Pecivo s skuto

neznan uporabnik
tema odprta - 11. okt 2001 17:52 | ogledi: 12.699 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

Najbolj všeč so mi sladice v katerih je skuta. Če ima mogoče kdo kakšen zanimiv (in preizkušen) recept na to temo, bi bila zelo hvaležna, če ga sporoči.

Že vnaprej HVALA!!!

Bea

neznan uporabnik

12. okt 2001 6:46

Draga Bea! Poglej med recepte KulSlo, tam je veliko receptov, ki vsebujejo skuto. Jaz sem nedolgo tega preizkusila enega, mislim, da ima naslov Sočno skutino pecivo. Odličen je!

neznan uporabnik

12. okt 2001 9:29

Najboljša skutina tortica - izredno enostavna priprava, enkraten okus, lep izgled I 3 jajca, 6 žlic sladkorja, 8 žlic olja, 8 žlic moke, 1 pecilni II 3 jajca, 5 žlic sladkorja, ½ kg skute, 1 kisla smetana, ½ zavitka praška za vanilijev puding (jaz dam kar cel zavitek) V katerokoli maso ali celo v obe lahko po okusu priliješ malo ruma. Pri prvi masi vmešaš cela jajca s sladkorjem, dodaš olje in moko s pecilnim. Pri drugi masi vmešaš cela jajca s sladkorjem, dodaš skuto, lonček kisle smetane in prašek za puding. V namaščen in z moko potresen tortni model vliješ najprej I. maso, nato pa II. Pečeš pri 160° C, pa nekaj minutah pa na 180° C. Ko je tortica pečena, jo potreseš s sladkorjem v prahu. Izmislila sem si poseben način priprave te tortice; namreč v namaščen pekač dam narobe obrnjeno skodelico ali lonček ali kaj podobnega. Nato vlijem I. maso, ki se razporedi okrog tega lončka, da sredina ostane prazna. Nato hitro odstranim lonček (je kar težko, ker se naredi vakuum) in na prazno sredino vlijem II. maso. Skutina pita 2 celi jajci, 10 žlic sladkorja, 12 žlic olja, 18 žlic mleka, 15 žlic mehke moke, 1 pecilni, 1 vanilij Dobro polovico mase peci 20 minut. Nato jo premaži z marmelado ter obloži s skutinim nadevom: ½ kg skute, 1 kisla smetana, sladkor po okusu. V preostalo maso vmešaj žlico čokolade v prahu, prelij pecivo in peci še 20 minut. Lp, Beti.

neznan uporabnik

12. okt 2001 10:23

Beti lep pozdrav! Spet en odličen recept za Najboljšo skutino tortico. Me pa zanima nekaj: mase II, ki jo dodaš v odprtino,kjer je bil lonček,je verjetno preveč, da bi samo zapolnila odprtino. Se potem "razleze" in je zato nekaj posebnega? Pa še za drugo sladico eno vprašanje:uporabljaš pekač ali tudi tortni model?Zanima me predvsem, če je testa dovolj, da bi sladico spekla v navadnem pekaču? Lep dan in hvala za odgovor; tudi jaz obožujem skuto in sladice

neznan uporabnik

12. okt 2001 14:55

Hali, pri najboljši skutini tortici masa II zapolni praznino in se potem lepo prelije čez biskvitno testo. Lonček (jaz uporabljam keramično skodelico za juho) je srednje velikosti, tako da ostane za maso I približno 6 cm širok trak. Ko sem pred leti prvič spekla to torto, mi prijatelji niso verjeli, da je narejena doma. Masi se izredno lepo spojita. Ko jo narežemo na kose (jaz jih dobim 12) sta diagonalno razporejeni. Dodala bi še, da v vsako maso dodam malo vanilijevega sladkorja in limoninega soka (ali Regina limoninega sladkorja). Pečem do zlatorumenega in nič dlje. Če se preveč zapeče, je biskvit rad trd. Moja tašča pa jo peče tako, da I. maso vlije po celem pekaču, kar na njo pa II. maso. Drugega recepta pa na žalost še nisem preizkusila, ker sem ga šele pred kratkim dobila. Glede na količino bi rekla, da je mase dovolj za tisti srednji pekač z robovi - ne za tisti v velikosti pečice. Lp, Beti

neznan uporabnik

12. okt 2001 16:57

Draga Hali! Zahvaljujem se za namig - recept za "Sočno skutino pecivo" sem našla. Seveda se zahvaljujem tudi Beti. Mislim, da bomo imeli doma mesec skutinih sladic - super !!! Še 1x hvala in LP, Bea

neznan uporabnik

13. okt 2001 1:34

Pod rubriko Rojstni dan sem 14 dni nazaj prispeval recept za New Yorško skutino torto. Recept je zelo enostaven, sladica je hitro narejena, rezultat pa je enkratna torta.

neznan uporabnik

15. okt 2001 20:07

Skutini cmoki ½ kg skute, 3 jajca, sol, 25 dkg pšeničnega zdroba Napravite testo, ki naj počiva ½ ure. Oblikujte cmoke in kuhajte v kropu 10 – 15 minut. Te cmoke lahko ponudite kot prilogo ali kot sladico – poleg skuhajte sadno omako in jih z njo prelijte. Najbolj enostavna skutina tortica Napravi maso iz: ½ kg skute, 1 kisle smetane, 1 navadnega jogurta, 1 vanilija ter dodaj: 8 žlic moke, 8 žlic sladkorja, 3 jajca 1 pecilni Vse skupaj premešaj v multipraktiku in peci 1 uro. Lahko uporabiš tudi kvadratni pekač in narežeš na koščke. Lp, Beti.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti