Skutina torta z višnjami?

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

tema odprta - 21. jan 2006 21:53 | ogledi: 10.261 | odgovori: 5

Danes sem na obiskih jedla pregrešno dobro skutino torto z višnjami, vmes so bili tudi orehi. Najprej plast testa z orehi, višnje, skuta (najbrž z nečim zmešana) in zopet zelo tanka plast testa (no, mogoče je sploh ni bilo) in na vrhu posuti grobo mleti orehi.

Nisem prišla do recepta. Ga mogoče ima katera izmed dobrih kuharic?

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

22. jan 2006 10:45

V eni izmed Raminih knjižic (naslov Zimske pravljice ali nekaj podobnega) je podoben recept (sicer v testu ni orehov). Ravno prejšnji teden sem jo pekla. Je izginila v trenutku. Če knjižice nimaš, ti lahko prepišem recept. Atina

Gajuska  

član od: 5.11.2004

sporočila: 81

22. jan 2006 21:42

Ja, bi prosila za recept. Lepo prosim!:) Gajuska

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

23. jan 2006 13:40

Evo, iz Ramine knjižice iz leta 2002 (kje je že to, takrat sem bila še "ledik in fraj" ): SKUTINA TORTA Z VIŠNJAMI ZA GOZDNE ZVERINICE 12,5 dag margarine 25 dag moke 1 noževa konica pec. praška 6,5 dag sladkorja 1 jajce Testo zamesimo in postavimo na hladno. 1 kozarec vloženih višenj 2,5 dag jedilnega škroba Odcedimo višnje. V soku (250 ml) skuhamo škrob (par žlic odvzamemo, raztopimo škrob, preostali sok zavremo,vmešamo škrob in kuhamo ok. pol minute - da se zgosti). Odstavimo in primešamo višnje. 7,5 dag margarine 75 dag nemastne skute 20 dag sladkorja 1 vanilin sladkor malo nastrgane lim. lupine 2 žlici limoninega soka 5 jajc 1 žlica moke Raztopimo margarino in pustimo, da se ohladi. Dodamo ostale sestavine in dobro premešamo. Razvaljamo testo in ga položimo v pekač. Po njem razdelimo višnjevo zmes in potresemo s 3 žlicami mletih mandljev (ali orehov). Skutino maso razdelimo po višnjah in pečemo 60 min pri 175 °C. 1 rumenjak zmešamo z malo vode in premažemo torto. Pečemo še naprej 15 minut. Ko se ohladi, vzamemo ven iz modela (NE PREJ, ker se bo razlezla višnjeva plast - govorim iz izkušenj!) Če hočete, lahko namažete rob torte z marmelado in okrasite z mandljevimi lističi. Jaz sem ta del spustila. Torto potresemo s sladkorjem v prahu. Tisti rumenjak sem jaz odvzela od 5 jajc, ker nimam kaj početi s preostalim beljakom. Upam, da bo dovolj razumljivo. Če ne, pa kar vprašajte. Pa dober tek!!! Atina

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

23. jan 2006 16:48

Zdravo! V bazi je recept od Zale, ki je tudi z višnjami in skuto!! Sem ga že večkrat pekla in je res super, vsi so ga pohvalili. Je eden mojih najljubših receptov Pa še link: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5114 Upam, da kaj pomaga lp tamara tamara

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

24. jan 2006 13:27

Atina!Hvala za objavljen recept - tudi jaz delam enako,le da dam testo tudi za rob,ker je enostavneje za rezat in je tudi lep izgled,pečeno pa premažem s toplo marmelado in posujem z mandljevimi lističi.Je pa zelo okusno.Lep pozdrav. škarpina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti