Joj nesreča

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

tema odprta - 21. jan 2006 8:43 | ogledi: 1.358 | odgovori: 3

Kako ste očistili stopljeno plastiko na staromdoni električni plošči?

mimika

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

21. jan 2006 8:46

Uuuuuuu, mimika, jaz sem si pomagala s strgalom (kot za steklokeramiko). V mojem primeru je bil štedilnik emajliran. Ko se je štedilnik in plastika ohladila je šlo kar lepo stran. tjas

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

21. jan 2006 12:02

smola pa taka mimika poskusi pohladiti in postrgati na "debelo" potem pa z najbolj finim "šmerkl"papirjem veliko uspeha in lp ursa40

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

21. jan 2006 15:34

Poročilo o sanaciji nesreče: izgledalo je grozno, katastrofa. Velika plastična skleda skoraj v celoti stopljena. Da ne omenjam dima in smradu. Slednji me bo verjetno še nekaj dni spominjal na pripetljaj. Da je katastrofa še večja, je štedilnik taščin. Pa še takoj se ga nisem mogla lotit, ker sem imela nujne opravke pri hiši (gradnja in podobne nadloge, ali pa sladkosti, kakor se vzame). Torej je od katastrofe do začetka čiščenja minilo 6 ur. Lotila sem se z strgalom za steklokeramiko in počasi drzala proč. Najhuje je bilo na tisten delu ob steni, ker nisem mogla priti zraven. No počasi sem vse odstranila. Še najbolj me je skrbela vrhnja plošča (vedela sem, da se jo da tudi zamenjati), ta pa je bila najmanj problematična oziroma nič. Plastika se je spremenila v prah, ki sem ga samo obrisala. Tako sem po 3/4 ure zadovoljna končala svoje opravilo. Pa tašči sem prinesla enako plastično skledo, samo da ni bela, pač pa modra. Zanima me, ali bi ob tajanju modre sklede nastal moder dim. Tokrat je bil dim popolnoma bel. Sedaj se lahko hecam, ko sem štedilnik uspela zrihtat. mimika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti