Kam na dopust?

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

29. jul 2013 7:26

limnol je napisal/a:

Venturini je napisal/a:

Klopinjsko jezero, če smo natančni.  


Mir in dobro!



Sonja

 

Če smo natančni....

marjja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

29. jul 2013 17:20

Samo še obrazložitev. Celo srednjo šolo, ki sem jo obiskovala na avstrijski strani Koroške sem se soočala z pravopisnimi napakami avstrijcev-korošcev, ko so nemške besede prevajali v slovenščino (Durchzug=skozivlak, pravilno prepih) in seveda nas slovencev, ki smo prevajali v obratno smer (Rosental-Rožna dolina, pravilno Rož). 

Nisem pa imela namena nikomur "težit".

 

LP, Saša

Mir in dobro!

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

29. jul 2013 18:01

Saša, nikomur nisi težila, to je bilo bolj za hec.

Tu pri nas na Koroškem itak prevajamo čisto po svoje, skoraj ne poznam koga, ki bi rekel npr. Velikovec, ampak kar Folkemark, tudi Klupinsko jezero, pa še veliko je tega, tudi v obratni smeri, vsekakor. Saj tudi naši blokovski sosedje, ki so se priselili iz Bosne, službujejo u "Ravnama", ne pa na Ravnah na Koroškem, pa kaj? Mene niti malo ne moti, če le vem, za kateri kraj gre, mi zadostuje. Saj ne mislijo kaj slabega.

Mimogrede, čeprav bi spadalo v temo Enodnevni izleti:

Hochosterwitz (Ostrovica) je res vreden ogleda, sploh če ugotoviš, da je eden od vodičev Manfred, ki zna slovensko. Priporočam, da greste  gor peš, nazaj pa z gondolo. Super za otroke!



marjja



Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 29. 2013 18:50

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 29. 2013 18:53

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

29. jul 2013 18:41

Evo vrnili smo se z Dugega otoka. Raziskali smo ga po dolgem in počez. Zelo lep otok, prijazni otočani, kar nekaj znamenitosti (svetilnik Veli rat, kraška jama, vojaško zaklonišče za ladje in podmornice, 2peščeni plaži na zunanji strani, nacionalni park Telaščica in slano jezero Mir, Klifi, ostanki cerkva in grobov, zelo lepe uvale na zunanji strani...) Nastanjeni smo bili v Savarju, mala vasica z 40 prebivalci, zasilna sezonska trgovinica in nič drugega od klasičnega turističnega pompa. Tu se je čas res ustavil oziroma se premika zelo počasi, ni bombandiranja z stojnicami itd. Otok namenjen uživanju in sprostitvi. Priporočam...

testeninca

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

29. jul 2013 19:01

Evo vrnili smo se z Dugega otoka. Raziskali smo ga po dolgem in počez. Zelo lep otok, prijazni otočani, kar nekaj znamenitosti (svetilnik Veli rat, kraška jama, vojaško zaklonišče za ladje in podmornice, 2peščeni plaži na zunanji strani, nacionalni park Telaščica in slano jezero Mir, Klifi, ostanki cerkva in grobov, zelo lepe uvale na zunanji strani...) Nastanjeni smo bili v Savarju, mala vasica z 40 prebivalci, zasilna sezonska trgovinica in nič drugega od klasičnega turističnega pompa. Tu se je čas res ustavil oziroma se premika zelo počasi, ni bombandiranja z stojnicami itd. Otok namenjen uživanju in sprostitvi. Priporočam...

testeninca

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. jul 2013 20:05

marjja je napisal/a:

 

V soboto:testiranje novih čelad


marjja



Hvala za razlago ampak tole mene pa zelo zanima kako poteka: a to date čelado na glavo, pol butate v steno, za finalni test se ( verjetno ) skoči na glavo s enih par metrov, verjetno ne kar na beton, predvidevam, da na travnik ali kaj podobnega. Dej mal razloži pliz, pliz...........

ežoj

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

29. jul 2013 20:56

No, v preteklosti je mojemu partnerju že padlo nekaj kamnov na glavo, ki so jih sprožili planinci nad nama (nehote seveda). Čelada je imela take udrtine, da ne smem niti pomisliti, kaj bi lahko bilo, če je ne bi imel. Meni pač te stvari niso ravno smešne. Ampak moja slaba artikulacija pač zahteva razlago, seveda.

Tako da bova dala čelade na glavo, plezala po zajlah in upala, da nama ne pade kak kamen na glavo. Če pa se bo to zgodilo, pa bova upala, da nobeden  od naju ne bo poškodovan. OK? Razumljivo?



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 29. 2013 21:01

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

29. jul 2013 21:31

testeninca je napisal/a:

Evo vrnili smo se z Dugega otoka. Raziskali smo ga po dolgem in počez. Zelo lep otok, prijazni otočani, kar nekaj znamenitosti (svetilnik Veli rat, kraška jama, vojaško zaklonišče za ladje in podmornice, 2peščeni plaži na zunanji strani, nacionalni park Telaščica in slano jezero Mir, Klifi, ostanki cerkva in grobov, zelo lepe uvale na zunanji strani...) Nastanjeni smo bili v Savarju, mala vasica z 40 prebivalci, zasilna sezonska trgovinica in nič drugega od klasičnega turističnega pompa. Tu se je čas res ustavil oziroma se premika zelo počasi, ni bombandiranja z stojnicami itd. Otok namenjen uživanju in sprostitvi. Priporočam...

testeninca

testeninca, ne preveč okol govort tega , ker bo miru kmalu konec. Dugi otok je zakon!

Ognjič

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

30. jul 2013 14:18

Upam da nebo konec miru. Se mi zdi da ni neke velike želje po turizmu, vendar se turisti kar sami odpravljajo gor, brez reklam... Bi bilo pa zelo fino da tako ostane. Mali raj na planetu

testeninca

Pavlika  

član od: 12.1.2006

sporočila: 45

30. jul 2013 21:18

Mene pa zanima,če je kdo med vami že bil na Vrgadi? V apartmaju ali v kampu?

Pavlika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti