Hujšanje z domačim jabolčnim kisom

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2006 9:28

jaz sem zmanjšala vnos kruha in podbnih zadev, slaščice res kar minimalno, se pregrešim sem in tja in vzamem kak piškotek ali potičko (npr 3-5x mesečno), kakih čokolad pa bonbonov in podobnih kg bum zadev pa ne jem več, čokolada je en majhen košček na dan - le ta je temna z vsaj 70% kakava - ko te res kmalu mine. sem se na srečanju kar fino pregrešila, pa se na srečo ni nič poznalo, smo bili potem naslednje dni bolj pazljivi. sem kar ponosna na svojo trmo in vztrajnostjo. Je pa še to da ne jem mesa, zajtrki so ponavadi sadni ali kosmiči, tako da telo dobi energijo za nekaj časa in ne segaš po začasnih prigrizkih da ti zviša kri. zaenkrat kar uspeva, upam da pridem do željene številke do novega leta. p

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

14. nov 2006 9:44

no, zdaj mi je pa jasno, shujšala si na račun prehrane in ne kisa, zato se pa pri meni nič ne premakne. jaz nisem tako pridna kot ti. slaščice so v nasprotju z mojo sestro, šibka točka. ko vsaj še meni ne bi pasalo sladko, kot moji sestri, ki pa težav s težo nima.ona sploh ne ve kako je to, da bi se moral stalno odrekati nečemu, kar ti je dobro. MAJAA

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2006 9:54

veš če imaš trdno voljo potem ni težko, sem bila še pred avgustom oz sredi julija takšna, da si ne bi mislila, da bom spet kdaj rekla ne slaščicam tako hitro, sem imela že tako dieto pred leti in je šlo lepo dol, sploh ker sem več migala kot sedaj. probaj z grenko čokolado, morda ti uspe kot meni/nama, pa nekoga da imaš ob sebi da te spodbuja - midva s partnerjem sva šla oba na to, samo on pije kis morda 1x tedensko pa mu gredo tudi kgji počasneje dol. bomo videli kaj bo čez en mesec ko se začne peka, imam že sedja lušte da bi pekla, prav jedla pa niti ne, meni je važno da pacam:) in uživam... najdi si človeka za uporo pa bo šlo, boš videla!

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. nov 2006 10:15

Majaa, še prebrati se ti ne da, par strani nazaj, kar sem napisla ,sicer ti je pol oproščeno, ker priznaš, da preveč ješ. Ni potrebno se strogo držati, bistveno je, da zvečer se ne "nažreš" Vsak,ki se je držal tega je shujšal, pa pozabi prosim te, na uni orbitrek, saj sem ti rekla, da tisto je manj kot nič. Poznam še enega takega, ki bi rad shujšal za računalnikom brez, da bi kaj naredil, to je moj sin. Lepo te prosim ne zameri mi, rada povem kar mislim, saj s tem ti hočem dobro. lp Anamarija

MAJAA  

član od: 23.8.2006

sporočila: 208

14. nov 2006 10:28

anamarija1, kot vidiš tudi jaz zelo rada hujšam pred računalnikom, in lahko mi verjameš, da sem prebrala vse kar si napisala ti in ostali, je pa res, da če se v nekaj poglobim, hočem vedeti vse detalje, zato mogoče kaj vprašam še enkrat, ali večkrta, kljub temu, da to že vem...rada imam več potrditev. odprla pa sem novo vprašanje na portalu - o kalorijah, pa če kaj veš mi prosim napiši - VSE RADA PREBEREM MAJAA

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

14. nov 2006 12:25

Jabolčni kis pijem že kakšen mesec dni. Vsak dan na tešče, kadar se spomnim pa tudi pred obroki. Moram reči da sem opazila da imam veliko manjši občutek lakote kot prej, šla je tudi kakšna kilca/dve dol - ne vem koliko, ker se ne tehtam. Sem pa že pred leti spremenila način prehranjevanja - na enak način kot Majamarko. Vem da kakšna suhica ne bom nikloli, se mi pa dobro zdi da mi uspe obdržat bolj ali manj enako težo. V glavnem, hotela sem reči da je tale kis super dopolnilo - se je pa treba poleg tega tudi česa odreči. ivonja P.S. Če bi jedla po svojem "starem sistemu", ki je bil v primerjavi s tem kaj pojedo normalni (beri: tisti, ki nimajo težav s presnovo in počasnega metabolizma) čisto "običajen", bi imela danes zagotovo 10 kg več kot jih imam. Malo prehranskih navad sem povzela po montignacu, malo od ločevalne, pa je. Sporočilo je spremenil(a) ivonja dne 14. nov 2006 12:28:33

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. nov 2006 13:08

No, naj se jaz malo pohvalim. Z kisom in malo samokontrole, sem shujšala celih 5 kg v mesecu in pol. Dosti? Ali pa ne. Počutim se občutno bolje, kakšnih velikih pregreh ne delam, razen, ko pečem. Saj pa moram probati, kaj sem spekla, da bom vedela, če me moji upravičeno hvalijo ali grajajo. Domači, svoj, jabolčni kis spijem na tešče vsak dan, kozarec vode in 2 žlici kisa. Občutno več pa pijem vode in ne sokove ali gazirane pijače. Tudi vodo pijem samo navadno, ne z okusom, ker so tam dodani umetni sladkorji in konzervansi, vse to pa škodi zdravju in kilogramom. Sem pa opazila, da nimam več tako velikega apetita, kot prej. Tudi pojem manj, pa naj je to zaradi vode ali kisa, pa ni važno, glavno da funkcionira. Jem vse, samo malo manj, gibam pa se običajno. Maja, mogoče ti bo to kaj pomagalo, mogoče premalo piješ, kdo ve? Sama si moraš določiti, kaj in koliko, ter kakšno hrano boš jedla, predvsem pa nimam nobenih omejitev, samo porcijo sem malo zmanjšala. Probaj, mogoče ti bo tako lažje. In n e pozabi, piti, piti in še enkrat piti, in to dosti vode. Aja, edino čemur sem se odpovedala, je grizljanja čipsa ali palčk pred televizijo zvečer. Tega več ne počnem. V začetku je bila kriza, sedaj pa je že boljše. Pa pri prehrani pazim, da je sveža, s čim manj E-jev, z več zelenjave in sadja. Obvezno pa vsak dan pojem 1 jabolko. Kyara

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

14. nov 2006 14:46

Punce, kako ste me razveselile, bravo. Treba je vztrajati in vztrajati. Jaz sem se tako navadila da sploh ne morem spiti druge pijače. Pijem pa natanko dve leti. Pa lp Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 14. nov 2006 14:47:35

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

14. nov 2006 14:54

Ja Kyara se popolnoma strinjam s teboj, tudi sama spijem po 2 l na dan, brez problemov, sicer pa hitro občutim glavobol - kar pomeni da mi manjka tekočine - res pa samo VODA navadna brez kakih okusov jagode itd, da ne govorim o coca coli in sokovih, tega pa pri nas že itak nismo kupovali. p

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

14. nov 2006 15:17

Mene je zadnjič glava bolela in sem se spomnila da sem tisti dan premalo pila - popila sem 6dcl vode in glavobol je pojenjal!! ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti