2dl vode pa ni važno kdaj mi postane slabo. če pa pijem sok ali pa vodo z okusom pa tud grejo kile samo gor... kaj naj naredim??? urseq
Če bo držalo, da ti je po pitju korektne pitne vode slabo, potem bodo verjetno o tebi pisali članke v resne medicinske revije in morda bo še kak dokumentarec. Ker boš prva dokumentirana na to temo. Morda prideš tudi na Discovery Chanel. Pa na googlu boš tudi. C0mon, daj malo premisli svoje prehrambene navade na splošno. Ker to, da je treba nekaj piti sladkano, to je posledica priučene slabe navade. Tudi v resnici ne verjamem, da se kdorkoli, s kolikor toliko obvladljivo endokrinologijo v resnici redi zgolj zaradi pitja vode z okusom. Kaj VSE je bilo pa še pojedene ga zraven te popite vode? Kdaj se je pila voda - ker najprej se pije voda, POTEM se šele je, v nasprotnem primeru se pa zgodi, da pojemo več, potem še pijemo in si prebavno cen napihnemo preveč in potem pa RES boli in posledično se tudi hrana dlje časa presnavlja, kot bi se, če bi najprej pili tekočino in šele nato jedli. Seveda je pa z naskokom najbolj učinkovita rešitev to, da koga ki "pije samo vodo z okusom, ostalega pa sploh ne more", lepo pošljemo na dopust na lep kornatski otok, robinzonska verzija in potem v robinzonskih pogojih v dveh tednih ukapira maso stvari. Ne samo tistih v zvezi s hrano. Vendelina jr.

darvet  

član od: 7.12.2011

sporočila: 27

26. feb 2014 15:29

Preizkušene poznavalke prosim za informacijo, kako vam kaže s krvnim tlakom in kg-ji danes? Ali še prakticirate pitje jabolčnega kisa?

lp

Sporočilo je spremenil(a) darvet dne 26. 2014 15:35

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

27. feb 2014 8:07

Tole je sicer bilo napisano pred štirimi leti, a bom vseeno komentirala. Meni tudi ne prija pitje vode, če je hladna ali sobne temperature. Mi nekako obleži v želodcu. Zato si jo pogrejem, potem je pa OK.

trac

mhrastnik  

član od: 28.2.2014

sporočila: 16

28. feb 2014 19:15

sem probal z kisom vendar mi ni ustrezalo, preveč mi je razdražilo želodec :(

 

 

mhrastnik

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

26. apr 2015 12:11

Izbrisana reklama in nekaj zapisov, vezanih nanjo.

anasteele  

član od: 20.4.2015

sporočila: 78

13. maj 2015 9:27

Ojla,.. bi rada samo napisala, da sem sama pred leti imela res urejeno prehrano in tudi pila sem jabolčni kis - na tešče, Ašičev pokrovček v 2.5 dl vode. Občasno pred obrokom, obvezno pa tik pred spanjem isti napitek. Menda naj bi jabolčni kis vseboval nekaj, kar naši možgani rabijo za podatek, da hočemo shujšat :D :D (nekako tako je bilo napisano v eni knjigi, ki sem jo preštudirala predno sem se lotila pitja kisa).

 

No, zdaj sem se tega spet lotila, ker sem enostavno pogrešala ta dober občutek. V zadnjem tednu sem tudi izgubila 1kg, pa magari je samo na račun vode, ampak držim se tudi naslednjih zadev;

- dnevno gibanje vsaj 1 uro, ne jem po 19.uri, dopoldan jem večinoma sadje (sveže, ne iz kompota itd), zaradi pitja kisa pa mi je tudi upadla želja po sladkarijah, tako da mi niti ne pašejo (niti sladoled, katerega obožujem). Dnevno spijem vsaj 2,5 litra navadne vode. +mogoče še podatek, da ne jem mesa (niti prej ga nisem jedla nekaj ful, zdaj pa sploh ne)

Počutje: odlično, nenapihnjeno, lahkoten občutek v želodcu, bolj raven trebuh. :)

 

"Sam da je sladk pa kofe!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti